Další cenné vítězství si připsalo Dynamo PCO v Plzni. Na půdě dosud neporaženého domácího celku Jeriga i přes četné absence v sestavě jihočeši od počátku dominovali a i když v zápase dvakrát prohrávali, dokázali utkání dovést do vítězného konce.

Dynamo PCO přijelo na západ Čech bez čtyř hráčů, do branky se poprvé v sezóně postavil Erik Jasenský, v útoku pak nastoupil zkušený Luboš Pecka. A byli to právě hosté, kteří se od počátku usadili na polovině soupeře a snažili se vyzrát na plzeňskou defenzivu. Ve 3.minutě však z prvního útoku udeřili domácí hráči, když se střelou na zadní tyč prosadil Tomáš Pekník. Odpověď jihočechů přišla v 5.minutě, po přihrávce Hrbáče se Pecka obtočil kolem svého obránce a pravou nohou srovnal stav utkání na 1:1. Pro bývalého ligového kanonýra to byla první branka ve svém druhém vystoupení na futsalových palubovkách. O minutu později šlo Jerigo Plzeň opět do vedení, když využilo brejkovou situaci podruhé v zápase se trefil Pekník. Dynamo PCO však tato nepříjemná situace nijak neovlivnila, i nadále pokračovalo v obléhání západočeské branky. Neúspěšné střelecké pokusy si připsali dvakrát Benát a po něm i Peterek. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 12.minutě. Jiří Hrbáč vystihl soupeřovu přihrávku a ke skórování vybídl Petra Benáta, který se nemýlil, 2:2. Domácí hráči znervózněli a kupili chybu za chybou, nejdříve se znovu nedokázal prosadit Benát, krásným zákrokem se pak proti Jasanského střele blýskl domácí brankář Klečka. V 16. minutě šlo Dynamo PCO poprvé v zápase do vedení. Benát si narazil s Jasanským a tvrdou střelou strhl stav utkání na stranu hostů, 3:2. Zbytek prvního poločasu se odehrával výhradně v režii jihočechů, domácí prakticky neohrozili Jasenského branku. Minutu před koncem si po přihrávce Peterka poradil se svým obráncem opět Benát a přízemní střelou završil svůj první hattrick v sezóně. Do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro hostující celek.

Stavem i průběhem zápasu viditelně zaskočený domácí celek se snažil do druhé půle vstoupit aktivněji, nicméně žádnou vážnější šanci si nebyl schopen vypracovat, Dynamo PCO pozorně bránilo a vyráželo k brejkovým situacím. Z jedné takové se mohl prosadit Stanislav Peterek, brankáře Klečku však překonat nedokázal. Ve 29.minutě si jihočeši vysloužili potlesk zaplněné plzeňské haly za gesto fair play. Dynamo PCO mělo velkou příležitost skórovat a odskočit tak na rozdíl tří branek, Benát si však ve velké brankové příležitosti všiml zraněného domácího borce a míč sportovně zakopl do zámezí. Hosté však nemuseli smutnit, o minutu později se tvrdou ranou prosadil Martin Jasanský, 5:2 pro jihočechy. Ve 31.minutě přistoupilo Jerigo Plzeň k power play, hostující celek však poctivě bránil a naopak využil chybu domácího celku. Svůj čtvrtý zásah v zápase zaznamenal Petr Benát a zápas se tak zdál rozhodnutý. Plzeň si v tu chvíli vzala oddechový čas a rozhodla se pokračovat ve hře bez brankáře. To se jim vyplatilo ve 36.minutě, kdy se střelou do protipohybu brankáře Jasenského prosadil Lenk a snížil stav utkání z pohledu domácího týmu na 3:6. Domácí povzbuzeni touto brankou se snažili o znovu překonání hostujícího brankáře Jasenského, který v krátkém sledu dvakrát skvěle zakročil proti nebezpečným střelám. A byl to právě brankář Dynama PCO, který ve 38.minutě navýšil skóre zápasu na 7:3. Nejprve výborně zasáhl při závaru v pokutovém území, aby následně vykopl míč z ruky přes celé hřiště přímo do plzeňské branky. V tu chvíli bylo o osudu zápasu rozhodnuto. V poslední minutě už jen korigoval domácí Lenk na konečných 4:7.

Dynamo PCO tak zaznamenalo další cenný skalp aspiranta na postup, na půdě dosud neporaženého plzeňského celku zaslouženě vyhrálo a v ligové tabulce poskočilo již na 3.místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Rapid Ústí nad Labem. V příštím ligové kole přijede do Českých Budějovic ambiciózní Jablonec, ještě předtím však jihočechy čeká futsalový svátek v podobě čtvrtfinále domácího poháru proti aktuálně nejlepšímu celku nejvyšší futsalového soutěže, Svarogu Teplice. Zápas se odehraje ve sportovní hale Lokomotivy v úterý 6.11. od 20 hodin.