Zápasy proti papírově nejslabším soupeřům bývají nejtěžší. I to se potvrdilo v neděli odpoledne na stadionu Františka Kloze na Kladně, kde se proti poslednímu týmu tabulky představili fotbalisté Dynama České Budějovice. Domácí fotbalisté svého soupeře dokonale zaskočili a celý první poločas měli významnou územní i herní převahu. "O poločase jsme si to v kabině vyříkali a tím se hra diametrálně změnila," řekl po zápase trenér Dynama Pavel Tobiáš.

Budějovický trenér se v průběhu prvního poločasu asi nestačil moc divit. Stejná sestava, která před týdnem přehrála ambiciózní Jablonec, se v průběhu první pětačtyřicetiminutovky dostala pod trvalý tlak a hvizd rozhodčího signalizující poločasovou přestávku byl do jisté míry vysvobozením. "Byl to zatím nejtěžší zápas, který jsem v této sezoně venku zatím odkaučoval. Domácí hráli v prvním poločase výborný útočný fotbal. Začali velmi důrazně posíleni o dva nové hráče (Herzán a Smutný, pozn. autora) a byli velmi aktivní. My jsme naopak v první půli vůbec nestíhali. O poločase jsme si to v kabině vyříkali a tím se hra diametrálně změnila," řekl po zápase budějovický trenér.

Druhý poločas začal podobně jako končil ten první. Hned po půlminutě hry se do velké šance dostal domácí Zoubele, pak se ale Jihočeši vzchopili a hned v 52. minutě odpověděl gólovou příležitostí Jan Svátek. "Celkově jsme ve druhém poločase hráli dobrý fotbal, velmi pečlivě jsme bránili a soupeře jsme do ničeho nepustili. Pokoušeli jsme si vytvořit také nějakou šanci, což se nám povedlo, protože ta šance Davida Homoláče byla opravdu stoprocentní. Tam nám trošičku nepřálo štěstí," krčil rameny Tobiáš při vzpomínce na skvěle sehraný signál a tyč po výstavní rybičce záložníka Homoláče.

Celý zápas by se tak dal rozdělit na dva odlišné poločasy. Zatímco v první části jasně dominovali domácí fotbalisté, ve druhé půli si více gólových šancí připsali fotbalisté Dynama. Žádný ze střelců se ale neprosadil a utkání tak skončilo dělnou bodů. "Myslím, že remíza je v tomto zápase spravedlivá, protože domácí byli lepší v první půli a my jsme to v druhé půli srovnali. V současné chvíli je bod pro obě mužstva asi dobrý," podotkl na závěr Pavel Tobiáš.


Kouč domácího celku Martin Hřídel litoval po zápase především promarněných velkých šancí. "Musí nás mrzet především ten první poločas, protože jsme tam měli několik velmi dobrých příležitostí. Soupeře jsme zaskočili dvěma novými hráči, kteří podali velmi dobrý výkon. Nakonec musím konstatovat, že je ta remíza asi zasloužená, i když na vyložené šance jsme si asi zasloužili vyhrát my. Na to se ale nehraje," poznamenal trefně kladenský trenér.

I kladenští novináři byli před zápasem s Dynamem při pohledu na zápis o utkání velmi překvapeni. V základní sestavě týmu se pět dní po konci přestupního termínu objevila velká posila v podobě zkušeného fotbalisty Ondřeje Herzána, který prošel Jabloncem, Spartou a italskými týmy Lecce a naposledy La Spezia. "Ondra Herzán delší dobu nehrál, byl s námi na tréninku jen pár dní, avšak jeho kvalita je samozřejmě nesporná. Postavit ho byla trochu sázka do loterie a bylo to těžké rozhodování, protože dlouhou dobu nehrál. Svým výkonem ale potvrdil, že je to velmi dobrý hráč a věřím, že nám v dalších zápasech hodně pomůže," dodal trenér Kladna Martin Hřídel.