Ve čtvrteční podvečer se Dynamo PCO představilo před televizními kamerami na palubovce FC Tango Hodonín. Taktickou bitvu nakonec rozhodla efektivita v koncovce domácího celku. Hosté tak stále čekají na výhru z venkovního zápasu!

Českobudějovičtí přijeli do Hodonína bez zraněných Jakuba Hrice, Romana Lengyela, Davida Radoucha, Stanislava Peterka i Karla Slámy, poprvé v sestavě se objevil Michal Mašát. Od úvodu zápasu byli aktivnější domácí, nicméně žádnou šanci si nevytvořili. Udeřit však mohlo na druhé straně, Hrbáč a po něm i Benát ale ve vyložených šancích selhali. Zbytek první půle byl spíše taktickou bitvou bez větších brankových příležitostí, a to byl důvod proč oba týmy odcházeli do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vlétli domácí znovu aktivně a toto se jim vyplatilo již po třiceti vteřinách hry. Doubravský prošel nedůraznou jihočeskou obranou a otevřel skóre zápasu. Dynamo PCO poté kombinovalo převážně na polovině soupeře, který vyrážel k rychlým protiútokům. Ve 30. minutě se po standardní situaci prosadil Sopůšek a dal Tangu dvoubrankové vedení. Snížit se podařilo Ondřeji Hačkovi o minutu později, po prudkém nastřeleném míči od Dominika Hrice, 1:2. Dynamo PCO si poté vytvořilo několik slibných příležitostí Benátem i Pouzarem, avšak bez úspěchu. A protože v závěru skóroval podruhé v utkání Sopůšek, odjeli jihočeši z Moravy s prohrou 1:3.

Situace v druhé polovině tabulky se tak značně zamotává, rozdíl mezi 6. a 11. místem v tabulce je opravdu minimální, a tak každý zápas do konce základní části bude nesmírně důležitý. V tom následujícím, který se odehraje v neděli 19.1. od 19.00 hodin ve Sportovní hale Lokomotivy, se utká Dynamo PCO s týmem SK Slavia Praha.

Jiří Štěrba, trenér Tango Hodonín: "Zajíci se počítají až po honu! Tohle přesně platí i pro toto utkání. Bylo to hodně opatrné z obou stran, dominovali gólmani. Čekalo se na první gól, který měl určit další vývoj utkání. Vstřelili jsme ho my a to zřejmě rozhodlo. Budějky odehrály kvalitní zápas, který byl otevřený až do konce. Pro šťouraly musím podotknout, že tohle utkání bylo diametrálně odlišné od toho prvního. A to platí pro oba týmy. Takže jestli sestoupí Tango, nebo Budějky, nebo nikdo, to nevím, ale určitě bych to po takovémto zápase ve druhém kole neřekl. Snad jako vysvětlení stačí. Ještě na závěr oceňuji hráče Budějovic, kteří přijeli jakou soupeři, nikoliv jako úhlavní nepřátelé. Je to tým, který ctí fair play, díky!!!"

Jiří Hrbáč, hráč Dynamo PCO: "Viděli jsme vyrovnané utkání, ale rozhodlo to, že domácí svoje šance proměnili a my bohužel ne. Musím Tango pochválit, předvedli určitě lepší výkon než v našem prvním vzájemném zápase. Myslím, že to nebudou jejich poslední body. My se musíme soustředit hlavně na domácí zápasy, protože venku se nám nedaří a nedokážeme hrát tak zodpovědně jako doma. "