V dorostenecké lize v kategorii U19 chytá za českobudějovické Dynamo Jindřich Vokatý. A vede si velmi dobře. Po odehraných třech kolech pustil jediný gól. I díky jeho zákrokům v nové sezoně dorost U19 neprohrál. Na Dynamo nevyzrál Most, Slavia ani Sparta.

Utkání proti Spartě jste nakonec zremizovali. Jste s bodem spokojení?
Bod bereme. Myslím si ale, že jsme nebyli horší tým. Určitě jsme mohli Spartu porazit. Kluci bojovali a hlavně v závěru utkání mi hodně pomohli.

Z tribuny to vypadalo, že máte nějaké zdravotní problémy.
Ano. Ke konci jsem nebyl úplně fit a nebylo to jednoduché. Bolel mě bok a nemohl jsem vykopávat. Za předvedený výkon při bránění můžu spoluhráčům jen poděkovat.

Co se vám stalo?
Při jedné střele jsem špatně dopadl a asi jsem si natáhl nějaký vaz nebo úpon ve svalu. Snad to bude dobré a v dalším utkání budu připravený.

Se Spartou jste vedli, ale nakonec zápas skončil 1:1. Inkasoval jste až ve třetím kole.
Byla to veliká škoda. Gól padl po odražené střele od břevna. Tam to je jen o náhodě, ke komu se míč odrazí.

Sparta na branku vystřelila celkem desetkrát. Na vytíženost si stěžovat nemůžete, že?
Určitě. Hlavně v prvním poločase Sparta hodně tlačila. Některé střely byly opravdu těžké a musel jsem je chytat nadvakrát. Druhý poločas byl i přes inkasovaný gól lepší.

V úvodních dvou kolech jste gól nepustil. Ani Dynamo ale branku nedalo. To je velká škoda.
Zápasy v Mostě a doma se Slavií byly podobné. I když Slavia byla lepší tým. V Mostě jsme odehráli vyrovnaný zápas a bohužel jsme neproměnili ani ty největší šance. I se Slavií jsme měli jednu tutovku, kterou jsme nedali. Bod se Slavií bereme a v Mostě jsme měli blíže ke třem.

Nejtěžší soupeře máte za sebou. V dalších zápasech byste měli tvořit hru vy, že?
Věřím, že to bude jen a jen lepší. O víkendu hrajeme v Opavě a doufám, že vyhrajeme. V nejhorším chceme mít minimálně bod. Když podáme výkon, jako proti Spartě, tak by to mělo vyjít.