Za třeskutého mrazu odehráli fotbalisté Dynama na Střeleckém ostrově dobrý poslední přípravný zápas. Hrstka nejotužilejších fanoušků sice branku v zápase se Slovanem Liberec neviděla, avšak jinak se hrál zajímavý fotbal s množstvím šancí na obou stranách. "Měli jsme spoustu šancí a soupeř taky. Tohle byla ale jen příprava, pro nás bude důležitý příští týden," uvědomoval si trenér Pavel Tobiáš hned po závěrečném hvizdu.

V průběhu utkání dominovali především oba brankáři, kteří předvedli několik velmi povedených zákroků. Utkání by slušela spíše remíza 3:3, ale gólmani byli proti. "Náš brankář Kučera teď v závěru přípravy ukazuje vynikající formu a dneska si určitě dobře zachytal. Na druhou stranu si zachytal ale i hostující Zlámal. Myslím, že libereckého brankáře jsme rozchytali znamenitě," usmíval se po zápase Tobiáš, jenž zápas hodnotil pozitivně. "Pro nás to byla dobrá příprava. Terén byl výborný, hráli jsme na našem hřišti a jako generálka na příští týden to tedy bylo v pořádku. Bylo také dobře, že jsme prostřídali celý kádr. Všichni si vyzkoušeli zahrát na tomto hřišti a celkově bych tak zápas hodnotil kladně," dodal budějovický kouč.

Hráči Dynama také mohli na vlastní kůži porovnat, jaký je rozdíl mezi umělou a přírodní travou. "Je třeba si uvědomit, že jsme celou zimu trénovali na umělé trávě, kde ta koncovka je o hodně jednodušší, protože ten balon jde rychle po zemi, stačí nastavit nohu a všechno je to o něčem jiném. Na travnatý povrh si teď musíme zvyknout," pokračoval Tobiáš, který ale doufá, že v ostrém ligovém startu bude jeho tým produktivnější: "Doufám, že ty šance, co jsme dneska nedali, za týden proti Příbrami proměníme."

Ač se v sobotu nejednalo o ostrý ligový start, byl s přístupem svých svěřenců Tobiáš spokojený. "To mužstvo o sobě ví, hráči hrají takto pohromadě již dlouho a dá se říci, že v některých fázích hry jsme obstáli celkem slušně. Nemá smysl to nějak dále rozebírat, protože podstatné bude opravdu to, jak to bude vypadat v soutěži," řekl rezolutním hlasem Tobiáš. Budějovický kouč během zimy do týmu zapracoval několik mladých hráčů a jeden z nich se objevil i v základní sestavě posledního přípravného zápasu. "My jsme jasně řekli, jakou cestou chceme jít a mladí hráči mají u nás prostor. Je dobře, že právě Nitrianský ukázal, že z něj může vyrůst prvoligový hráč. Vždycky ale všechno záleží na tom samotném hráči, u nás tito hráči ale šanci určitě vždycky dostanou," řekl na toto téma budějovický kouč, jenž také naznačil, že právě Nitrianský by mohl na pravém kraji obrany nastupovat i v lize. Na složení základní jedenáctky si budou muset fanoušci Dynama ale počkat do neděle a to i přesto, že kouč Tobiáš už má základní sestavu v hlavě: "Já bych řekl, že dnešní zápas mi pomohl vyřešit poslední otazníky. V současné chvíli mám o sestavě na příští týden jasno."


Bonmotový král Ladislav Škorpil se nezapřel ani po přípravném zápase, kdy jako tradičně svérázným způsobem shrnul dění na hrací ploše. "Příprava byla pro oba týmy výborná, protože pán bůh dává každému určité množství střeleckého prachu a jak je vidět, tak oba týmy se rozhodly, že si střelecký prach uchovají na ligové boje. Jinak byl dobrý terén, Hunalovi byla celý zápas zima a žádal vystřídání," sypal ze sebe s kamennou tváří kouč Škorpil.

Zápas přinesl mnoho zajímavého, přesto byl ale liberecký kouč nejspokojenější s tím, že si jeho svěřenci zahráli v podmínkách, které budou první ligu v úvodu jara určitě provázet. "Tento poslední přípravný zápas měl význam mmaximálně tak pro nácvik kombinací a nějakou souhru týmu. My jsme sice byli na Kypru, ale tady se to bude hrát přece jen v trochu jiných podmínkách. Počasí se asi nijak výrazně nezmění a v podobných podmínkách se tak bude hrát asi i příští týden," krčil rameny kouč Škorpil.

Na druhou stranu si ale lodivod Slovanu uvědomoval, že samotný zápas na Střeleckém ostrově by měl sloužit spíše jako určité vyladění posledních detailů. "Myslím, že utkání žádnému z trenérů nepřineslo žádné bůh ví jaké poznatky, protože ty hráče vidíme celou přípravu a ve všech těch trénincích a zápasech. Bylo to dobré tak na nějaké to doladění formy," dodal Škorpil, jenž si svým tradičním způsobem náramně pochvaloval vyhřívaný trávník na Střeleckém ostrově: "Pro ty, kteří zažili zimní turnaje na Tatře Smíchov, je vyhřívaný trávník pohádka.."