Ostře sledovaný zápas 12. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a pražskou Slavií přinesl velmi zajímavou podívanou. Jihočeši se dostali rychle do dvoubrankového vedení, o které ale v úvodu druhé půle přišli. Atraktivní zápas pak dospěl do výsledku 2:2, který nakonec více bral domácí trenér David Horejš.

Trenér Dynama David Horejš měl o průběhu zápasu jasno: „Slavia do zápasu vstoupila lépe, ale potom náš výkon v první půli snesl vysoké měřítko. Bylo to z naší strany povedené. Před druhou půlí jsme říkali klukům, že musíme zůstat aktivní. Bohužel jsme soupeři darovali penaltu a dostali jsme se pod tlak. Ale od stavu 2:2 jsme to ustáli skvěle a silou vůle jsme uhráli bod, kterého si velmi cením. Byl to bod se soupeřem, který má velkou kvalitu. Jsem rád, že naše výkony mají vzestupnou tendenci, i když si zároveň uvědomujeme, že spoustu věcí potřebujeme zlepšit."

Prakticky až v den zápasu musel trenér řešit nepříjemnosti ve složení defenzivní formace, když na poslední chvíli vypadl stoper Martin Králik, který tak doplnil Maxe Talovierova, který do zápasu nemohl nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám. „Je jasné, že když vám vypadnou dva klíčoví stopeři, tak to musí hru celé obrany poznamenat. Navíc jsme museli přesouvat Pavla Nováka na jiný post, takže jsme vlastně změnili obranu na třech postech. Kluci to ale zvládli velmi dobře a líto je mi jen té červené karty pro Lukáše Skovajsu, protože on nastoupil do ligového zápasu po dlouhé době, hrál dobře, ale nakonec zápas nedohrál," řekl Horejš, který ocenil hru obou "náhradních" stoperů: „Vsadili jsme na stoperskou dvojici, která spolu hrála v té postupové sezoně ve druhé lize a také po postupu do první ligy. Háva i Novas to samozřejmě měli složité, protože tu naší hru máme na něčem založenou. V některých rozehrávkách jsme šli na můj vkus až do příliš velkého rizika, ale zvládli jsme to. Lukáš Havel navíc vstřelil branku, takže celkově výkon obrany byl velice dobrý."

Po hodně dlouhé době sledoval zápas na Střeleckém ostrově prakticky vyprodaný stadion, z čehož měl trenér Dynama pochopitelně velkou radost. „Bylo skvělé dívat se na ty zaplněné tribuny a poslouchat atmosféru, který snad i díky našemu dobrému výkonu na Střeleckém ostrově panovala. Věříme, že fanoušci ocenili naší zlepšující se herní pohodu a dobrý výkon proti Slavii. Všichni bychom si moc přáli, aby více diváků chodilo i na naše další ligové zápasy," dodal David Horejš.