Fotbalisté Dynama České Budějovice překročili svůj stín a po dlouhých patnácti letech bodovali na pražské Letné. Remízou 0:0 jen potvrdili svou pověst remízových králů, když si tak připsali již jedenáctý nerozhodný výsledek v sezoně. Kouč Jihočechů Pavel Tobiáš byl na pozápasové tiskové konferenci s bodovým ziskem nadmíru spokojený. "V minulém kole jsme zcela zbytečně na domácí půdě ztratili dva body s Přibramí, a proto je dnešní remíza pro nás nesmírně cenná a tento bod má pro nás cenu zlata," pochvaloval si budějovický trenér.

Jihočeši na půdě pražské AXA areny podali velice koncentrovaný výkon a ač byla Sparta velkým favoritem, rozdíly ve hře obou celků byly nepatrné. "Sehráli jsme velmi taktický herní výkon, já jsem samozřejmě věděl, že tohle utkání nebude jednoduché, protože Sparta sestavila přes zimu jedno z nejsilnějších mužstev. Dneska možná výkon Sparty tolik nevyzněl, ale myslím, že to bylo hodně dáno tím, že jsme velmi ale velmi důsledným způsobem pracovali a že jsme soupeře prostě nenechali hrát jeho hru," všiml si budějovický kouč Tobiáš, jenž v průběhu týdne své hráče na soupeře pečlivě připravoval. "Byli jsme velice dobře nachystaní na ty jednotlivé hráče, protože tam kvalita opravdu je a víme, že se Sparta snaží hrát technický fotbal. Sparta má i silné hráče ve hře dopředu a ta kvalita se určitě časem projeví," dodal Tobiáš.

Důležitým faktorem sobotní remízy byla také skutečnost, že si fotbalisté Dynama dokázali pohlídat standardní situace Sparty, kterých v průběhu utkání nebylo rozhodně málo. "Na druhou stranu Sparta nezahrávala tolik standardek jako v jiných domácích zápasech. My jsme ale celý čtvrteční trénink věnovali obranným standardkám a zaměřili jsme se na to. Věděli jsme, že je to jedna z cest, jak tady neprohrát. Protože Sparta má tuhle sílu hlavně v Bergerovi, který má vynikající kopací techniku," připomněl Tobiáš kvality zkušeného rutinéra.

Ač Dynamo podalo na Letné velmi dobrý výkon, ke vstřelení branky mělo dle slov Tobiáše ještě poměrně daleko.  "Do druhé poloviny druhého poločasu jsme tam nasadili Hudsona se Stráským, kteří naši hru dopředu určitě oživili. Sparta v závěru otevřela hru a my jsme měli několik náznaků šancí. Bylo tam sice několik nebezpečných situací, ale ten gól by mohl padnout spíše nějaký náhodný, protože Sparta hrála v zadu precizně a ta obranná čtyřka pracovala bez chyby," vysekl lodivod Dynama poklonu sparťanské defenzivě.

I bod za remízu 0:0 ale Jihočeši pochopitelně brali všemi deseti. "Jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, protože pro nás ten bod má opravdu nesmírnou cenu. Vrátil zpět do reality a tenhle bod vymazal tu nešťastnou remízu s Příbramí. Teď jsme znovu na startovní čáře nula a zápas se Zlínem pro nás bude druhé podání," dodal s úsměvem Pavel Tobiáš.


Naprosto opačné pocity měl po skončení zápasu kouč domácího celku Jozef Chovanec, jehož tým v minulém kole vyválčil tři body na půdě Olomouce. "My jsme tři body získali minule venku a dnes jsme je opět ztratili. Chtěli jsme porazit Budějovice a vyhrát, jenže na nás nastoupily velmi koncentrované Budějovice a nám se naopak nedařilo tak, jak jsme očekávali. Nedařilo se naší středové formaci, která měla být motorem našich útočných akcí. Nemohli jsme se prosadit, vázla nám tam kombinace a z toho pramenily nepřesnosti," nešetřil letenský kouč své svěřence.

Dle slov kouče Chovance byly největším zklamáním výkony středních záložníků Bergera s Kuckou, kteří nedokázali pro své spoluhráče připravit žádnou zajímavější šanci. "Když za celý zápas nedokážeme pořádně vystřelit na bránu, tak můžeme těžko pomýšlet na úspěch v utkání. Na výsledek měla vliv naše útočná fáze, kde jsme se vůbec neprosadili. Při naší hře je důležité také obejít hráče v souboji jeden na jednoho a ani to se nám vůbec nedařilo," krčil rameny ztichlým hlasem domácím trenér, který za celých devadesát minut viděl jen jednu příležitost svého týmu: "Jedna gólová šance, kterou měl Boni (Wilfried, pozn. autora) je prostě na domácí zápas hrozně málo."

Domácí měli možnost zahrávat i několik velmi slibných standardních situací z dobrých pozic, kromě jedné povedené rány Patrika Bergera si ale prakticky žádnou šanci z těchto možností nevytvořili. "Měli jsme dostatek standardních situací, přímých i rohových kopů, avšak soupeře jsme nijak neohrozili," doplnil trenér Sparty, který v závěru zápasu zkoušel všechno možné i nemožné. "Na konci zápasu jsme tam měli tři útočníky, ale na naší hře se to nijak neprojevilo. Vše začínalo v záloze. Když se útočník nedostane k balonu, tak se pak těžko prosazuje," řekl očividně velmi zklamaný Jozecf Chovanec.