Fanoušci Dynama budou mít opravdu pernou sobotu. V pozdním odpoledni je čeká fotbalový svátek, Dynamo se střetne na Strahově v atraktivním utkání s reprezentací ČR. Jako předkrm si dopoledne mohou dát na Složišti, neméně zajímavý, duel západočeské juniorky s našimi mladíky.

V posledním kole juniorka Dynama prohrála v Sezimově Ústí, a poprvé tak vyšla bodově naprázdno. Brankou v nastavení se o to postaral ústecký Pavel Vesecký. Budějovičtí se nyní nachází na 5.místě tabulky se 7 body.

V sobotním duelu se tedy střetne s jejím sousedem z vyšších pater tabulky - s juniorkou Plzně, která je jen o příčku výš se stejným počtem bodů. Plzenští mají ve svém kádru mnoho pendlů z áčka, například obránce Jana Lecjakse, brazilského záložníka Paula Rodrigueze nebo útočníky Tomáše Krbečka a Radka Hochmeistera. Poslední dva jmenovaní se v béčku rozehrávají po zranění.

V nedělním utkání vyhráli mladíci Plzně doma nad Letohradem 3:1. Všechny branky domácích padly během 15.minut. Nejprve vstřelil v 21.minutě vedoucí branku, jeden z pendlů z plzeňského áčka, Tomáš Krbeček. V 27.minutě to už bylo 2:0 zásluhou Zdeňka Šmejkala a na 3:0 zvyšoval po krásné individuální akci Jakub Blažek. V druhé půli už své šance Plzenští neproměnily, naopak letohradský Miroslav Kočí přesně hlavičkoval, a zkorigoval tak výsledek na 3:1. V utkání s Východočechy nastoupili Západočeši v následující sestavě: Houdek – Šmejkal, Hochmeister, Halama, Lecjaks – Blažek, Šiml, Dvořák (88. Mandaus), Puchmertl (82. Staněk) – T. Krbeček (62. Leitl), Mlika. Trenérem je Karel Krejčí a asistentem Jiří Skála, který mimo jiné, hrával v nedávné době i za budějovické Dynamo.

Utkání začíná tradičně tuto sobotu v 10:15, a vy můžete opět sledovat zápas on-line na našem webu.