V 5.kole druhé futsalové ligy přivítalo Dynamo PCO zatím nejlepší tým soutěže - Rapid Ústí nad Labem. Palubovka ve sportovní hale Lokomotivy České Budějovické tak byla svědkem kvalitního futsalu s extraligovými parametry, ve kterém nakonec naprosto zaslouženě bral tři body za vítězství domácí tým.

Hostující celek přivezl na jih Čech i dnes už hrající legendu, bývalého reprezentanta Martina Dlouhého a další hráče s extraligovými zkušenostmi, Dynamo PCO však pro tento zápas také mohlo nasadit to nejlepší, očekával se tak kvalitní a vyrovnaný zápas. A byli to právě domácí, kteří od počátku udávali tempo hry a již ve 2.minutě se ujali vedení Stanislavem Peterkem, který dokázal využít chybu hostujícího brankáře Votavy. Hosté byli brankou viditelně zaskočeni, čehož se hráči Dynama PCO snažili využít k navýšení skóre, ale ani Hric, ani po něm Jasanský, ve svých šancích neuspěli. Na druhé straně naopak využil Matěj Klier brejkovou situaci a přesnou ránou nedal domácímu brankáři Beránkovi šanci zasáhnout, 1:1. Následující minuty byla k vidění taktická bitva, kdy Dynamo PCO bylo aktivnější a snažilo se přelstít hostující obranu, ta však byla velmi pozorná. Velkou šanci jít do vedení měli domácí v 17.minutě zápasu, kdy Lengyel vyslal nebezpečnou přízemní střelu, kterou hostující brankář vyrazil před sebe, dorážející Peterek však míč do sítě nedokázal dopravit. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, udeřili domácí. Tvrdou střelou z úhlu se čtyřicet vteřin před koncem první části prosadil Petr Benát, 2:1...

Začátek druhé půle žádné výraznější šance nepřinesl. Ve 4.minutě se snažil hostující Tichý prokličkovat před brankáře, který však výborně zakročil. Dynamo PCO navýšilo skóre ve 26.minutě, po krásné akci se prosadil Jakub Hric a domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Hráči Rapidu pak vsadili na hru bez brankáře a několik minut se snažili kombinovat na domácí polovině, ti však důsledně a zodpovědně bránili a nedovolili hostům ani zakončit. Naopak vyráželi do rychlých protiútoků, ze kterých se snažili zápas definitivně rozhodnout ve svůj prospěch. Jeden takový byl zastaven nedovoleným zákrokem a jelikož to byl 5.faul, následoval trestný desetimetrový kop, ze kterého se Radim Pouzar nemýlil, 4:1. Rapid Ústí nadále praktikoval hru bez brankáře, která jim však vynesla pouze několik zablokovaných střeleckých pokusů. Dvě minuty před koncem kapitán Radim Pouzar, obral o míč jednoho z hostujících hráčů a pohodlně zakončil do prázdné branky soupeře, aby zvyšoval již na 5:1!!! Hostující otřesený tým se v poslední minutě již zmohl pouze na kosmetickou úpravu výsledku a dvěma slepenými góly upravil skóre šlágru tohoto kola na 5:3.Dynamo PCO si tak opět před zaplněnou halou připsalo cenné vítězství, které jej posunulo již na 4.místo ligové tabulky s tříbodovou ztrátou na vedoucí tým Jerigo Plzeň.

A právě v Plzni odehrají jihočeši svůj příští zápas, ve kterém budou chtít navázat na tři vítězství v řadě. Další domácí zápas je pak na programu v neděli 11.listopadu od 19 hodin proti dalšímu aspirantovi na postup, Jablonci.