V černou noční můru se proměnil zápas 15. kola Gambrinus ligy pro fotbalisty Dynama České Budějovice. Ti nedokázali překročit svůj stín a na hřišti Olomouce tvrdě narazili, když na Andrově stadionu hned pětkrát inkasovali. Nejsmutnějším hráčem zápasu byl především Josef Laštovka, který zaznamenal čistokrevného vlastence. "Nejsou to vůbec příjemné pocity," soukal ze sebe smutný střelec gólu na 4:0.

Jihočeši se po prohraných zápasech v Příbrami a na Slavii příliš nepoučili a v zápase v Olomouci se opět hned od úvodních minut koledovali. Hanáci jako jeden z nejofenzivnějších týmu Gambrinus ligy v celém průběhu utkání jasně dominovali a po zásluze vysoko vyhráli. "Každá porážka mrzí, ale ta dnešní obzvlášť, protože jsme podali opravdu velmi špatný výkon jako celé mužstvo," řekl po zápase Josef Laštovka, kterého především mrzel rychle inkasovaný gól na 1:0. "Na Olomouc jsme se připravovali. Chtěli jsme hrát zezadu ze zabezpečené obrany. Bohužel jsme dostali hodně rychlého góla a pak už to bylo celé špatně."

V dalším průběhu zápasu se fotbalisté Dynama nezmohli na sebemenší odpor a vrcholem byly dva slepené vlastní góly. O ten první se postaral právě obránce Laštovka, kterému pochopitelně nebylo po zápase příliš do zpěvu. "Viděl jsem za sebou, jak se ke mně někdo z olomouckých hráčů blíží a chtěl jsem to dát tedy hlavou domu brankáři. Jenže byli jsme už moc blízko u sebe, já jsem na to už  nedokázal zareagovat a plácnul jsem si to do brány," řekl s hodně trpkým úsměvem rychlonohý obránce, kterému se nikdy nic podobného nestalo: "Bylo to poprvé a já teď doufám, že také naposledy. Z tribuny to muselo vypadat asi hodně otřesně."

Druhý vlastní gól v podání Romana Lengyela byl přeci jen trochu jiný. Zatímco Laštovka poslal míč nikým neatakovaný podél svého brankáře do sítě, Lengyelův gól byl spíše náhodný po lehkém přizvednutí střeleckého pokusu Hořavy. "Ten druhý gól byl skutečně vyloženě tečovaný, to se prostě občas stane. To se dá jen těžko ovlivnit," zastával se Laštovka svého kapitána v týmu.

Pramálo důvodů k úsměvu měl i středopolař Rudolf Otepka, který do Českých Budějovic přišel právě ze Sigmy Olomouc. Sedmatřicetiletý záložník si jako nejzkušenější hráč týmu nebral žádné servítky a výkon týmu hodnotil velmi kriticky. "Dneska jsme byli v padesáté minutě zralí na ručník a za výsledek 5:1 můžeme děkovat fotbalovému bohu, který při nás stál při dalších šancích olomouckých hráčů. Vedle pěti vstřelených gólů měla totiž Olomouc i mnoho dalších šancí," řekl Otepka se zasmušilým výrazem ve tváři.

Právě on mohl ale utkání ve 27. minutě nasměrovat zcela jiným směrem. Po faulu na hranici velkého vápna se za stavu 1:0 pro domácí postavil k zahrávání přímého kopu a jeho parádní technické střele stále v cestě do sítě tyč domácí brány. "Možná by se pak ten zápas vyvíjel jinak, ale na to se nehraje. Trefil jsem tyč a gól to nebyl. Naopak oni pak před koncem poločasu zvýšili na 2:0 a už si to v pohodě hlídali," řekl s nadhledem Otepka, který se gólu sice nakonec dočkal, jenže branka na 5:1 měla v zápase již pouze kosmetický význam.

Ani Rudolf Otepka nemohl najít odpověď na otázku, proč Dynamo v posledních týdnech podává na hřištích soupeřů tak špatné výkony, když doma naopak pravidelně sbírá body. "Vypadá to, že když vyjedeme za hranice Jihočeského kraje, tak jsme poloviční. Ani ne poloviční, jsme ještě horší. Bohužel asi nemáme natolik zkušený a kvalitní kádr, abychom mohli i venku hrát se soupeřem vyrovnané utkání," krčil po zápase rameny odchovanec Želechovic.