V 5. kole zajíždělo Dynamo PCO na palubovku vedoucího týmu soutěže Interobalu Plzeň. V otevřené partii nakonec zaslouženě vyhrál domácí výrazným rozdílem 11:2!

Českobudějovičtí vyrazili ke třetímu venkovnímu utkání opět bez několika členů základního kádru. Poprvé se v dresu Dynama PCO představil Dominik Hric, který tak vytvořil obranou dvojku se svým bratrem Jakubem. Interobal začal náporem a v prvních deseti minutách udeřil hned třikrát, postupně se trefili Holý, Šrajt a kapitán Rešetár. Jihočeši ale nezůstávali pozadu, dvakrát se v dobré palebné pozici ocitl Benát, ani jednou však proti Luhovému neuspěl. V 15. minutě se podruhé v utkání trefil Rešetár a dal tak poločasovému výsledku konečnou podobu, 4:0 pro Plzeň.

Domácí kapitán dovršil krátce po přestávce hattrick, když se prosadil z nacvičeného signálu hned po rozehře. I Dynamo PCO mělo několik slibných a zajímavých akcí, nicméně domácího brankáře se jim zatím překonat nedařilo. Interobal přidával po krásných akcích i další branky, dvakrát skóroval Vnuk, po jedné brance přidali Holý a Rozboud. Ve 32. minutě Jihočeši konečně udeřili, po přihrávce Prokeše se lobem prosadil debutant v nejvyšší soutěži Dominik Hric. O pět minut později nezůstal pozadu ani jeho bratr Jakub, který se prosadil po pěkné kombinaci a snížil tak na 2:8 z pohledu Dynama PCO. V posledních třech minutách však přidal Interobal ještě po brejkových situacích tři branky a Jihočeši tak z Plzně odjížděli s porážkou 2:11.

V dalším kole se představí na palubovce dalšího favorita, týmu Svarog Teplice. Zápas začíná v pátek 18.10. ve 20.00 hodin.