Poslední dva zápasy svěřencům trenéra Karla Musila nevyšly. Nyní si brousí zuby na pražskou Krč, která je v tabulce na 5.místě, když ve třech zápasech nenašla přemožitele, jednou utkání skončilo remízou a jedenkrát Pražané odešli se svěšenými hlavami. Jediným přemožitelem „Jižní spojky“, jak se pražskému týmu z Krče přezdívá, byla Vlašim, která v Praze vyhrála 3:0.

V minulém roce skončili Pražané na nelichotivém posledním místě druholigové tabulky jen se 4 výhrami a putovali tak zpět do ČFL. V České fotbalové lize patří opět ke špici, když v 5 zápasech už mají na svém kontě 3 výhry a jsou na 5. příčce s 10 body. Sparťané jsou pravidelnými účastníky ČFL, ale v poslední sezóně měli tu čest zahrát si naší druhou nejvyšší soutěž. A protože hřiště v Krči nevyhovovalo druholigovým parametrům, museli nastupovat na stadionu Evžena Rošického na Strahově. Nyní už jsou zpět v domácím prostředí na Praze 4. Po nevydařené minulé sezóně odešli exligový hráči jako např. Michal Šilhavý, exslávistický Brazilec Evandro Adauto, exsparťanský Jan Flachbart, Zdeněk Houštecký nebo Aleš Pikl. Sportovním ředitelem klubu je Juraj Šimurka, bývalý gólman Viktorie Žižkov.

V posledním zápase se hráči „Jižní spojky“ představili ve východočeském Letohradě, kde uhráli slušný výsledek, remízu 1:1. Domácí zvládli začátek utkání na výbornou. Už v 6.minutě svítil na ukazateli skóre výsledek 1:0, a to když domácí Ujec vyslal ze své kopačky přesnou a jedovatou střelu z 18 metrů za záda gólmana Krče Frydrycha. Poté hrála prim Krč, nescházelo mnoho a bylo vyrovnáno. Ve 23.minutě Martin Vojtíšek hlavičkoval těsně nad letohradskou svatyni. Hosté po zbytek prvního poločasu nejspíš zkoušeli, kolik vyložených šancí lze zahodit, a tak byl stav po první půli 1:0.

Do druhé půle nastoupili lépe, tak jako do té první, domácí hráči. Pokusy Martina Hundáka a Davida Stejskala se však neujaly, a tak trval stav 1:0. Opět platilo známé pořekadlo nedáš-dostaneš. V 62.minutě tedy přišla vyrovnávací branka Pražanů, když přesně hlavičkoval Tomáš Matějka – 1:1. Posledně jmenovaný hráč mohl dokonce zajistit Krči vítězství, když se dvakrát dostal do gólové pozice, ale proti byl brankář domácího týmu Kykal. SK Sparta Krč nastupovala v následující sestavě: Frydrych – Kunt, Nešpor, Horkavý, Soukup – Kordiak (76. Dubský), Viskup, Kočí, Kounovský – Matějka (86. Allison), Vojtíšek (61. Hašler). Trenérem je Jiří Formánek.

Duel Krče a juniorky Českých Budějovic začíná tuto sobotu v 10:15 hodin. Prostřednictvím našeho webu budete moci sledovat reportáž o změnách stavu skóre utkání.