V posledním přípravném zápase před startem jarní části sezony 2008/09 uhráli fotbalisté Dynama na domácím stadionu bezbrankovou remízu se Slovanem Liberec. V průběhu utkání si oba celky vytvořily několik slibných šancí, nikdo ale skórovat nedokázal.

Do první příležitosti utkání se dostal domácí Homoláč, který po rohovém kopu mířil hlavou nad branku soupeře. Ve 12. min. byla Benátova rána z přímého kopu po faulu na Stráského zblokována vystavěnou zdí protihráčů a Mezlík následně také balon do sítě nepasíroval, když střelou z první trefil rovněž soupeře. Na druhé straně Papoušek mířil z přímého kopu těsně mimo a Dynamo se ubránilo dvěma rohovým kopům. Z projevené aktivity hostů pak ve 26. min. pramenila i šance Papouška, jehož tvrdou střelu ale brankář Kučera stačil vyrazit. Následoval únik Mezlíka po levé straně a jeho přihrávka na Stráského, který se ale k zakončení nedostal. Českobudějovický Sedláček dále vybojoval míč nad Gebre Selassiem, poslal jej volnému Stráskému, který zpětným centrem našel Mezlíka. Ten byl v ideální palebné pozici, avšak vypálit nedokázal. Vytáhlý Sedláček pak vyhrál vzdušný souboj s brankářem Zlámalem a balon se kutálel ve vápně. O jeho dopravení do sítě se pokoušeli Stráský a Mezlík. Oba ale své šance promarnili. Stráský na Zlámala nevyzrál ani v samostatném úniku, liberecký gólman šel rychle na zem a míč vyrazil. Dynamo mělo k závěru poločasu nad Libercem navrch.

Po přestávce oba týmy své sestavy obměnili a i během průběhu druhé půle přicházela častá střídaní na obou strankách. Trenéři chtěli dát prostor co největšímu počtu hráčů. Krátce po pauze Kučera v domácí svatyni likvidoval příležitosti Dorta a Papouška. Dynamo mohlo v 54. min. skórovat Svátkem, který ale přímý kop Benáta poslal hlavou nad. Střídající Svátek poté protáhl libereckého brankáře povedeou střelou. Za Liberec se k zakončení dostal Blažek, přehodil sice gólmana Kučeru, ale s ním i celou bránu. Slibně vypadal přesný dlouhý pas Hudsona na Sedláčka. Obrana hostů však byla dobře zformovaná a Sedlášek se k ohrožení branky nedostal. Postupem času se na hřišti začalo očekávaně objevovat velké množství střídajících hráčů. V 80. min. domácí tým podržel Kučera, když po sklepnutí Radzinevičiuse na Blažka vytáhl jeho pokus na břevno. Gólu se prokřehlí diváci stále nemohli dočkat. Radost jim nepřinesla ani pěkná akce Dynama tři minuty před koncem. Svátek prostrčil do lajny na Hudsona, ten balon zatáhl a dobře odcentroval. Z voleje vystřelil Benát a brankář Zlámal vyrazil k Rieglovi, který ale míč nedokázal poslat do prázdné brány.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Pro nás to byla dobrá příprava. Terén byl výborný, hráli jsme na našem hřišti a jako generálka na příští týden to tedy bylo v pořádku. Bylo také dobře, že jsme prostřídali celý kádr. Všichni si vyzkoušeli zahrát na tomto hřišti a celkově bych tak zápas hodnotil kladně. Měli jsme spoustu šancí a soupeř taky. Tohle byla ale jen příprava, pro nás bude důležitý příští týden."

Ladislav Škorpil (trenér Liberce): "Příprava byla pro oba týmy výborná, protože pán bůh dává každému určité množství střeleckého prachu a jak je vidět, tak oba týmy se rozhodly, že si střelecký prach uchovají na ligové boje. Jinak byl dobrý terén, Hunalovi byla celý zápas zima a žádal vystřídání."