Týden po vítězství na hřišti Bohemians Praha fotbalisté Dynama České Budějovice tvrdě narazili na půdě Teplic, kde prohráli nečekaně vysoko 0:3. Trenér Dynama Pavel Tobiáš sice z prohry tragédii nedělal, přístup svých svěřenců ho ale mrzel. "Hráči Teplic nás varovali hned od první minuty. Já křičel, co jsem mohl, ale naši krajní záložníci to vzali výletním tempem a nepomohli obraně," zlobil se na pozápasové tiskovce kouč Dynama.

Bezprostředně po skončení utkání kouč Jihočechů uznal, že domácí tým byl v utkání výrazně lepším celkem "Dnes musím konstatovat, že Teplice vyhrály naprosto zaslouženě. Hrály vynikající zápas, hlavně v prvním poločase, kdy hráči byli agresivní, v pohybu, předčili nás v důrazu a šli hladově za vítězstvím. My jsme první poločas naopak promarnili, špatně odehráli hráči na krajích, tam nás soupeř přečísloval. Do druhé půle jsme udělali drobné změny, který byly určitě ku prospěchu věci," řekl Pavel Tobiáš, jenž ale vyrovnanější druhou půli přisuzoval dvoubrankovému vedení Teplic: "Už jsme hráli lépe, ale bylo to pod dojmeme toho, že Teplice vedou dostatečným náskokem. Domácí věděli, že při jejich síle budeme porážku těžko odvracet. Pro nás je to velmi nepříjemný výsledek, zápasem v Teplicích jsme se vrátili trošku do reality, protože v předešlých zápasech jsme měli štěstí. Prohra by mě nemrzela, ale promarněný první poločas ano."

O průběhu zápasu a konečném výsledku rozhodl drtivý nástup domácího celku. "Právě v prvním poločase jsme působili odevzdaný dojem, rychlá branka nás zaskočila a gól hráče hodně utlumil. Zaskočilo nás tempo, které domácí zvolili," přiznal Tobiáš, který těžko v paměti hledal utkání, kdy by byl jeho tým pod takovým tlakem soupeře: "Bylo to vůbec první utkání, co jsem u mužstva, kdy nás takhle někdo přehrál. Předtím to žádný jiný soupeř nedokázal. Gól nás srazil psychicky dolů, nestíhali jsme. Oni nás varovali hned od první minuty, já křičel, co jsem mohl, ale naši krajní záložníci to vzali výletním tempem a nepomohli obraně. Nepostavil jsem Šímu, místo něj jsem postavil Dolejše a nebyla to změna k lepšímu." Zápas nevyšel ani Fernandu Hudsonovi, který byl střídán již v 53. minutě hry. Na první pohled se zdálo, že brazilský záložník své střídání nesl velmi nelibě. "Hudson reaguje trochu jinak. To, že kroutil hlavou při střídání znamenalo, že on se zlobil hlavně sám na sebe," dodal kouč Dynama.

Vysoká prohra na hřišti Teplic sice kouče Dynama mrzí, přesto ale před sobotním zápasem s mistrovskou Slavií nemá černé myšlenky. "My máme ze dvou utkání venku plus tři body a to je takový počin, za který by se nemusely stydět ani silné kluby. Teď hrajeme doma a Slavia je velmi těžký soupeř. Nebudeme už řešit Teplice, prohrát v Teplicích není žádná ostuda, i když mě hodně mrzí ten promrhaný první poločas," dodal na úplný závěr kouč Dynama.


O poznání lepší náladu než budějovický trenér měl na pozápasové tiskové konferenci lodivod Teplic Jiří Plíšek, který spolu s týmem oslavil první letošní výhru. "První poločas jsme odehráli způsobem, jakým jsme chtěli. Nastoupili jsme s ofenzivní sestavou, spoléhali na dynamiku a rychlost. Celý poločas byl z naší strany aktivní. Dali jsme brzy branku, což pro nás bylo důležité. Pak jsme měli ještě dvě příležitosti, kdy jsme mohli vedení pojistit ve druhém poločase. Ale přesto jsem rád, že i když jsme druhý poločas nehráli v tak vysokém tempu, hru jsme kontrolovali," řekl po zápase trenér domácího celku.

Domácí fotbalisté v průběhu utkání působili velmi živým dojmem a fotbalisty Dynama doslova přejeli. "Zápas proti Českým Budějovicím jsme odehráli skutečně dobře. Po vítězném pokřiku v kabině jsem ale musel konstatovat, že se kluci v zápase vydali opravdu hodně, moc energie v tom pokřiku totiž už nebylo," dodal s úsměvem spokojený Jiří Plíšek.