Pilíř budějovické obrany Tomáš Hunal předvedl v zápase proti Příbrami kvalitní výkon. Několikrát svými zákroky hasil počínající nebezpečí a také vládl vzdušnému prostoru v okolí pokutového území. V zápase udělal ale jednu minelu, a ta se výrazně podepsala pod konečný výsledek.

Tomáši, co se stalo u první inkasované branky, kde jste se srazil se spoluhráčem?
Tak určitě to byla moje chyba, protože jako stoper mám vědět, kde se nacházím a mám mít přehled o svých spoluhráčích. Bohužel v tom momentu jsem měl hlavu dole, nestačil jsem pohyb pořádně zkoordinovat. Výsledkem byla ta srážka a nabídnutá šance hostujícímu celku.

S kým jste se v té inkriminované situaci vlastně střetl?
Byl to kolega v obraně David Horejš.

Poznamenal zápas ten nešťastný úvod?
Tak to bezpochyby. Podařilo se nám z toho útlumu po nějaké době vymanit, ale pak jsme se do těch srač…opět vrátili.

Vkrádala se s ubíhajícím časem na vaše kopačky i nervozita?
Možná ano, ale nemáte být z čeho nervózní. Tohle jsou zápasy o bytí a nebytí, to chybu jsem vzal na sebe já a ti hráči se z toho musí oklepat. Mělo by to spíš srazit mě a ne ty ostatní kluky.

Zápas se vám však podařilo otočit..
To je sice pravda, ale nakonec zápas skončil remízou. Prostě a jednoduše jsme body ztratili. Můžeme si za to sami!

Mátě zřejmě na mysli i druhou inkasovanou branku, je to tak?
Ano. Abych řekl pravdu, tak jsem ani pořádně neviděl jak se to odehrálo, protože jsem na polovině vyrážel proti jednomu z protihráčů. Opravdu nevím.

Soupeř vás v defenzivě moc neprověřil, i když jste dvakrát inkasovali. Dávali jste si nějak speciálně pozor na ostrostřelce Huňu, který se do nějakých vyložených šancí nedostal?
Speciálně určitě ne. Je to sice typicky brejkový hráč, ale soupeře bude zaměstnávat spíše v domácím prostředí. Více už nikoho hodnotit nehodlám.


Právě příbramský útočník Daniel Huňa reagoval na zápas v českobudějovické metropoli se spokojeností z konečného výsledku. „Bod z tak těžkého utkání je nesmírně cenný. Hrací plocha byla připravená výborně, ale povrch byl hodně měkký až bahnitý,“ hodnotil utkání a herní podmínky nejlepší ligový střelec, který si myslí, že jeho mužstvo zvládlo vstup do jara kvalitně.

Daniel Huňa svou troškou do mlýna přispěl i při první brance Příbrami: „Zpracovával jsem dlouhý balón, přičemž mě křižoval Michal Klesa, který celou situaci poté perfektně vyřešil a zakončil.“ 

V posledních minutách mohl dokonce sám rozhodnout o osudu utkání, ale v rozhodující moment mu na kluzkém terénu podklouzly nohy. „Člověk už je v závěru zápasu samozřejmě trošku unavený, takže bych řekl, že mi v té chvíli chybělo víc sil a klidu. Jinak akce to byla celkem pohledná, Mates ( Matěj Štochl – poznámka redakce) mi balon hezky prodloužil, což jsem očekával, ale poté jsem to trošku uspěchal, zbytečně se pokoušel pálit z první a branku jsem netrefil. Pro nás určitě škoda,“ dodal desetigólový ligový kanonýr.