Jihočeši se po týdnu opět probojovali na čelo ligové tabulky, když dohrávali svůj zápas s Jerigem Plzeň až v nedělní večer. Zápas, který se pro domácí nevyvíjel dobře a o poločase dokonce prohrávali, nakonec zvládli především díky čtyřgólovému střelci Davidu Radouchovi.

Až na Jakuba Hrice nastoupilo Dynamo PCO do zápasu v kompletním složení, hostující trenér měl k dispozici také nejsilnější možnou sestavu. Českobudějovičtí začali aktivně, ale ani Hačka a po něm Benát na hostujícího brankáře nevyzráli. To se povedlo až na konci 4. minuty Radouchovi, který si vyměnil míč s Lengyelem a otevřel skóre zápasu, 1:0. Reakce hostů na sebe nenechala dlouho čekat, brankář Šoltys vyhodil dlouhý míč na Bendla, který se na dvakrát dokázal prosadit, 1:1. V 7. minutě orazítkovali západočeši tyč domácí branky, bylo to ale znovu Dynamo PCO, kdo šlo do vedení. Rychlou brejkovou situaci po ose Hačka, Pouzar, Jasanský zakončoval posledně jmenovaný přesnou střelou a strhl tak vedení opět na stranu domácích. Závěr první části patřil hostujícímu týmu, který dvěma brankami otočil výsledek utkání. Nejprve se trefil v 17. minutě Kasýk, o devadesát vteřin později Šebek a plzeňští tak šli do šaten trochu překvapivě s jednogólovým náskokem.

Do druhé půle jihočeši vstoupili hodně aktivně a soupeře zatlačili na jeho polovinu. Neúspěšné střelecké pokusy si v prvních třech minutách postupně připsali Lengyel, Jasanský a Benát. Hosté reagovali na vývoj zápasu jedním mužem v poli navíc místo brankáře, snažili se tak mít míč ve své moci a jihočechy i co nejdále od své branky. V rozmezí 25. až 30. minuty domácí dominovali ale soupeř bránil velmi zodpovědně a co prošlo obranou, spolehlivě pochytal brankář Šoltys. Postupně tak na něm ztroskotali Lengyel, Benát a Radouch. Kýžené vyrovnání přišlo na konci 29. minuty, kdy se David Radouch prosadil po individuální akci a střelou pod břevno srovnal stav utkání na 3:3. V tu chvíli už měli hosté na svém kontě pět akumulovaných faulů, za každý následující pak následoval desetimetrový kop. A byla to právě tato standardní situace, která rozhodla o osudu utkání. Hrdinou se stal nejlepší střelec Dynama PCO v sezóně, který úspěšně proměnil oba své desetimetrové kopy a jihočeši tak poprvé v utkání vedli o dvě branky. Hosté se snažili ještě výsledek zvrátit hrou bez brankáře, obětaví domácí je však již do větší šance nepustili. Když třicet vteřin před koncem zakončoval do prázdné branky kapitán Pouzar a v poslední vteřině ještě nevyužil výhodu desetimetrového kopu plzeňský Kasýk, zvítězilo Dynamo PCO v zápase 6:3.

Další obtížná zkouška čeká českobudějovické již v pátek v dalekém Jablonci. Severočeši jsou momentálně na třetí příčce ligové tabulky a na podzim uhráli na jihu velmi cenný bod. Do konce soutěže zbývá pouhých pět kol, udrží jihočeši vedoucí příčku před ambiciózním Kladnem?