Výrazně posílen nastoupil ve studeném sobotním dopoledni B-tým Dynama proti rezervě Viktorie Plzeň. Do brány se postavil Zdeněk Křížek, obranu pomohl vyztužit Jiří Skála, do zálohy naskočil Jan Gruber a útok posílil Václav Mrkvička. Hosté se hned při prvním útočném pokusu dočkali úspěchu díky hlavičce Pavla Javorského. Dynamo se pokoušelo ztéci bránu svého soupeře postupně a útočné snaha domácích s přibývajícím časem nabírala na obrátkách. Zaslouženého vyrovnání se Dynamo dočkalo zhruba po půlhodině hry, když střelu Václava Mrkvičky šikovně tečoval Michal Skopalík. O několik minut později viděl právě Václav Mrkvička v krátkém časovém intervalu dvakrát za sebou dvě žluté karty a Dynamo bylo odsouzeno dohrávat zapas v deseti. I přes oslabení o jednoho muže bylo Dynamo až do závěru zápasu aktivnějším celkem a mělo blíže k vítězství. Žádná z akcí Jihočechů však v bráně Plzně neskončila a oba týmy se rozešly smírně.
Skvělý vstup měli do utkání Západočeši, kteří hned z prvního útoku vsítili branku. Po standartce se dostal míč až na zadní tyč, kam si zabíhal Pavel Javorský, pro kterého už nebyl problém poslat hlavou hosty do vedení – 0:1. Dynamo mělo šanci srovnat skóre hned vzápětí, když na gólmana Krbečka pálil Václav Mrkvička, hostující gólman ale skvěle zasáhl a dorážka Tomáše Stráského minula plzeňskou bránu. Fotbalisté juniorky obléhali bránu svého soupeře velice trpělivě. Pohlednou kombinační akci zakončoval v 21. minutě Michal Mašát střelou nad. Hosté mohli ve 25. minutě zvýšit své vedení, když se napravo uvolnil Aleš Bednář a milimetrovým centrem našel svého spoluhráče Filipa Trantinu. Ten však ve vyložené šanci nasměroval svou hlavičku jen do boční sítě. Trpělivá hra Dynama i nadále přinášela šance a bylo jen otázkou času, kdy se diváci dočkají vyrovnání. Běžecký souboj o dlouhý balón svedl plzeňský gólman Krbeček s českobudějovickým rychlíkem Tomášem Stráským. Domácí hráč byl u balónu o vteřinu rychleji a ze souboje vyšel jako vítěz, dopravit míč do brány se mu bohužel nepodařilo. V 31. minutě se domácí zaslouženě dočkali vyrovnání. Trestňák Dynama vyboxoval Lukáš Krbeček na hranici velkého vápna, kde měl Václav Mrkvička dost času připravit si balón na střelu. Pokus domácího útočníka ještě ve skrumáži tečoval Michal Skopalík a hostující gólman neměl nárok zareagovat – 1:1. Českobudějovičtí mladíci se však nehodlali spokojit pouze s vyrovnáním a vypadalo to, že půjdou velice rychle do vedení. Ve 34. minut vysunul skvěle Michal Mašát Jiřího Hrbáče, jenž se ocitl sám před gólmanem Krbečkem. Plzeňský brankář včasným vyběhnutím dokázal zmenšit střelecký úhel a pokus domácího záložníka vyrazit. Z následného rohu střílel Michal Mašát a Krbeček musel opět na zem. Klíčové okamžiky celého zápasu se odehrály těsně před poločasovou přestávkou. Ve 40. minutě se snažil Václav Mrkvička ve skluzu dosáhnout na balón, který gólman Krbeček ještě neměl ve svém držení. Za útočný faul byl domácí útočník odměněn žlutou kartou a několika peprnými výrazy doplněnými strkanci ze strany hostů. Jen o pár minut později fauloval Václav Mrkvička ve snaze vybojovat míč Jana Zakopala, který se nejen fotbalovým způsobem postaral o druhou žlutou a následně červenou pro českobudějovického útočníka.

Do druhého poločasu se dalo očekávat, že Dynamo bude hájit remízu, zatímco aktivitu přeberou hosté. Opak byl však pravdou, výhoda jednoho muže v poli byla sice patrná, hra Viktorky ale působila výrazně kostrbatě a větší snaha zvítězit byla patrná na straně rezervy Dynama. Jiří Hrbáč odcentroval na Tomáše Stráského v 51. minutě a gólman Krbeček se musel proti hlavičce domácího útočníka opět vytáhnout. Téměř vzápětí se po levě straně hřiště rozběhl Tomáš Stráský, zpětnou přihrávkou předložil míč Michalu Mašátovi, jehož střelu z hranice velkého vápna musel vyrážet Krbeček na roh. B-tým Viktorie Plzeň sice chvílemi projevoval snahu rozhodnout zápas ve svůj prospěch, bezzubé pokusy o útok zastavovala obrana Dynama s přehledem. S postupujícím časem oslabenému Dynamu vůbec neubývalo sil a českobudějovičtí mladíci se neúnavně pokoušeli o útok. Z velké dálky napřáhl v 77. minutě Michal Mašát. Krbeček konečky prstů vytáhl dalekonosnou střelu na roh. Rychlé protiútoky domácích hasili Západočeši kolikrát jen za cenu žlutých faulů. V závěrečných minutách zápasu se B-tým Dynama doslova nastěhoval před bránu Plzně. Krátce před závěrečným hvizdem ještě protáhl Krbečka pokusem z trestného kopu Radim Pouzar. Bojovný výkon oslabené českobudějovické rezervy nakonec znamenal alespoň dělbu bodů.

Karel Musil: „ Dneska jsme si zasloužili vyhrát. Celý zápas jsme byli jasně lepší a remízu považuji za ztrátu dvou bodů. Utkání samozřejmě ovlivnilo vyloučení v závěru prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme se chtěli soustředit především na obranu a pokusit se využít nějaký brejk. Příležitosti k tomu jsme sice měli, ale nedokázali jsme je využít. Rozhodnout zápas jsme měli již v prvním poločase, kdy jsme si vypracovali poměrně velké množství šancí.“