Fotbalisté Dynama si asi nemohli přát lepší vstup do sezony. Na domácím trávníku přehráli jednoznačně olomouckou Sigmu 2:0 a po prvním ligovém kole jsou v čele I. Gambrinus ligy. „Znáte to. Za dva týdny to může být úplně naopak,“ směje se s ironií v hlase kouč českobudějovických fotbalistů František Cipro. Ten mohl být s hrou svých oveček spokojen. Dva rychlé góly a následná precizní takticky zvládnutá bitva přinesla do kabiny Dynama první tři ligové body. A navíc: „Na to, že to bylo první ligové kolo, tak měl zápas rozhodně svoji kvalitu,“ zdůraznil lodivod Jihočechů.
Na pozápasové tiskové konferenci se oba trenéři nebývale shodli na hodnocení zápasu. Zatímco na tváři kouče Sigmy Martina Pulpita byl chvílemi vidět hodně kyselý a ironický úsměv, domácí trenér František Cipro byl naprosto spokojen.

„Ač se mi to neříká dobře, tak je třeba sportovně přiznat, že vítězství Českých Budějovic bylo zasloužené. Klíčový byl rozhodně vstup do utkání, kdy se dvěma střelami ze střední vzdálenosti dostali domácí do vedení,“ začal Pulpit. Při hodnocení předložil dost kontrastní srovnání hry obou mužstev ve středu pole. „Střed hřiště jsme prostě nezvládli,“ skoro se rozkřikl. „Trojice Hílek, Jungr, Vozábal přehrála naší středovou záložní trojici Rossi, Onofrej, Melinho. Zejména Meli dneska v první půli asi myslel, že je na pláži,“ doslova se zašklebil Pulpit.

Domácí už ve třinácté minutě vedli o dvě branky a Hanáky měli doslova na lopatě. První půle patřila jednoznačně Jihočechům. „Nezachytávali jsme rychlé protiútoky ve středu hřiště především v podání Jungra a Vozábala. Na to jsme museli reagovat střídáním a i přesto ještě měli domácí do poločasu dvě tři brejkové šance, které mohli proměnit,“ hudroval Martin Pulpit. Klíčovým prvkem byl z jeho pohledu rozdílný přístup hráčů obou celků. „Hráči domácích šli ve větším počtu hráčů do utkání jako tým, s větší snahou a touhou po vítězství. Naopak hráči Olomouce si šli jen zahrát,“ pokrčil rameny olomoucký trenér.

František Cipro okamžitě navázal na slova svého kolegy z Hané. „Těžko něco dodávat, Martin to řekl všechno,“ vyvolal domácí kormidelník úsměv na rtech přítomných novinářů. Po chvíli se přece jen rozpovídal. „Samozřejmě nám pomohl brzy vstřelený gól a vzápětí druhý. Už dlouho jsme neodehráli poločas tak dobře jako s Olomoucí,“ pochvaloval si očividně spokojený kouč Jihočechů.

Po obrátce tempo hry o několik úrovní spadlo. Domácí tak trochu čekali, s čím přijde soupeř. Jenže ten kromě chyb v kombinace a laxního přístupu nepřišel vůbec s ničím, a tak Dynamo hrálo to, co potřebovalo. „Druhá půle byla, nechci říct o ničem, ale my jsme měli v týmu trochu žaludeční problémy. Dva tři hráči chtěli střídat, takže jsme museli hrát trochu zezadu a čekat na nějakou šanci i když je třeba říct, že ve druhé půli jsme také žádnou neměli,“ vysvětluje kouč Českých Budějovic.

Překvapivým tahem z domácí strany byla hra na pět záložníku, kde odvedl vynikající práci jeden z nových mužů v sestavě. „Možná pro lidi dost nenápadný, ale pro nás platný byl Hílek. Podle mě hrál výborně,“ pochválil Cipro. „Soustředili jsme se na hru ve středu hřiště a i rozestavení tomu odpovídalo. Šli jsme do zápasu s jediným klasickým útočníkem, kterým byl Radzinevičius,“ popisoval taktickou přípravu František Cipro a s úsměvem dodal: „Jednou to vyjde a podruhé na vás křičí diváci, proč doma hrajete jen na jednoho útočníka.“