Důležité vítězství si připsali futsalisté Dynama PCO v páteční podvečer na palubovce Nejzbachu Vysoké Mýto, který porazili 4:1. Duel rozhodli hosté ve druhé půli a v ligové tabulce se tak díky skvělému výkonu posunuli již na 7.místo!

Hosté přijeli na palubovku Nejzbachu opět bez několika zraněných opor, nově přibyl na marodku Jiří Hrbáč. Do sestavy se naopak vrátil Roman Lengyel. Úvod utkání byl oboustranně opatrný, obě mužstva si sice připsali několik slibných gólových střel, ani jedna se však neujala. Skóre zápasu otevřel domácí Lištván, který tvrdou střelou prostřelil hostujícího brankáře Beránka. Dynamo PCO odpovědělo hned vzápětí, Benát uvolnil patičkou Lengyela, který vybídl nezištnou přihrávkou před prázdnou branku Jasanského a ten se nemýlil, 1:1. Ve 20. minutě utkání šli jihočeši do početní výhody, Lištván tvrdě atakoval Benáta a za svůj zákrok viděl červenou kartu. Posledních třicet vteřin první půle a následně devadesát v půli druhé tak Dynamo PCO hrálo proti třem hráčům v poli, nicméně vedoucí branku se jim vstřelit nepovedlo. To se nakonec podařilo ve 28. minutě, Lengyel vybojoval zdánlivě ztracený míč, který ještě stačil posunout Benátovi před prázdnou branku, 2:1 pro Dynamo PCO. Nejzbach potom hostující celek zatlačil, jeho hráči však obětavými zákroky jejich útočnou sílu eliminovali. Ve 39. minutě navíc obral při power play domácí o míč Lengyel a střelou do prázdné branky nasměroval svůj tým k vítězství. O pár vteřin později našel Pouzar přihrávkou za obranu Benáta, který pečetil cenné vítězství jihočechů na 4:1!

V dalším domácím utkání, které se odehraje až v neděli 9.února, přivítá Dynamo PCO celek Interobalu Plzeň, tedy aspiranta na celkové vítězství v nejvyšší futsalové soutěži. Zápas začne ve sportovní hale Lokomotivy tradičně v 19.00 hodin!

Petr Benát (hráč Dynamo PCO): “Viděli jsme vyrovnané utkání,tentokrát se šťastným koncem pro nás. Domácí šli rychle do vedení,nám se však podařilo brzy vyrovnat, což bylo nesmírně důležité. Tušili jsme,že další branka může rozhodnout o konečném výsledku utkání, a to se nakonec i potvrdilo. Po vedoucím gólu nás sice Nejzbach hodně zatlačil,nicméně díky obětavosti a disciplíně všech našich hráčů jsme jim kýženého vyrovnání neumožnili dosáhnout, přidali jsme další dvě branky a odvážíme si tak z Vysokého Mýta opravdu cenné vítězství. Myslím si,že to byl divácky atraktivní futsal plný gólových příležitostí a hezkých akcí,k jehož velmi dobré úrovní přispěli kvalitním výkonem i všichni tři rozhodčí.