Jihočeši přicestovali do města automobilů téměř kompletní, chyběl pouze Jakub Hric a stále zraněný brankář Štefan Beránek, poprvé v sezóně se tak i při absenci Erika Jasenského objevil v brance Dynama PCO David Pícha.

Futsalisté Českých Budějovic od prvních minut zatlačili svého soupeře na svou polovinu, poprvé se střelecky prosadili už ve čtvrté minutě, kdy Jiří Hrbáč před brankou krásně našel volného Hačku a ten už neměl problém otevřít skóre zápasu. O minutu později si vyměnili míč Jasanský s Lengyelem a druhý jmenovaný se před brankou nemýlil, 0:2. Viditelně otřesený domácí tým v úvodní desetiminutovce neohrozil branku. V rozmezí 10. a 13. minuty pak Dynamo PCO prakticky rozhodlo zápas třemi přesnými zásahy. Nejprve se po přihrávce Pouzara, střelou z dálky prosadil Radouch, o dvě minuty později si oba hráči role vyměnili, Radouch předložil míč Pouzarovi, který se prosadil technickou střelou. Ve 13. minutě našel krásně Martin Jasanský Petra Benáta, který neměl problém finální přihrávku svého spoluhráče využít, 0:5. Mladá Boleslav zahrozila poprvé až v předposlední minutě první části po nacvičeném signálu,kdy z blízka nastřelil břevno Jiří Volf.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér Bílek několik změn a výkon mladoboleslavských doznal značného zlepšení. Ve 27. minutě nastřelil Šimáček břevno. Dynamo PCO hrálo v defenzivě koncentrovaně a zodpovědně, při zisku míče pak vyráželi do nebezpečných protiútoků. Od 32. minuty přistoupilo Malibu ke hře bez brankáře, ta se jim vyplatila o čtyři minutu později, se štěstím se prosadil Petr Polanka, který tak připravil jinak výborně chytajícího brankáře Píchu o čisté konto v zápase. Minutu na to se po rychlém brejku ocitl sám před brankou znovu Polanka, nastřelil však pouze tyč. Ve 39. minutě orazítkovali brankovou konstrukci ještě jednou Jiřím Kateřiňákem. V závěru mohlo ještě jednou skórovat Dynamo PCO, to když po zisku míče postupovali hosté ve třech na brankáře, kapitán Radim Pouzar však místo přihrávky zvolil střelu, což se ukázalo jako špatná volba. Z následného brejku pak zakončoval střelou těsně vedle domácí Vaněk.

Dynamo PCO si tak i z Mladé Boleslavi odvezlo plný počet bodů, když na půdě svého soupeře zaslouženě vyhrálo 5:1. Do konce roku čekají jihočechy ještě dva domácí zápasy, nejprve v sobotu 8. prosince od 19 hodin proti Chotěboři, v neděli 16. prosince přivítají ve stejný čas tým Pampuchu Liberec, zatím jediného přemožitele Českobudějovických z úvodního zápasu ligové soutěže.