Dosud komorní atmosféru Střeleckého ostrova oživil tzv. nový kotel, čili Fan club Dynama České Budějovice, který se začal scházet na tribuně F. Na sraze u trafiky se sešlo zhruba 8 lidí a další se přidali přímo na tribuně, když je pro fandění nadchlo "pevné jádro" (Sandy, Merril, Peťan a Lukáš). Těsně před úvodním hvizdem se na "F" shromáždilo téměř 35 fanoušků, z čehož velká část byla natěšená omladina.
Potěšující bylo i to, že před začátkem zápasu moderátor ohlásil "nově vznikající fanclub" a poté spustil i novou hymnu, o níž na našich stránkách již byla řeč. Mužstva byla po příchodu náležitě uvítána prvním pokřikem. Při výkopu, který měly Budějovice, spustil nový kotel "Černobílí" a Sandy, coby hlavní dirigent všechny kolem instruoval, co se bude skandovat dál. Peťan nabídl k dispozici dvě velikonoční řehtačky, které také napomáhaly k doladění atmosféry. Jako první sice zaútočily Blšany, ale nadšení nového kotle to rozhodně nezchladilo. Ve svižných obměnách tribuna F provolávala od "Dynamo, Dynamo!", "Dynamo Budweis", "Jižní Čechy", "Dyna-Dyna-Dy-na-mo", až k "My chceme gól!".

Fanoušci se prvního gólu dočkali skutečně brzy, což jedině zvedlo ještě více jejich náladu. Po rohovém kopu, kdy o odvrácený míč bojovali nejen s protihráči, ale i s větrem a podmáčeným terénem černobílí zadáci, se balon podařilo získat Markovi Kuličovi, který se probojoval žlutou obranou a se stoprocentní jistotou Chvalovského překonal. Domácí nasadili po úvodním gólu tlak, ale Chmelaři svou zadní řadu zabetonovali. Marek Kulič byl za svůj gól oslaven skandováním svého jména. Tribuna F zatím s potěšením shledala, že se k jejímu fandění sem tam přidává i tribuna hlavní a jala se ji chvílemi popichovat k větší účasti skandováním "Fandíme všichni!". Mezitím si kotle všimlo pár hráčů a s povděkem na F zahlíželi. Díky neustálému potlesku v kotli rozhodně nikomu nebyla zima. Některé verdikty rozhodčího Čuřína byly odměněny pískotem z tribuny hlavní, což Peťan komentoval slovy: "Nesouhlas necháme hlavní tribuně, my jenom fandíme!".

Vedoucí gól černobílý tým přece jen uvedl do stavu klidu a do útoku se více méně nehnal. Většinou se hra odehrávala mezi šestnáctkami, přesto některé výpady byly zajímavé a docela i nebezpečné. Blšany si mnoho příležitostí k brance nevytvořily, ale když už se jim podařil únik, střely šly těsně nad břevno nebo vedle tyčí. Se střelami, které šly přímo na branku, si vždy poradil gólman Miroslav Filipko, za což byl náležitě pochválen. Většina akcí Budějovic nevycházela právě díky zatažené blšanské obraně, která se snažila, aby jí už neproklouzla ani myš. Na obou stranách se dost faulovalo, což vedlo k častému přerušování hry. Kotel s malými přestávkami (na posílení hlasivek) neustával ve svém povzbuzování a držel se až do závěrečných sekund první půle. Povzbudil též nemalým halasem Marka Kuliče, který musel odejít ze hřiště po srážce se soupeřem na šití. Na konci poločasu se domácí dočkali ještě dvou standardních situací, jež obě zaváněly gólem, přesto se míč do sítě uklidit nepodařilo.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupila obě mužstva s novým odhodláním. Blšany se rvaly o míč ve snaze vyrovnat, Dynamo ve snaze zvýšit skóre. Hosté díky sérii faulů černobílých získali několik standardek, jež si však domácí hráči a brankář Filipko pohlídali. Nádhernou předávačku míče předvedl Jaromír Plocek společně s útočníky, na něž se však jako supi vrhli hráči ve žlutém a z pohledné akce nebylo nic. Přesto se však fanouškova duše musela zase jednou zatetelit blahem. Po hodině hry se po svižné akci Marka Kuliče opět zablesklo na dobré časy. Kulič napálil břevno, odražený míč zamířil k úplně volnému Plockovi a gólman Chvalovský jen zděšeně hleděl, jak Plockova střela končí za jeho zády. Zase bylo co oslavovat a hlasivky trpěly - rozhodně to však stálo za to. Po druhém gólu Dynama výpadek elektrické energie na chvíli sprovodil ze světa záři světelné tabule. Ani ne za minutu se ale návštěvníci stadionu opět mohli těšit pohledem na 2:0, které oranžově zářilo do večerní tmy.

Při drsném faulu na Jaroslava Chlebka spustil kotel povzbuzující povyk pro téhož hráče. V této době se dá říci, že i bez podobných standardek díky faulům se více hrálo na půlce hostí. Marka Kuliče vystřídal čerstvý Aleš Matoušek a téměř ihned po svém příchodu předvedl svižný únik, při němž byl skolen a další standardka byla na světě. Plockova střela díky blokování blšanským hráčem skončila na boční síti. Chmelaři se přece jen nadechli k vlastní rychlé akci, ale oba pilíře obrany - Davidové Homoláč a Horejš, změnu skóre nepovolili. Kotel už po několikáté spustil "My to dneska stejně vyhrajem!" a další sérii pokřiků, počínaje "Ještě jeden.." po "Hoši bojovat!" v okamžiku, kdy Blšany útočily.

V 80. minutě tvrdě dotíral na brankáře Chvalovského aktivní David Lafata, ale tentokrát vyhrál blšanský gólman. Přesto, že tempo zápasu po většinu hrací doby nebylo nijak valné, byly na obou stranách, zvláště na straně Jihočechů, k vidění zajímavé akce. K dovršení obrovské radosti ze tří bodů přispěl i střídající Jan Gruber, který při dalším náporu domácích zařídil krásné vítězství 3:0.

V nastavených třech minutách už se v pohodě dohrálo a na Střeleckém ostrově po delší době nastaly chvíle dokonalého nadšení, plné oslavných pokřiků a zasloužené děkovačky hráčů kotli a kotle hráčům. Jak řekli ve druhém poločase Sandy s Peťanem: "My jsme nejslušnější fanoušci v republice.." "Ne, my jsme nejslušnější fanoušci na světě, můžeme se směle srovnávat s fanoušky Celticu apod." Vivat kotel, vivat Dynamo! Důležité tři body jsou doma.