Dynamo PCO udělalo další krok k postupu do Varta ligy, když zvítězilo na palubovce Legie Příbram 10:6. Velkou měrou se o to zasloužil především Roman Lengyel, kterému se podařilo vstřelit hned pět branek. V případě vítězství v dalším kole tak mohou jihočeši slavit postup do nejvyšší futsalové soutěže!

Bez svého nejlepšího střelce Davida Radoucha i Jakuba Hrice plnícího si své fotbalové povinnosti v klubu, přicestovali jihočeši do sportovní haly v Sedlčanech, na palubovku poslední Legie Příbram. Do sestavy se vrátil po dvouzápasové odmlce zaviněné zraněním kapitán Radim Pouzar, na začátku zápasu se však nepříjemně zranil Petr Benát, hosté tak měli v průběhu zápasu pouze dva hráče na střídání. Dynamo PCO nezačalo vůbec dobře, ve 4. minutě utkání bylo hned dvakrát potrestáno domácím borcem Lukášem Romem, který se prosadil po individuálních akcích. S rychlou odpovědí naštěstí přispěchal Roman Lengyel, v čase 4:24 snižoval na 1:2 z pohledu hostů. Dvougólové vedení vrátil Legii v 8. minutě Michal Pohořálek, českobudějovičtí futsalisté ovšem znovu reagovali okamžitě, trefil se Martin Jasanský, 3:2. Ve 14. minutě přišlo vytoužené vyrovnání, když se krásně po samostatné akci prosadil kapitán Pouzar. Na začátku 16. minuty však znovu udeřili domácí, Lukáš Rom završil svůj hattrick v zápase a středočeši znovu vedli 4:3. Krátce před odchodem do kabin se trefili i jihočeši, po akci s Radimem Pouzarem se prosadil Roman Lengyel a srovnal tak stav utkání na 4:4.

Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo PCO sice velmi aktivně, nicméně byli to znovu domácí, kdo šel do vedení. Brejkovou situaci využil ve 25. minutě Venta. Rozhodující pro celé utkání byla 26. minuta, to se v rychlém sledu prosadili Lengyel s Hačkou a Dynamo PCO tak poprvé v zápasu vedlo. Roman Lengyel byl při chuti a ve 29. minutě zápasu zvyšoval již na rozdíl dvou branek, Dynamo PCO vedlo 7:5. Když se o dvě minuty později trefil po přihrávce Jasanského Hačka, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Legie se v té chvíli odhodlala ke hře bez brankáře, která se jí nevyplatila na začátku 35. minuty, Roman Lengyel využil zaváhání v rozehrávce a vstřelil svůj pátý gól v utkání, 9:5 pro Dynamo PCO. Ve 38. minutě sice snižoval tečovanou střelou Zákoucký, poslední slovo však znovu patřilo jihočechům, když se po přihrávce Lengyela podruhé v zápase prosadil Hačka, který tak uzavřel skóre zápasu na 10:6 pro českobudějovické.

V příštím domácím zápase s Malibu Mladá Boleslav, které se hraje již v pátek 22. března od 20 hodin, tak může Dynamo PCO oslavit svůj historický postup do nejvyšší futsalové soutěže!