Jen na málokterý zápas se fanoušci Dynama těšili tak jako na 12. kolo FORTUNA:LIGY. Na jih Čech přijel úřadující mistr české nejvyšší soutěže ze Slavie. Jihočeši po skvělé prvním poločas vedli už o dva góly, Slavia ale dokázala ve druhé půli vyrovnat. Nakonec tak Jihočeši vybojovali velice cennou remízu.

Časomíra ještě neodbila ani jednu jedinou minutu a Slavia už se hnala do útoku. Centr z pravé strany se sice Ekpaiovi nepovedl ideálně, gólmanovi Českých Budějovic ale i tak nadělal problémy. Naštěstí pro Dynamo nezužitkovali slávisté ani následnou dorážku. Hosté ve své ofenzívě nepolevovali a Jihočechy pouštěli na svou polovinu v úvodních minutách jen ojediněle. Dynamo navíc muselo v první pětiminutovce řešit i další problém ve svém vápně, Slavia ale orazítkovala jen břevno.

Nakonec to ale byly České Budějovice, které udeřily jako první. Skvělou práci odvedl těsně před pokutovým územím Mihálik, posunul na Patrika Brandnera a ten nekompromisně propálil bezmocného Koláře. Dynamo po 10 minutách vedlo 1:0, Střelecký ostrov byl ve varu a loňští mistři ligy naopak působili jako opaření. Z první katastrofy se ještě ani nevzpamatovali, za další 3 minuty už ale zažívali šok číslo 2. Faul, přímý kop, gól. Asi takhle by se dala popsat situace, díky které se Dynamo dostalo do dvoubrankového vedení. Hlavou zamířil přesně kapitán Lukáš Havel a České Budějovice se rázem chopily otěží zápasu.

Dynamo na vavřínech neusnulo, ba naopak. Tlačilo se dopředu a ve 23. minutě mohlo rozvlnit síť i potřetí. Slávistický gólman neměl dobrý odhad na balon, následnou šancí ale domácí pohrdli. Pokud někdo ze Slavie působil nejistě, byl to právě brankář Ondřej Kolář. Ve 38. minutě opět promáchl a nabídl Dynamu další šanci ke skórování. I tentokrát ale mohl být správce světelné tabule v klidu. Trefou to ale zavánělo i na druhé straně. Po sérii rohů se ke střele dostal Oscar, snížení stavu se ale z pohledu Slavie nekonalo. První poločas tak senzačně vyhrálo Dynamo, navíc o 2 góly!

Do druhého poločasu poslal kouč hostů 3 nové tváře. Slavia se chtěla nastartovat k obratu rychlým gólem. A tah vyšel. Dynamo vyrobilo penaltu, kterou nepohrdl Peter Olayinka. Klub z Vršovic se dostal domácím na dostřel. Slávisté zapnuli na vyšší stupeň a blízko gólu byli i v 53. minutě. Brankář Vorel ale vytáhl na brankové čáře skvělý zákrok. V 58. minutě bylo z pohledu Slavie hotovo. Vyrovnání se povedlo díky centru na zadní tyč, na který čekal Oscar Dorley. Slibná první půlka Dynama a vedení o 2 branky bylo pryč.

Hosté vlétli do druhého dějství jako uragán a už v 59. minutě mohl být comeback dokonán. Za svatyní brankáře Vorla ale pouze zazvonila tyč. Branková konstrukce se ale viklala i na opačné straně. Nepovedený centr Mršiče v 69. minutě skončil na břevně. O pár chvil později utichli fandové Dynama. Po chybě v obraně se řídit sám na bránu Kuchta, jistý Vorel ale jeho šanci vytěsnil mimo tři tyče.

Slavia se hnala za gólem, který by ji posunul do vedoucí pozice. A na posledních 15 minut navíc mohla využít početní výhodu. V souboji o míč si neobratně počínal Lukáš Skovajsa a trefil nohou hlavu protihráče. Po konzultaci s videem ho rozhodčí poslal do šaten. Pražané ale nakonec potřetí neudeřili a z jihu Čech si odvezli pouhý bod.

David Horejš (trenér Dynama): „Slavia do zápasu vstoupila lépe, ale potom náš výkon v první půli snesl vysoké měřítko. Bylo to z naší strany povedené. Před druhou půlí jsme říkali klukům, že musíme zůstat aktivní. Bohužel jsme soupeři darovali penaltu a dostali jsme se pod tlak. Ale od stavu 2:2 jsme to ustáli skvěle a silou vůle jsme uhráli bod, kterého si velmi cením. Byl to bod se soupeřem, který má velkou kvalitu. Jsem rád, že naše výkony mají vzestupnou tendenci, i když si zároveň uvědomujeme, že spoustu věcí potřebujeme zlepšit."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Nezačali jsme špatně, měli jsme šance. Ale během chvilky se zápas otočil do pro nás nepříznivého vývoje a bojeschopnost týmu šla dolů. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a měli jsme příležitosti k tomu skóre otočit. Dali jsme gól z penalty a z více jak asi desítky dobrých šancí jsme vstřelili jen jeden gól ze hry. To je smutné a hlavně je to důvod, proč jsme nedokázali vyhrát. České Budějovice nás trápily a hrály dobře, ale přesto je to z mého pohledu velká ztráta. Je to podobné jako v minulých zápasech. Nedaří se nám proměňovat šance, brzy inkasujeme. Navíc se nám nedaří v první půli, aby někteří hráči předvedli nadprůměrný výkon. Každý úspěšný tým se opírá o obranu a z toho pak může vycházet nadstavba. V momentě, kdy my někde v defenzivě zaváháme, je to složitější. Jak už jsem říkal v Haifě, někteří hráči musí předvádět víc. Musí jít s kůží na trh a ne se bát. Jinak budeme zranitelní."