Jihočeši na Blšany výsledkově neumí, ještě nikdy nedokázali svého soupeře v první lize porazit a nepodařilo se jim to ani v neděli, kdy utkání skončilo pouze remízou 1:1. I přes domácí bodovou ztrátu byl trenér Dynama Pavel Tobiáš s remízou nakonec spokojen: "Blšany jara a Blšany podzimu jsou dvě naprosto odlišná mužstva, o čemž svědčí jejich postavení v tabulce. Blšany jsou v jarní tabulce páté a jejich hra je výborně organizována. Příchodem trenéra Bílka se do týmu vnesl bojovný duch."

Hodnocení zápasu (MP3):
Pavel Tobiáš (0:54, 438kB)
Michal Bílek (0:44, 358kB)

Týmu z fotbalové vísky se nejvíce dařilo v úvodních třiceti minutách. Domácí tým byl zaskočen aktivní hrou soupeře a dlouho se nemohl dostat do zápasu. Blšanům šlo v zápase v Českých Budějovicích o hodně, takže nebyl kouč Dynama herním projevem hostů vůbec překvapen. Přesto ho ale jeho svěřenci v úvodní části hry trochu zklamali:" Blšany si velmi brzy vypracovávali šance. Náš tým nedokázal dostat míč na zem a chyběla nám kvalitní kombinace. Soupeř vyhrával většinu soubojů a především ve vzduchu náš tým jasně přehrával a tím nás dostával pod tlak." Zlepšený výkon začali fotbalisté Dynama předvádět ve druhém poločase. "Ve druhé půli byla naše hra postupně lepší a dovolím si tvrdit, že v poslední části zápasu byl náš tým mnohem lepší," poznamenal Pavel Tobiáš.

Trenér hostů Michal Bílek se na nebezpečnou ofenzivu Dynama připravoval bedlivě. Dobře zná útočné schopnosti útočníků Kuliče s Lafatou a podle toho také přizpůsobil sestavu svého týmu. "Obránce Jiří Sýkora měl za úkol držet svůj prostor na levé straně obrany, věděli jsme dobře o ofenzivní síle domácích, a proto jsme nechtěli hru vzadu příliš otevírat," řekl po zápase trenér Bílek. Jiří Sýkora ale vydržel na hrací ploše pouze první poločas. Po souboji s Ivanem Dvořák si obnovil zranění kotníku a musel o poločasové přestávce střídat. To už vedli fotbalisté Dynama 1:0, a proto přišel na hrací plochu útočník Pudil. "Ve druhém poločase si situace střídání vynutila, nastoupil mladý Pudil s cílem napadat soupeřovu rozehrávku," okomentoval vynucené střídání lodivod Blšan.

Po zápase byli nakonec spokojenější domácí. Na osmém místě tabulky mají spíše příjemné starosti. To trenér Bílek bude se svým mužstvem bojovat o záchranu v první lize asi až do posledního kola. "Situace je stále stejná, další kolo určitě hodně napoví," poznamenal trochu smutný Michal Bílek.

O tom, že Dynamo Blšany v lize ještě neporazilo ví samozřejmě moc dobře i Pavel Tobiáš. O „Blšanském komplexu„ ale mluvit nechce. "Důvodem našich neúspěchů proti Blšanům je spíše způsob jejich hry. Ten je stále stejný a je založen na důrazu, vůli a bojovnosti. Nám tento styl příliš nevyhovuje. Lépe se nám hraje proti techničtějším mužstvům, kde můžeme spíše předvést svoje dovednosti," reagoval trenér Tobiáš. I přes remízu vysekl kouč Dynama blšanskému týmu poklonu: "Dneska všichni viděli jak silný tým bojuje o záchranu v první lize. Z mého pohledu považuji remízu za úspěch, letošní ligový ročník je velmi vyrovnaný a z ligy nevypadne slabé mužstvo."

Novináře také zajímala neúčast Jaroslava Chlebka v základní jedenáctce. "Dnes dostal přednost Ivan Dvořák, protože každý kdo pravidelně sleduje zápasy Dynama ví, že Jarda nemá optimální jaro. Po operaci prakticky v zimní přípravě netrénoval a nemůže se dostat do správného tempa. Dvojice Dvořák-Adam vybojovala v posledních zápasech všechny důležité body, a proto dostala přednost i dnes," okomentoval sestavu mužstva trenér Dynama. O nasazení Chlebka v průběhu druhého poločasu uvažoval: "Když už jsem chtěl Jardu do zápasu poslat, dostalo naše mužstvo branku, a proto dostali přednost ofenzivnější hráči – v závěru utkání jsme hráli již na čtyři útočníky." Ani to ale ovoce nepřineslo, a tak se oba týmy musely spokojit s asi spravedlivou remízou.