Nádherný zápas plný zvratů, krásných akcí i obětavých zákroků předvedli oba aktéři v utkání nejvyšší futsalové soutěže v českolipské hale. Dynamo PCO zde ještě devět minut před koncem vedlo rozdílem dvou branek, Démoni však předvedli mohutný finiš a rozhodující brankou dvě minuty před koncem obrátili utkání ve svůj prospěch!

Dynamo PCO přicestovala na sever Čech opět bez několika členů základního kádru, v brance se po delší době představil i Erik Jasenský. Úvod zápasu hosty zaskočil, již v 1. minutě otevřeli Démoni skóre, když se po nenápadné akci trefil zadní částí těla Fichtner. Jihočeši odpověděli trestným kopem Radoucha, který ale českolipskou zeď nedokázal prostřelit. V 5. minutě vedli domácí již o dvě branky, po standardní situaci se prosadil Kubelka, 2:0. Jihočeši poté svého soupeře zatlačili a nedokázali proměnit několik dobrých brankových příležitostí, především Benátem a Radouchem. Druhý jmenovaný se nakonec dočkal v 16. minutě, kdy po individuální akci snížil na rozdíl jedné branky. Minutu před koncem první půle si Démoni vzali dvoubrankové vedení zpět, když se přesnou ranou k tyči trefil Havrda. Obě mužstva tak odcházela do šaten za stavu 3:1 pro domácí.

Do druhého poločasu vlítlo Dynamo PCO neskutečným způsobem a během tří minut zápas otočilo. Nejdříve se během 22. minuty dvakrát prosadil David Radouch, který tak završil hattrick. Když se navíc o minutu později po přihrávce Radima Pouzara trefil i Petr Benát, bylo to poprvé v utkání, kdy jihočeši vedli. Ve 25. minutě však unikl domácí Fichtner a přízemní střelou k tyči srovnal stav utkání 4:4. Dramatická podívaná však pokračovala, Pouzar unikl po levé straně, připravil míč Hačkovi, který jej ještě sklepl nabíhajícímu Benátovi. Hostující útočník se ještě kličkou zbavil bránícího hráče a lehkým lobem vrátil Dynamu PCO vedení, 5:4. Ve 29. minutě mohlo být opět srovnáno, tentokrát se však blýskl skvělým obranným zákrokem Radouch. Ve 31. minutě předvedli hosté další krásnou akci po ose Hric, Pouzar, Benát, aby posledně jmenovaný svou třetí brankou v zápase poslal Dynamo PCO poprvé v utkání do dvoubrankového vedení. Jen o dvě minuty později však nádherně vymetl šibenici českolipský Abrham a snížil na 5:6 z pohledu domácích. Démoni se touto brankou opět vrátili do zápasu a Dynamu PCO zle zatápěli. Nejprve se až před Jasenského prokličkoval Havrda, hostující brankář však skvěle zasáhl. Ve 36. minutě Démoni dokonce dvakrát orazítkovali tyč soupeřovy branky. Jihočechy několikrát podržel skvělými zákroky brankář Jasenský, na střelu Fichtnera ve 37. minutě však již byl krátký. Domácí borec po Radouchovi a Benátovi také zkompletoval hattrick a navíc zaslouženě srovnal stav utkání na 6:6. Rozuzlení zápasu nakonec přinesla 38. minuta, Dynamo PCO si nepohlídalo standardní situaci soupeře a kapitán Rott dokonal kolenem obrat Démonů, 7:6. Ve zbylých 120 vteřinách se již žádná větší šance neurodila a Dynamo PCO tak po statečném boji prohrálo s Démony z České Lípy rozdílem jedné branky.

V dalším kole přivítají jihočeši v domácí hale jednoho z nejzvučnějších soupeřů, do Českých Budějovic totiž zavítá několikanásobný mistr ČR, celek ERA-Pack Chrudim. Zápas začíná ve sportovní hale Lokomotivy v neděli 17.11. od 19.00 hodin.

Tomáš Fišer (Démoni Česká Lípa) - "Za mě rozhodla šíře kádru Démonů v tomto zápase. Jinak je třeba ocenit dvojici Dynama Benát, Radouch. Klobouk dolů, top motáci!"

Jiří Hrbáč (Dynamo PCO) - "Viděli jsme velice zajímavé utkání, kdy se skóre zápasu přetáčelo z jedné strany na druhou. Domácí ukázali ke konci svoji kvalitu a zkušenosti a bohužel pro nás dotáhli zápas do vítězného konce. Ale myslím si, že i my jsme předvedli kvalitní výkon a divákům se utkání muselo líbit."