Zápas dvou poločasů skončil nakonec na Střeleckém ostrově dělbou bodů. Zatímco Dynamo bylo zklamané, že neudrželo dvoubrankový náskok, hosté nakonec i bod po prospané první půli brali. Utkání hodnotili Ladislav Volešák a Libor Došek.
Ladislav Volešák při zápase se Slováckem

Na Slovácku dlouho působil a na toto angažmá vzpomíná moc rád. V sobotu večer však chtěl s Dynamem své bývalé spoluhráče porazit, i proto byl tak skleslý po ztrátě tří bodů v samotném závěru. „Vedeme v poločase 2:0, gól na 2:2 dostaneme minutu před koncem. Zkazili jsme si to sami. Musíme si to teď sami vyříkat, říci si dobré i špatné věci a dostat se z toho,“ hlesl po utkání Ladislav Volešák.

Po poločase vedli černobílí 2:0 a zdálo se, že mají všechno pod kontrolou. „Možná právě ta přestávka nás trošku přibrzdila. Mysleli jsme si, že to nějak dohrajeme. Ale stalo se přesně to, co jsme nechtěli – dostali jsme brzy kontaktní gól. Pak jsme sice měli nějaké brejky, ty jsme ale nedali a jinak jsme se víceméně jen bránili. V závěru nás Došan (Libor Došek, pozn. autora) potrestal, když už to měl před tím dvakrát na hlavě. Takového hráče tam nemůžeme nechávat takhle volného,“ láteřil po utkání zkušený středopolař.

Vyrovnání Slovácka vyplynulo z velkého tlaku, který si hosté z Uherského Hradiště vytvořili během druhé půle. Jihočeši jim to však hodně usnadnili možná až moc pasivním přístupem. „Tím to asi bylo. Věřili jsme, že gól nedostaneme a ukopeme to na 2:0. Mrzí nás to a dlouho mrzet bude,“ smutnil Volešák, který si jinak chválil hru svého týmu zejména ve středu hřiště. „Uprostřed jsme to hráli dobře, zejména v první půli. Ale pak tam dali druhého vysokého útočníka a začali jsme propadávat.“

Na Střelecký ostrov dorazily v sobotu necelé tři tisícovky diváků, které vytvořily solidní kulisu ligovému klání. „Vnímali jsme to, že fandili a hnali nás za vítězstvím. Ale bohužel nám tam v závěru propadl centr a neodvděčili jsme se jim vítězstvím. Těší nás, že nám zatleskali i po ztracené výhře, ale ta ztráta nás hodně mrzí,“ uzavřel Ladislav Volešák, který v první půli předvedl parádní volej, kterému chyběly jen centimetry. „To byla škoda, mohlo to být 3:0. Míč mi pěkně sednul a moc nechybělo.“

Libor Došek v souboji s Pavlem Novákem

Ani obávaný šutér Slovácka Libor Došek po závěrečném hvizdu štěstím úplně nezářil. „Uhráli jsme nakonec alespoň bod. I když já jsem měl před tím tři gólovky,“ kál se kanonýr. „V prvním poločase bylo všechno špatně. Nehráli jsme to, co jsme měli, Budějovice vedly zaslouženě. O poločase byl v kabině trošku nepořádek, ale jsem na mužstvo hrdý, že jsme se nevzdali a uhráli aspoň bod,“ chválil svůj celek.

Došek si nedokázal vysvětlit prospaný první poločas. „Budějovice nás ničím nepřekvapily, vše jsme si říkali na přípravě dvě hodiny před zápasem. Ale přijdeme na hřiště, je to mdlé, chybí souboje, pohyb, všechno. Ale myslím, že byl dobře vidět rozdíl mezi první a druhou půlí. To byl rozdíl jako prase,“ řekl po utkání letos již šestigólový střelec, podle kterého jim cestu k vyrovnání domácí hodně otevřeli. „Domácí byli hodně zalezlí, měli jen pár brejků. My jsme udělali pár změn v sestavě, měli jsme šance a za druhý poločas jsme si bod zasloužili,“ myslí si.

Kromě vyrovnání v závěru měl kapitán Slovácka ještě další tři čisté gólové šance. „Dát jsem mohl všechny. Tu jednu hlavičku mi brankář Křížek skvěle chytil, ale měl jsem to dávat na zadní tyč do protipohybu. Další dvě možnosti šly těsně vedle. Zaplaťpánbůh za tu čtvrtou využitou šanci. Budějovice měly v obraně trošku chaos, takže jsme měli ve vápně docela dost prostoru,“ řekl závěrem Libor Došek.

Dynamo ztratilo výhru se Slováckem až v závěru (13.9.2014)

Cenné tři body mělo na dosah českobudějovické Dynamo v souboji 7. kola SYNOT ligy doma proti Slovácku, ale nakonec se body dělily po remíze 2:2. Jihočeši se do dvoubrankového náskoku dostali už v úvodní půlhodině, kdy se trefili Linhart s Vošahlíkem. Za hosty z Uherského Hradiště snižoval ve druhé půli Kerbr, v závěru vyrovnal Došek.