Až ve 13. kole se dočkal trenér Žák premiérového vítězství. Mladý kouč se radoval v pátém utkání, kdy jeho svěřenci přejeli fotbalisty Blšan. Domácí na ně vlétli jako velká voda a smetli je hladce 3:0. Hvězdou zápasu se stal Marek Kulič, jenž první branku vstřelil a druhou vypracoval. Druhou branku přidal Plocek a na konci zápasu se do listiny střelců zapsal Gruber. Jihočeši si tak připsali tři body po dlouhých osmi kolech.
Někdy mají nové věci patřičný efekt. O tom se mohli přesvědčit českobudějovičtí diváci na Střeleckém ostrově. Jihočeský klub představil zbrusu novou hymnu a fanoušci svůj fan klub. Možná i díky těmto novotám porazilo Dynamo blšanské hráče.

Lodivod Žák přichystal do utkání dvě změny. Do základní sestavy se vrátil uzdravený Leština, jenž nahradil na levém kraji obrany Dvořáka, a na pravou stranu zálohy se postavil Plocek, který zaujal Gruberovo místo.

Domácí fotbalisté začali nadmíru aktivně, přesto první střela mířila na Filipkovu branku. Postaral se o ni hostující Šelicha, ale jeho rána se nakonec mezi tři tyče nevešla. Poté však převzali otěže Jihočeši. První náznaky příležitostí se zúročily ve 4. minutě. Kulič omámil dva blšanské obránce a nekompromisně poslal černobílé do vedení – 1:0. Žákově družině tak úvod vyšel nad očekávání.

Překvapené Blšany pak chtěl vrátit do hry Bílek, jenž pálil z dálky, ale budějovický Filipko byl připraven. O dvě minuty později potáhl balon Chlebek, míč však skončil nad Chvalovského svatyní.

Ve 26. minutě se středem proháčkoval Němec, následný centr ale nestačil zasáhnout útočník Lafata. Další minuty patřily Severočechům, kteří začali nepříjemně kousat. Nejprve Polodna přihrál zcela volnému Šelichovi a ten zahodil stoprocentní šanci. O tři minuty nato rozehrál Pleško přímý kop, který Filipko dokázal zpacifikovat tygřím skokem.

Ve 34. a 36. minutě zaúřadoval obránce Horejš. Nejdříve se prezentoval ránou do nebes a potom se vydal na výlet, jeho přiťuknutí ale Plocek nevyužil.

O šedesát sekund poté se v šestnáctce efektně obtočil kapitán Pešír, ale jeho úmysl přečetl slovenský brankář hájící černobílé barvy.Vzápětí si mohl připsat druhou branku v zápase Kulič, jenže radost mu překazil skluzem blšanský Zachariáš. Na konci prvního poločasu se předvedl průnikem Polodna, našel i Pešíra, ale hostující kapitán znovu neuspěl.

Ve druhé půli zahrozily Blšany ihned v prvních minutách. Po rohovém kopu hlavičkoval v dobré pozici Šourek, Filipko však jeho pokus zlikvidoval.

Zmrzlé diváky tak zvedla ze sedadel až 62. minuta. Kuličovi se opět povedlo ošálit dva severočeské hráče, ale následné zakončení skončilo na břevně. Plocek se však pohyboval ve správný čas na správném místě a odražený míč nasměroval do odkryté části branky – 2:0.

O dvě minuty později našel Lafata Kuliče, ten se již hnal za kýženým gólem, balon nakonec Blšanští odvrátili na roh.

Nejlepší hráč utkání Marek Kulič se krásně uvolnil, ale tentokrát pálil nad Chvalovského břevno. Na trávníku už prakticky existovalo pouze jedno mužstvo, Dynamo svého soka válcovalo jedním útokem za druhým. Vozábal ze standardní situace poslal míč na Horejše, jeho hlavička šla vedle. Devět minut před koncem utkání měl jedinečnou možnost ke skórování Lafata, tváří v tvář blšanskému brankáři neuspěl.

Pak byly k vidění zajímavé momenty střídajících fotbalistů. V 87. minutě tvrdě vypálil Matoušek, jenže střela postrádala přesnost. Za minutu se řítili tři hráči Budějovic na dva hostující. Kapitán Vozábal nakonec parádně přihrál do míst, kam si naběhl Gruber a hbitému útočníkovi již nezbývalo nic jiného, než prostřelit brankáře Chvalovského – 3:0. Jihočeši tak pod Žákovou taktovkou poprvé zvítězili a dosáhli díky premiérové výhře nad Blšany na cenné tři body.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava