Po cenné remíze na horké slavistické půdě má naše juniorka na programu zápas s další juniorkou, tentokráte Slovanu Liberec. Liberečtí uhráli v posledním kole ČFL na domácím hřišti bod, když zápas s východočeským Letohradem skončil nerozhodně 2:2. Za Severočechy také v současné době nastupuje bývalý útočník Dynama a zadák A mužstva Liberce Tomáš Radzinevičius.

Béčko Dynama odehrálo poslední dvě utkání s diametrálně odlišným výkonem. Zatímco v domácím mači s Hlavicí předvedlo prachbídný výkon, proti juniorce Slavii hráli budějovičtí mladíci ve vysokém nasazení. Po zásluze získali cenný bod a nechybělo mnoho a tři body by se odvážely na jih Čech. Mezlík se prodral obranou sešívaných v době, když už se očekával závěrečný hvizd hlavního rozhodčího, jenže chtěl akci vyšperkovat přihrávkou Jasanskému, ale na svém místě byl jeden z obránců Slavie a míč mu ukopl.

Náš soupeř – juniorka Liberce, je na 12. příčce České fotbalové ligy s 11 body a dvěma výhrami, pěti remízami a dvěma prohrami na kontě, tedy jen o jednu příčku za Dynamem. V posledním utkání uhrálo béčko Liberce, stejně jako naši mladíci, remízu. Liberečtí se střetli na domácí půdě s východočeským Letohradem a odcházeli smírně po výsledku 2:2. Severočeši dvakrát vedli, ale Letohradští dokázali dvakrát srovnat krok a v druhém případě dokonce v oslabení. V sestavě libereckého béčka se poprvé objevila nová akvizice, chorvatský stoper Renaro Kelić, který na Sever přišel z Cibalie Vinkovci, tedy klubu, ze kterého vyšla liberecká hvězda s podobným jménem Andrej Kerić, který „zlobí“ ligové zadáky a gólmany.

Začátek prvního poločasu se odehrával převážně uprostřed hřiště. Ale i přesto měl liberecký divák možnost vidět pár vážnějších akcí obou týmů. První větší šanci zahodili hostující hráči, jmenovitě Rompotl, který rozezvučel jen břevno liberecké svatyně. V 27.minutě už hlasatel na stadiónu hlásil první branku utkání, a k radosti domácích, branku Liberce – Martan poslal z 15 metrů míč až za Kykalova záda – 1:0. Před koncem prvního poločasu si musel liberecký brankář Mareček připadat jako na střelnici, ale pokusy Letohradu statečně vyrážel na rohové kopy.
Po změně stran se měnilo i skóre, a to když Východočeši srovnali krok poprvé – v 56.minutě se po rychlé akci hlavou prosadil Kočí – 1:1. O 3 minuty později viděl červenou kartu hostující David Stejskal a Liberec hrál po zbytek utkání „přesilovku 11 na 10“. Tu také o šest minut později čerstvý hráč na hřišti - Brožík využil, když si obešel zadáky hostí a z hranice pokutového území přesnou ranou k tyči nedal Kykalovi nejmenší šanci – 2:1. V 81.minutě Letohradští srovnali krok po druhé. Valta kopal trestňák, Vojtěch Mareček míč ve své náruči nezkrotil, ten mu vypadl a míč pohotově dorazil letohradský Ujec za jeho záda – 2:2.

Duel SK Slovanu Liberec B a juniorky Českých Budějovic začíná tuto tuto sobotu v 10:15, a vy můžete opět sledovat zápas on-line na našem webu.

Soupiska SK Slovan Liberec B
Brankáři: Brojír Tomáš, Mareček Vojtěch, Schöler Jindřich
Obránci: Dejmek Radek, Jarkovský Jakub, Krátký Petr, Novotný Lukáš
Záložníci: Dohnálek Jakub, Dostálek Tomáš, Gecov Marcel, Kesner Ondřej, Rehák Daniel, Štícha Ondřej, Vít Ondřej, Vlasko Ján, Zeman Michal
Útočníci: Brožík Vítězslav,Dejmek Robin, Martan Ladislav, Pyšek Jan, Radzinevičius Tomas, Stechmüller Dan