Fotbalisté Dynama překonali zakletí letenského stadionu a po dlouhých patnácti letech a jedenácti marných pokusech bodovali na půdě Sparty Praha, když remízovali 0:0. Hosté z jihu Čech podali v obraně velmi koncentrovaný výkon a svému soupeři prakticky nic nedovolili..

Zkušený trenér Pavel Tobiáš si musel poradit, koho dá do středu obrany, jelikož se jeho svěřenci museli muset obejít bez kapitána Davida Horejše, který v zápase s Příbramí dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Důvěru dal exsparťanovi Michalu Žižkovi.

Dynamo začalo velmi slibně. Do první šance se dostal Sedláček, ten ale nedokázal v úvodních minutách zpracovat dlouhý míč. Taktéž se neprosadil Hílek, který střílel z velké dálky. Sparta s postupem času získávala převahu, tu mohl korunovat Kladrubský, jenž ale mířil příliš vysoko.Z mála šancí Dynama mohl skórovat Mezlík, ale nůžkami brankáře neohrozil.

Sparta velice dobře kombinovala před budějovickým vápnem, brankář Kučera měl sice práce hodně, avšak žádné velké zákroky si v úvodní půlhodině nepřipsal. V závěru se ani nechytla Bergrova střela z přímého kopu a spokojenější mohli do kabin odcházet hosté, kteří se opírali o pevnou obranu v čele s brankářem Kučerou.

Druhý poločas začala Sparta opět mírným náporem. Postupem doby ale začali domácí ztrácet půdu pod nohama a na jejich kopačky se vkrádala nervozita. V pohodě hrající fotbalisté Dynama statečně bojovali a postupně si začali připravovat i další náznaky šancí.V 67. minutě málem Sparta udeřila, ale velkou šanci střídající Wilfried neproměnil.

V zápětí se opět Wilfried ve velké šanci neprosadil a domácí tak promarnili své největší šance v průběhu celého zápasu. Skórovat mohli postupně Holenda s Kladrubským, ani jednomu ale nebylo přáno.S blížícím závěrem utkání byli diváci nespokojeni a ozýval se i pískot z hlediště. Trenér Chovanec chtěl hru oživit Matušovičem, avšak obraz hry zůstal prakticky stejný. V závěru se již Sparta nedokázala prosadit a Dynamo si tak z Letné odvezlo po dlouhých patnácti letech cenný bod za remízu 0:0.


Střely na bránu

Hráčské statistiky

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel 1
Riegel Jan 1 1
Žižka Michal 1 1 58.
Hunal Tomáš 2 1
Leština Martin 2
Benát Petr (90.) 3 1 4
Hílek Jaroslav 1 1
Homoláč David 1 2
Šíma Petr (73.)
Mezlík Pavel (75.) 1 2 1
Sedláček Tomáš 1 1 2 2
Hudson (73.) 1 87.
Stráský Tomáš (75.) 1
Svátek Jan (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty


Ohlasy trenérů

Jozef Chovanec (trenér Sparty): "Minule jsme sice získali venku tři body, ale dneska jsme je opět ztratili. Chtěli jsme Budějovice porazit a chtěli jsme vyhrát. Avšak přijely sem koncentrované Budějovice. Věděli jsme, že se na nás určitě dobře připraví, ale nám se vůbec nedařilo a nehrála nám především naše středová řada, která měla být jakýmsi hnacím motorem naší hry. "

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Minule jsme ztratili dva body doma s Příbramí a dnes to pro nás je nesmírně cenný bod. Sehráli jsme velmi taktický herní výkon. Věděl jsem, že nás nečeká lehký zápas, protože Sparta přes zimu sestavila velmi kvalitní mužstvo. Naše remíza byla dána tím, že jsme tady velmi ale velmi důsledně pracovali s soupeře jsme nenechali hrát jeho hru. Byli jsme také velmi dobře nachystaní na jednotlivé hráče Sparty, jsem rád, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo a opakuji, že tento bod pro nás má nesmírnou cenu."