Na severu Čech se hrál velmi svižný, aktivní, rychlý a pohledný fotbal, v závěru plný někdy zbytečných emocí. Nervy pracovaly ovšem hlavně v řadách diváků. Teplice, povzbuzené vítězstvím nad Celticem Glasgow, i když byly z Poháru UEFA vyřazeny, předvedly všem přítomným na stadionu Na Stínadlech, jak se dá hrát, když má mužstvo obrovskou chuť a motivaci k získání tří bodů. Byly jako větrná smršť a nepustily naše hráče téměř k žádné akci.

V 16:49 obcházel hřiště teplický modrožlutý maskot. Hráče na trávník přivedli žáčci a naše mužstvo obdrželo igelitky s dárkem. Po uvítacím ceremoniálu měly výkop Teplice. Začaly velmi aktivně a zvolna se probíjely naší obranou. Když jsme konečně získali míč, složili Tepličtí nejprve Davida Lafatu, následně i Marka Kuliče, ale hra zastavena nebyla. Teplický kotel spustil povzbuzovací pokřik, který mu vydržel po celých 90 minut. Kotel hostí se zaplnil asi 20 fanoušky a jejich "Dynamo!" bylo taky slušně slyšet. První vážnější akci domácích hasil na poslední chvíli Miloslav Penner, který se objevil již podruhé v základní sestavě. V první minutách se našim hochům vůbec nepodařilo dostat se alespoň k velkému vápnu. Severočeši rozjeli útok, v jehož hlavní roli byl velice agilní a důrazný Mašek. Díky jeho snahám získali brzo Tepličtí sérii rohových kopů. Pokud se Budějovice dostaly k míči, byl jim ihned odebrán. Penner se stal jedním z našich nejaktivnějších hráčů. Ocital se hned v obraně, hned v útoku a nebál se chodit do soubojů. Také to několikrát pěkně odnesl. V 10. minutě byl vyslán do útoku Tesařík, ale k nelibosti fanoušků mu míč utekl do autu. O rozruch mezi našimi hráči se postaral rychlý Tomáš Kuchař, který černobílé obraně opravdu slušně zavařoval. Hostům nezbylo nic jiného, než akce zastavovat fauly. Čtvrthodina hry byla plná děje a odehrála se ve velikém tempu. Při další akci Teplic se Kafka nechal vylákat z branky a společně s Pennerem hasili modrožlutý nájezd. Při následujícím ataku zachraňoval nulu na svém účtu budějovický brankář hbitým zalehnutím před dotírajícím Tesaříkem. Na chvíli byl vidět Ivan Dvořák, který zajišťoval přibližování k Poštulkově brance pomocí autových vhazování. Na druhé straně hřiště zkoušel nacentrovat do vápna ke svým spoluhráčům Plocek, ale Skála poslal míč hlavou za branku, a tak jsme získali alespoň dva rohy. (Teplice jich měly v tomto okamžiku 5) Ve 22. minutě se zdálo, že Teplice trošku polevily, ale byl to jen nádech k dalšímu tlaku. Při útoku ve 23. se ochozy i někteří hráči dožadovali penalty po zalehnutí kohosi z teplických v pokutovém území, ale rozhodčí Čuřín se ovlivnit nenechal. Vyslechl si za to pár lékařských termínů z oboru psychiatrie od fandů. Domácí pokračovali v drcení soupeře na jeho polovině a Kafka si po delší době skutečně hodně zachytal. Svou branku však hájil statečně. Ve 28. získal míč Míra Plocek a postupoval svižně sám na Poštulku. Naneštěstí mu však těsně před velkým vápnem míč utekl a vybíhající brankář Teplic ho stopil do náruče. Další pokus o cosi předvedl Marek Kulič, jenže zadáci Teplic v čele s Radou se na něj vrhli jak piraně. Akce se nám příliš nedařily a k tomu rozhodčí také dost "žral" domácím jejich zaléhání na trávník. Většinou to ale fauly byly. Tepličtí ve 33. zahrávaly již 9. roh. Tribuny se už jednohlasně dožadovaly branky: "My chceme gól!". Tlak neustával, spíš se chvílemi stupňoval. Ve 35. se na scéně objevil zase Dvořák, ale přestože skutečně "makal", jeho přihrávky šly většinou do Země nikoho. Když už se naši hráči dostali k hranici pokutového území, číhala na ně obrana společně s Poštulkou. Ve 39. předvedli dobrou spolupráci Vozábal s uzdraveným Čápem, ale na Čápův pokus už čekal teplický gólman. Byla to však jedna z nejpohlednějších akcí. Koncem první půle diváci ještě hlasitě zatrpěli při rozehrané standardce, když se míč dostal k Verbířovi. Hráč jej špatně trefil a míč letěl jako pozdrav kamsi ke světelné tabuli. Rozhodčí Čuřín pak velkoryse přehlédl faul našich zadáků na Rilkeho a ochozy se mohly zbláznit. Od té doby byli hosté v nemilosti. Těsně před odchodem do šaten vyslal Plocek do útoku Kuliče, ovšem druhý jmenovaný byl chycen v ofsajdu.
