Povedenou rozlučku se sezonou 2008/2009 mají za sebou fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří na domácím hřišti rozstříleli Teplice vysoko 3:0. Ač je konečný výsledek pro hráče i fanoušky velmi příjemný, především s úvodem zápasu nebyl kouč Dynama Pavel Tobiáš vůbec spokojený. "Do zápasu jsme nevstoupili dobře a prvních pětadvacet minut jsem nebyl s naší hrou spokojený," začal hodnocení zápasu trenér Jihočechů.

Úvodní minuty zápasu skutečně Dynamu příliš nevyšly. "Nehráli jsme svou hru a soupeři jsme nechávali hodně prostoru. Soupeř si sice nevytvářel nějaké stoprocentní šance, ale určitě jsem nebyl spokojený s naší hrou. Nebyli jsme nebezpeční dopředu a paradoxně jsme dali gól ve chvíli, kdy jsem byl již hodně nazlobený a už jsem se chystal udělat nějaký zásah do sestavy," řekl Pavel Tobiáš, jemuž se nelíbila především hra středové formace: "Nelíbil se mi pohyb v záloze a přemýšlel jsem, že posílím střed hřiště. I za cenu, že bychom hráli na jednoho útočníka. Soupeř měl prvních třicet minut navrch a říkali jsme si o gól. Ten náš gól padl v nejvyšší čas."

Ještě než stihl budějovický kouč udělat změny v sestavě, spasil budějovický tým nádherným gólem Brazilec Hudson. "Ta branka nás zvedla, začali jsme běhat, začali jsme kombinovat a k fotbalu patří i ten náhodný druhý gól. Druhý poločas byl z naší strany naprosto v pořádku. Pracovali jsme dobře, celoplošně jsme se kombinovali a naší hrou jsme se dostali až před šestnáctku soupeře. Ten třetí gól byl sice laciný, ale zase jsme mohli skórovat i z jiných akcí. Takže ta výhra 3:0 je zasloužená," přikyvoval spokojeně trenér Jihočechů.

Pavel Tobiáš musel stejně jako v minulých utkání poměrně hodně improvizovat se sestavou. Ze známých důvodů nemohlo nastoupit hned několik hráčů základní sestavy a prostor tak dostali hráči z lavičky. Premiéru v základní sestavě si odbyl také slovenský útočník Marián Timm. "Dobře se pohyboval a uplatňoval svou rychlost. Byl jsem s jeho výkonem spokojený a víc jsem dnes určitě neočekával," řekl po zápase lodivod Dynama.

This div will be replaced


Teplický trenér Jiří Plíšek pochopitelně příliš důvodů ke spokojenosti neměl. Jeho tým jako vítěz poháru ČMFS zápas na jihu Čech nezvládl a vysoko prohrál. "Bylo to pro nás trochu nešťastné utkání, protože jsme do zápasu vstoupili aktivně. Měli jsme velmi dobrou přechodovou fázi a zachytávali jsme rozehrávku domácích hráčů. Nicméně se nám nepodařilo vytvořit takovou šanci, která by skončila brankou. Na druhou stranu jsme poté inkasovali po povedené střele Hudsona a druhý gól jsme pak dostali těsně před koncem poločasu po dvojí teči," připomněl teplický kouč nejdůležitější okamžiky prvního poločasu.

Druhý poločas byl poznamenaný vývojem utkání a také počasím. Jihočeši si za stálého hustého deště pohodlně hlídali dvoubrankové vedení a hosté se k ohrožení Kučerovy brány prakticky nedostali. "Prohrávali jsme lacině a nešťastně 2:0 a i když jsme se snažili ve druhém poločase hrát, nedokázali jsme si vytvořit žádné další příležitosti. Naopak jsme udělali obrovskou hrubku, po které jsme dostali třetí gól. I pro gólmana to bylo smolné utkání. Dostal tři góly a jen jednou si vlastně sáhl na míč," pokračoval teplický trenér.

O důvodech, proč Teplice na jihu Čech prohrály, měl Jiří Plíšek jasno: "My nedali žádnou branku a domácí dali tři, takže vyhráli zaslouženě a k tomu jim gratulujeme. Pro nás je pozitivní snad jen to, že jsme nastoupili bez sedmi hráčů základní sestavy a hned tři fotbalisté dostali vůbec poprvé zahrát si první ligu. Nicméně jsme ale z naší strany očekávali příznivější výsledek."

This div will be replaced