Ve třetím kole 2.futsalové ligy, skupiny Západ, se Dynamo PCO poprvé představilo na domácí palubovce, kde přivítalo rezervní tým extraligové Olympie Mělník. Dramatický zápas plný zvratů nakonec zvládlo a připsalo si tak první tři body do ligové tabulky.

Domácí mužstvo bylo od začátku velmi aktivní, již v první minutě vybídl kapitán Pouzar zpětnou přihrávkou ke skórování Radoucha, ten však svou střelu nestačil umístit. O tři minuty později to byl znovu domácí kapitán, který obelstil soupeře kličkou na střed a jeho střela jen těsně minula levou tyč hostující branky. Hráči Olympie Mělník působili zakřiknutě a snažili se hrozit především z protiútoků. Při jednom z nich zakončoval nebezpečně Cabadaj, domácí brankář dokázal vyrazit míč pouze před sebe, dorážka Surmaje však přesná nebyla. Na druhé straně si pohrál Radouch se dvěma protihráči a předložil krásnou přihrávku Lengyelovi, který nedokázal překonat brankáře Rusaka ani na dvakrát. V 10.minutě se však již domácí prosadili. Na polovině vybojoval míč Peterek, předal jej Radouchovi, který přesně našel centrem Jasanského a ten netypicky hlavou otevřel skóre zápasu. Hned vzápětí mohl zvýšit Roman Lengyel, proti však byl hostující brankář Rusak. Dynamo PCO i nadále diktovalo tempo zápasu, hosté se snažili především pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Z jednoho takového také udeřili. Surmaj vybojoval na půlce míč a tvrdou střelou nedal domácímu brankáři Beránkovi šanci, 1:1. Poslední minuty první části patřily opět domácímu celku, který se snažil prosadit do zformované obrany hostů. Třicet vteřin před koncem poločasu však z brejkové situace zahrozili hosté, když krásnou přihrávku Gabča nevyužil Malinský. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Úvod druhé části patřil domácím futsalistům, kteří dobře kombinovali, do žádné výraznější šance se však nedostali. Ve 25.minutě se však již skóre měnilo ve prospěch hostů. Surmaj převzal míč na vlastní polovině prošel přes dva hráče a nekompromisní střelou strhl vývoj zápasu na stranu Olympie Mělník. Dynamo PCO zareagovalo velmi rychle a prakticky během dvou minut otočilo zápas znovu ve svůj prospěch. Nejprve se po individuální akci prosadil domácí kapitán Radim Pouzar, o minutu později přidal svůj druhý zásah v zápase Martin Jasanský, 3:2 pro domácí. Následující minuty se hra uklidnila a žádné výraznější šance se diváci nedočkali. Skóre se opět měnilo v čase 34:38, kdy se domácí Jasanský prosadil nechytatelnou střelou a zaznamenal tak svůj první hattrick v soutěži, 4:2. Hráči Olympie Mělník se pak vrhli do útoku, napadali domácí už na vlastní polovině a toto se jim vyplatilo ve 39.minutě, kdy dobře zakombinovali Cabadaj s Hochmanem. Druhý jmenovaný upravil výsledek na rozdíl jediné branky.4:3. V závěru však domácí žádné drama nedopustili, naopak to byli oni, kdo se dostával do brankových příležitostí. Jednu takovou proměnil deset vteřin před koncem Radim Pouzar po přihrávce Davida Radoucha a upravil tak na konečných 5:3 pro Dynamo PCO.

Před zaplněnou halou a skvělou atmosférou si tak domácí zcela zaslouženě připsali první tři body v soutěži. V následujícím kole pojedou na palubovku Chomutova, další domácí zápas je pak na programu v neděli 28.10. od 19 hodin s lídrem soutěže Rapidem Ústí nad Labem.