Pár desítek minut po skončení ligového utkání mezi Dynamem a Příbramí se na pozápasové tiskové konferenci sešli oba trenéři, aby zhodnotili start obou celků do jarní části sezony. Spokojenější byl pochopitelně italský kouč Massimo Morales, jehož tým uhrál na Střeleckém ostrově remízu 2:2. "Věděli jsme, že Budějovice po příchodu pana Tobiáše uhrály velmi dobré výsledky a to speciálně na domácím hřišti," uznal mimo jiné trenér Příbrami.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš byl pochopitelně výsledkem celého utkání zklamán. Jihočeši označili toto utkání za zápas podzimu a vše podřídili domácí výhře. "My jsme se na ten zápas hodně dobře připravovali a možná až příliš. Byli jsme potrestáni tím, že jsme v úvodu dostali takový polovlastní gól a ten nás hodně srazil do kolen. Přestali jsme hrát to, co jsme si řekli, začali jsme mít trochu chaos ve hře a dá se říct, že až v závěru poločasu jsme trochu zvedli hlavu," hodnotil Tobiáš, jenž viděl ve druhé části hry ještě lepší fotbal v podání svých svěřenců: "Druhý poločas jsme začali v naší režii a byl jsem si jistý, že to utkání zvládneme. Když jsme dali druhý gól, tak jsem věřil, že dneska uhrajeme ty tři body, které jsme tak nutně chtěli. Bohužel soupeř se nevzdal, bojoval a dokázal vstřelit vyrovnávací gól."

Jihočeši v zápase s Příbramí prohrávali již ve třetí minutě hry a přesto po výsledku 2:2 končili utkání velmi smutní. "Za daného vývoje, který byl, jsem zklamán. Po gólu na 2:1 jsem věřil, že jsme schopni zápas dotáhnout do vítězného konce. Pak jsme ale dostali vyrovnávací gól, pro nás je z toho zápasu tak jenom bod a ten neřeší nic nikomu. Stejně jako dopoledne neřešil bod nic Žižkovu a ani Zlínu," pokračoval trenér, jenž mohl litovat jen odpolední výhry Kladna nad Bohemians Praha.

O osudu celého utkání na Střeleckém ostrově rozhodly 68. a 69. minuty. V té první nejprve domácí dokonali obrat v zápase a v té druhé naopak hosté bleskově opět vyrovnali. "V tom pocitu, že jsme už na koni, jsme si asi mysleli, že to vyřešíme nějak fotbalově. Chtělo tak deset minut hrát třeba antifotbal, kopat míč dopředu a snažit se ho tam udržet. Vždy když dáte gól, tak se na těch deset minut soupeř uvolní a hraje daleko více odvážně. Je to takový strategický čas, kdy se dostávají vyrovnávací branky. To musí hlavně vědět hráči, na hřišti jich bylo zkušených dost, aby tohle ukaučovali. Toho inkasovaného gólu je veliká škoda," krčil rameny kouč Jihočechů.

Do nedělního zápasu poslal trenér Dynama očekávanou sestavu. Oproti podzimním zápasům došlo k jediné změně na postu útočníka, kde se po boku Tomáše Sedláčka objevil v přípravě se dobře jevící Pavel Mezlík. "Do poslední chvíle jsem ale zvažoval postavení Stráského, protože nebylo jasné, zda se dá dohromady Šíma. Jinak jsem měl o sestavě jasno a myslím, že i dnes ukázala svou životaschopnost a dnes nám chybělo jen trochu více štěstí. Kdybychom nedostali ten úvodní gól, určitě bychom ten zápas zvládli lépe.

22.2.2009Pavel Tobiáš po zápase Dynamo - PříbramPřehrát
Video ohlasy trenéra Pavla Tobiáše po zápase Dynamo - Příbram 2:2 (1:1)


O poznání spokojenější byl s konečným výsledkem utkání italský kouč Massimo Morales, jemuž na tiskové konferenci dělal tlumočníka bývalý vrcholový desetibojař a momentálně kondiční trenér Příbrami Jiří Ryba. "Především jsme rádi, že jsme v prvním zápase uhráli bod na hřišti soupeře. Za poslední tři měsíce jsme převážně trénovali na umělé trávě a nedokázali jsme tak odhadnout, jakou máme kondici. Měli jsme také dva nemocné hráče, Pleška a Klesu, kteří dnes nastoupili. Na levé straně měl hrát také Kalabiška, který se nám ale na poslední chvíli zranil a to byl pro nás další problém," začal Morales zprostředkovaně hodnotit zápas.

Ač neměl kouč Příbrami všechny hráče zcela fit, začali hosté na Střeleckém ostrově zostra. "V úvodu jsme měli štěstí, začali jsme lépe dopředu a myslím, že jsme hráli dobře především první půlhodinu. Bylo mi ale jasné, že bude velmi těžké vstřelit v té úvodní půlhodině druhý gól," přikyvoval Morales, jenž moc dobře věděl, že Dynamo na svém stadionu nerado soupeři daruje nějaké body: "Věděli jsme, že Budějovice po příchodu pana Tobiáše uhrály velmi dobré výsledky a to speciálně na domácím hřišti. My jsme naopak tým, který za celou podzimní část získal venku pouze jediný bod. Proto jsem si byl jistý, že ta úvodní půlhodina pro nás bude hodně složitá."

Ač se hosté dostali do rychlého vedení a následně statečně odolávali rostoucímu tlaku domácích, do kabin se nakonec odcházelo za nerozhodného stavu: "Po prvním poločase, který skončil díky zaslouženému vyrovnání Budějovic 1:1, jsme věděli, že ve druhé části musíme hrát chytrý fotbal. S ohledem na naší kondici jsme museli hrát více zezadu a zkoušet hrát na protiútoky," přiblížil Morales plány hostů pro druhý poločas. Celkově ve druhém poločase hosté především bránili a do kolen je nesrazila ani druhá branka Dynama. "Pro nás bylo dobré, že jsme dokázali rychle odpovědět. Myslím, že konečný výsledek 2:2 byl spravedlivý," dodal Morales.

V samém závěru zápasu mohl dokonce celý vývoj zápasu zvrátit opět na stranu Příbrami kanonýr Huňa, ten ale ve vyložené pozici selhal. "Je pravda, že dneska neskóroval, ale on pro nás není důležitý kvůli nastříleným gólům, on je důležitý protože pracuje pro celé mužstvo. Při té vyložené šanci v závěru zápasu měl trochu méně štěstí, protože při zakončení uklouzl. Určitě dá ale gól v příštím zápase," doplnil na závěr optimisticky Morales.

22.2.2009 Massimo Morales po zápase Dynamo - Příbram Přehrát
Video ohlasy trenéra Massima Moralese po zápase Dynamo - Příbram 2:2 (1:1)