V dalším kole přivítalo na své palubovce Dynamo PCO severočeský celek FC Baník Chomutov. Domácí sice poprvé v sezóně prohrávali ve své domovské hale již o dvě branky, ještě během první části však stihli vyrovnat a po přestávce o osudu utkání rozhodli hned devíti brankami. I nadále tak vedou ligovou soutěž.

Jihočeši tentokrát nastoupili bez zraněného Ondřeje Hačky a Jakuba Hrice, který si plnil klubové povinnosti v FK Poprad. Domácí tým měl v držení míč od počátku utkání, hned ve 3. minutě se ke střele po spolupráci s Lengyelem dostal Benát, brankář Šlégr však výborně zakročil. Oba hráči si akci zopakovali o dvě minuty později, ani tentokrát však hostující brankář nebyl překonán. A Lengyel s Benátem zahrozili o chvíli později do třetice, druhému jmenovanému však prozatím nebylo přáno, neboť nastřelil pouze tyč. V 6. minutě se snažil ze standardní situace prosadit Martin Jasanský, jeho překvapivou střelu ale vyrazil Šlégr nohou do zámezí. V 8. minutě se po přihrávce Pouzara objevil sám před brankářem opět Benát, ale míč nestačil dostatečně zvednout a chomutovský brankář tak stále držel čisté konto. Dynamo PCO se dočkalo prvního gólu v 9. minutě, kdy se David Radouch krásně prosmýkl kolem svého obránce a nechytatelnou dělovkou Šlégra prostřelil, 1:0. Ani ne za 30 vteřin hosté z nenápadné akce vyrovnali, když chybu domácích v obraně potrestal Nový. FC Baník Chomutov se pak prosadil i z druhé větší šance v zápase, Šlégr zakončoval sám před Jesenským a nemýlil se, 1:2. Ve 13. minutě odskočili hosté již na rozdíl dvou branek, to se podruhé v zápase prosadil Nový a Dynamo PCO tak poprvé v průběhu sezóny prohrávalo na své palubovce o dva góly. Jihočeši pak přidali na obrátkách, ale brankář Šlégr, mimochodem mistr světa v malé kopané, byl pozorný a všechny nebezpečné střely dokázal zlikvidovat. V 15. minutě se po individuální akci prosadil domácí Martin Jasanský a snižoval na 2:3. Neúspěšné pokusy poté na hostující branku vyslali Hrbáč, Peterek i Benát, ani jedna však za zády strážce chomutovské svatyně neskončila. Ujala se až Benátova dorážka v poslední minutě první části, do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Úvod druhé půle vyšel českobudějovickým skvěle, Benát si vyměnil míč s Radouchem a střelou z úhlu strhl vedení na stranu Dynama PCO. O minutu později zahrozil na druhé straně Tykol, domácí brankář však střelu bezpečně pokryl. Stejně si vedl jeho protějšek v hostující brance, který chvíli na to zlikvidoval šanci kapitána Pouzara. Skóre zápasu se měnilo ve 25. minutě, svou druhou branku v zápase vsítil David Radouch a domácí tak poprvé vedli o dvě branky. Ve 27. minutě přešel přes dva hráče Benát, přihrávkou našel lépe postaveného Lengyela, jeho střelu však na brankové čáře vykopával Jánošík. Ve 28. minutě se mezi střelce v zápase zapsal i Radim Pouzar, který zakončoval pohlednou akci domácích. Hosté začali praktikovat hru bez brankáře a v rozmezí sedmi minut padlo na obou stranách celkem osm branek. Nejdříve se prosadil hostující Tykol, který snižoval na 4:6. S rychlou odpovědí však přispěchal Roman Lengyel, který obral o míč chomutovského Nového a dovedl míč do prázdné branky. Stejně si vedl o minutu později Jiří Hrbáč a stav utkání byl v tuto chvíli 8:4. Hosté sice potom dvěma brankami Špicara během jedné minuty snížili. Osud utkání však znovu do svých rukou vzali domácí Lengyel s Hrbáčem, oba jmenovaní si sami vybojovali míč a zakončovali do prázdné branky. Když pak v posledních dvou minutách přidali další dva góly Radouch s Benátem, aby tak oba zkompletovali své hattricky v zápase, na ukazateli světelné tabule svítilo po konečném hvizdu rozhodčích skóre 12:6 pro Dynamo PCO.

Jihočeši tak i nadále hájí vedoucí pozici před druhým FK Kladno, které nezaváhalo na palubovce Mělníka. Příští týden zajíždí Dynamo PCO do severočeského Ústí nad Labem, kde nastoupí ve šlágru kola proti místnímu Rapidu, klubu nacházejícím se na třetí příčce ligové tabulky. Zápas se odehraje v neděli 3.2. od 20 hodin.