Na trenérském křesle Dynama pobyl tři dny a hned jej vedl do ostré bitvy. František Straka se poprvé posadil na českobudějovickou lavičku doma proti Mladé Boleslavi. Při své premiéře doufal v zisk tří bodů. Nakonec ale byl rád i za jeden, jenž Jihočeši vydolovali až v samotném závěru. „I když jsme ztratili dva body, tak jsme tím jedním udělali první krůček k lepšímu. Bod to byl zasloužený a v dalším průběhu ligy nás může nakopnout,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci nový kouč Jihočechů.

Všichni diváci v E.ON Aréně byli zvědaví na to, jak si Dynamo povede pod trenérem Františkem Strakou, jenž v týdnu nahradil Františka Cipra. Velkého překvapení se fanoušci dočkali málem již před samotným začátkem zápasu s Mladou Boleslaví. Pouze na lavičce totiž zůstal Martin Vozábal. Jak se ale ukázalo, o zamýšlený záměr trenéra Straky se nejednalo. „Nemohl hrát ze zdravotních důvodů. Kromě problémů s krční páteří jej dnes přepadly i střevní problémy,“ objasnil důvod Vozábalovi absence Straka. „Chtěl ale být u mančaftu, což jej zdobí,“ vyzdvihl Vozábalem prokázaný týmový duch, jenž je i jemu vlastní. „Bude pro nás moc důležité, aby byl Vozi připraven na další zápasy,“ dodal ještě.
František Straka se na úvod svého jihočeského angažmá neocitl zrovna v lehké situaci. „Boleslav má velice dobrý tým. Má ve svém středu reprezentanty a velké individuality,“ znal sílu soupeře. Plně vědom si byl jeho kvality zejména v středu hřiště. „Rajnoch hrál super zápas, ve vzduchu byl nepřekonatelný. Možná by si zasloužil i pozornost reprezentačního trenéra, protože má v sobě opravdu obrovskou kvalitu. Dále pak samozřejmě Matějovský a v útoku například Mendy,“ pravil. I tomu tak nový kouč podřídil taktiku a na plac vyslal dva defenzivní štíty. Hílka s Homoláčem. Taktika to byla zřejmě správná. „I to byla otázka toho, že jsme dnes bodovali,“ doplnil František Straka.
S výkonem svého týmu byl v prvním poločase vcelku spokojen. „Byli jsme velice aktivní a kdybychom navíc dali gól na 2:0, bylo by to o něčem jiném,“ zamyslel se bývalý trenér Teplic či Sparty. Místo toho však Mladoboleslavští vyrovnali. „Chybou celé naší obrany se soupeř dostal zpět do hry,“ hřměl Straka při vzpomínce na Kyselův gól. O dávku více to v něm ještě vřelo, když Rajnoch již ve druhé půli zvyšoval na 2:1 pro hosty. Psala se 65. min. utkání. „Už od 60. min. jsme byli nedůrazní a byli všude pozdě,“ všiml si Straka. A bez odezvy tento fakt nenechá. „Byla na nás vidět nedostačující síla, chyběla nám agresivita a já se hráčů na tréninku upřímně budu ptát, proč tomu tak bylo. A oni mi musí zase upřímně odpovědět,“ zdvihal obočí. V příznivý výsledek ale stále věřil. „Hráče jsem neustále burcoval, což se nakonec vyplatilo.“ Nejen jemu spadl v nastaveném čase ze srdce obrovský kámen. Po standardní situace si to Hunal ve vápně srovnával na střelu tak dlouho, až se míč dostal k Horejšovi a ten propasírováním míče za záda Millera zajistil domácím bod.
„Remíza je podle mě šťastná a zároveň i zasloužená,“ podotkl František Straka. Splnil tak slib, jenž zněl vlít do Jihočechů sebevědomí, odhodlání a zarputilost. Vyrovnávací branka přišla ve třetí minutě nastavení. „Hráčům musím poděkovat. Dřeli těch čtyřiadevadesát minut opravdu na doraz,“ cenil si charismatický kouč. „Dokázali jsme si, že můžeme konkurovat týmům, které mají zcela jiné ambice a cíle,“ připomněl ještě kvalitu mladoboleslavského soupeře. Se závěrečným hvizdem se mohl radovat. První úkol splnil. Mužstvo probudil a neprohrál. S hráči utvořil přímo na trávníku chycením kolem ramen uzavřený kruh, čímž společně oslavili utnutí třízápasové série porážek. Straka mával i divákům. Naposledy trenér Innsbrucku je blízkým vztahem k fanouškům dobře znám. Nemohl si tak nevšimnout atmosféry v E.ON Aréně. „Fotbal hrajeme pro diváky a jsem proto samozřejmě rád, že na stadion přišli. Akorát byly momenty, kdy nebyli tak slyšet. Možná bych jim kolikrát pustil i kazety ze zahraničních lig. Ať je tam mužstvo dole nebo nahoře, tak lidé pořád fandí a jsou s tím klubem. A to sem také musí přijít. I hráči jsou pak fanouškům zavázaní a k utkáním přistupují jinak,“ tvrdí František Straka.

Zajíc: Hílek měl být vyloučen

Skutečnosti, že nově příchozí trenér dá mužstvu vždy nový impulz, si byl vědom i Luděk Zajíc. „Vzhledem k okolnostem, které se v Českých Budějovicích v poslední době udály, jsme očekávali velice náročné utkání,“ potvrdil mladoboleslavský kormidelník. A tyto úvahy se podle něj do puntíku vyplnily. „Domácí hráči vstoupili do utkání agresivně a nám se to, ačkoli jsme se na nástup soupeře připravovali, nepodařilo zachytit. Chyběl nám důraz a byli jsme daleko od soupeře,“ hořekoval po zápase. Jeho roztrpčení posílila i vlastní branka Voříška, kterou se Jihočeši ujali vedení. „Hru jsme postupně vyrovnali a vstřelili vyrovnávací branku. Do konce první půle jsme měli ještě další střelecké příležitosti,“ poznamenal. Radost mu udělal až Rajnoch, který druhou brankou dokonal obrat Středočechů. Další průběh zápasu v něm ale už zanechal zcela rozlícený dojem. „Ve druhém poločase jsme ze čtyř vyložených šancí proměnili pouze jednu jedinou,“ poukázal na bolest svých svěřenců v zakončení. „To nás stálo tři body. Kdybychom šli do vedení 3:1, domácí by se už zvedali jen těžko,“ pronesl muž, jenž v létě vystřídal na mladoboleslavské lavičce Dušana Uhrina mladšího. Trpkost v jeho duši dosáhla maxima v nastaveném čase, kdy vyrovnal Horejš. Středočeši byli třem bodům velmi blízko. „Mrzí mě to,“ shrnul Luděk Zajíc. Trenérská židle se pod ním tak kýve čím dál tím víc. Ač je totiž Boleslav na sedmém místě, ambiciózní klub pomýšlí rozhodně na umístění ještě ve vyšších patrech tabulky. „O své místo hraji v každém kole, to není nic nového,“ reagoval na dotaz jednoho z novinářů, zda cítil před utkáním na jihu Čech zvýšený tlak na svou osobu. „Divákům se ale utkání muselo líbit,“ přešel na jiné téma. Našel si jen malou výtku. „Domácí Hílek měl, podle mě, dostat za faul na Rajnocha druhou žlutou kartu a tím následně i červenou. Že za ten zákrok nebyl tak ohodnocen, mě překvapilo,“ uzavřel Luděk Zajíc.