Před začátkem druhé půle moderátor hecoval diváky k povzbuzování. Rilkeho vystřídal v útoku Kowalík. Naši začali aktivněji, ale obrana Teplic ze své pozornosti přestávkou nic neztratila. Čerstvý útočník žlutomodrých se stále ocital v ofsajdu. První žlutou kartu obdržel Čáp, když při standardní situaci Teplic, při níž si Verbíř s Kuchařem dlouhou dobu rovnali hráče před sebou, vyběhl dříve ze zdi. Karet začlo záhy přibývat. Druhým držitelem se stal Penner. Při svých zákrocích neváhal bránit i vleže a v okamžiku, kdy tribuny řvaly: "Ruka!" se začal svíjet na trávníku, neboť mu ji dotírající hráč zřejmě přišlápl. Poté, co se vyhrabal náš obránce na nohy, začaly na něj pršet nadávky a při každém kontaktu černobílých hráčů s míčem tribuny pískaly a hlučely. Moderátor sice fanoušky požádal, aby upustili od nesportovního chování, ale žádné ovoce to nepřineslo. Pár minut se hrálo mezi šestnáctkami a faulovalo se na obou stranách. Hra byla však stále velmi rychlá a k tomu teď i emotivní, posílená o výkřiky nervózních fandů. Podle nich totiž rozhodčí poškozoval domácí mužstvo, jelikož hosté neustále faulovali a pan Čuřín to přehlížel. Vzápětí však přesunuly emoce na jinou strunu, když z celkem nevinné akce daly Teplice první gól. Míč se objevil u úplně volného Verbíře a ten jej z dálky poslal za Kafkova záda. Dvě minuty na to měli naši hráči šanci na vyrovnání. Jenže Lafata v obou dvou pokusech poslal hlavou míč nad branku. Trenér Tobiáš zatím sáhl pro čerstvé posily. Zdálo se, že se hra oživila. V 70. zkoušel z dálky překvapit Poštulku Míra Plocek, ale brankář byl ve střehu. Nový muž na place Lukáš Adam byl velice aktivní. Získával míče a sám se i hnal do útoku. Střelu si vyzkoušel i Jaroslav Chlebek, ale šla také hodně nad branku. Českobudějovické mužstvo pak trochu zpanikařilo. Při jedné obranné akci odkopl míč brankář Kafka tak šikovně, že být Kowalík pohotovější, jen by nastavil nohu a bylo by to 2:0. Opět přibyly žluté karty za fauly. Teplice se snažily svoje vedení zvýšit a my jsme neměli nijak moc šancí k vyrovnání. Po narážečce Plocka s Adamem byl vyslán do útoku Jan Gruber, ale ve své rychlosti nechal míč za sebou a bylo po akci. Hra se stále přelévala z jedné strany na druhou. Trenér Straka vyšel od lavičky udělit závěrečné pokyny svým svěřencům. Za velkého aplausu odešel ze hřiště Mašek a nahradil ho Veleba. Ten byl vzápětí vyslán do útoku. I když se zdálo, že byl v ofsajdu, ofsajd máván nebyl, ale Velebovi se nakonec akce stejně nezdařila, neboť na něj dotírali naši zadáci a střelecký pokus skončil těsně vedle branky. V 85. kopaly Teplice 10. roh, rozehraný nakrátko. Možná bychom jej ubránili, jenže mezi Kafkou a Pončákem se složil Krmaš, Pončák viděl druhou žlutou a mohl jít do šatny. Krmaš zařídil Teplicím penaltu a Verbíř ji s klidem proměnil 2:0. Vzhledem k pár minutám, které chyběly do konce, nebylo co řešit. Domácí pak dohrávali v klidu a na druhé straně se pokoušeli něco vydřít Adam s Vozábalem. Tepličtí si však vše pohlídali a snížit se nepodařilo ani z posledního rohového kopu. Budějovické mužstvo pracovalo sice díky velmi natěšenému soupeři na 150%, jenže to Teplické zjevně na 300. A tak se ze severu vracíme bez bodů.

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Kafka 5, Pončák 5, Homoláč 5, Penner 4, Čáp 5, Vozábal 5, Dvořák 4, Chlebek 5, Plocek 5, Lafata 6, Kulič 4
MF Dnes: Kafka 3,5, Pončák 4, Homoláč 3, Penner 2, Čáp 3,5, Vozábal 3, Dvořák 4, Chlebek 4, Plocek 4, Lafata 2,5, Kulič 3,5
Známka rozhodčího Čuřína: Deník Sport 5 (průměrný), delegát Prášil 7 (dobrý)