Jednadvacetiletý JAKUB MORAVEC přichází ze Sparty do Dynama na zkoušku a hned v prvním přípravném turnaji se zapojil do hry. Odehrál dva poločasy, nejprve v turnajovém semifinále proti domácímu Sokolu Sezimovo Ústí a posléze ve finále proti druholigovému Táborsku.

Jak došlo k vašmu přesunu do Českých Budějovic?
Jsem hráčem Sparty a řešilo se, jak bude má kariéra pokračovat. Dohodl jsem se s Budějovicemi, že po dobu přípravy bude v týmu na testech. Dále se uvidí, jestli bych v Dynamu hostoval půl roku nebo rok.

JAKUB MORAVEC
Pozice: Střední záložník
Datum narození: 10. 2. 1996
Výška/váha: 172/68
Hráčská kariéra: Talentovaný středopolař je odchovancem Sparty Praha. Dával o sobě vědět v letenské devatenáctce a juniorce. Dokonce natolik, že ho Zdeněk Ščasný před sezonou 2015/2016 povolal do přípravy s prvním mužstvem. Krátce si zahrál také v Čáslavi, Vlašimi a Příbrami.
Bilance v první lize: 5 zápasů/0 gólů

Hrálo určitou roli, že Dynamo má se Spartou dobré vztahy a hráči z hlavního města dostávají často šanci na jihu Čech?
Určitě, jak je vidět, funguje to dobře. V Dynamu působí dva bývalí sparťani Jakub Pešek s Patrikem Čavošem, což jsou oba kvalitní fotbalisté. Nyní navíc přišel Lukáš Pouček, který taktéž Spartou prošel. Kromě nich se znám i s dalšími hráči z kabiny, to považuji za výhodu.

Když jste dostal nabídku z Dynama, zjišťoval jste si o klubu informace?
Abych pravdu řekl, semlelo se to tak rychle, že zatím nebyl prostor skoro na nic. Ve čtvrtek jsem se o nabídce dozvěděl, v pátek jsem poprvé trénoval a v sobotu už jsem jel s týmem na turnaj. Už v pátek jsem se ovšem s klukama v kabině bavil o všech věcech z týmu a zjistil jsem základní informace.

Bylo by pro vás angažmá v Českých Budějovicích krokem kupředu v kariéře?
Rozhodně. Dynamo je ambiciózní druholigový celek, který se nebrání bojům o postup do nejvyšší soutěže. Dynamo má kvalitní mančaft se skvělým zázemím, do ligy patří.

Shrneme-li sobotní turnaj v Sezimově Ústí, odehráli jste dvě odlišná utkání, že?
Byly to rozdílné zápasy. První zápas jsme hráli s hráči z 1. A třídy, což bylo znát. Soupeř se snažil, ale rozdíl byl velký. Finálový zápas s Táborskem byl daleko vyrovnanější, soupeř se radoval po penaltách.

Jaký jste měl osobní pocit z obou zápasů?
Dostal jsem tradičně kapitánskou pásku, abych přidal klukům něco do kasy (úsměv). První zápas jsem odehrál ve středu zálohy, kde se cítím nejlépe. Byl jsem často na míči, ve středu zálohy jsme si rozuměli. Druhý zápas jsem hrál na levém křídle a už jsem míč tolik neměl. Nebylo to špatné.

Nyní vás čekají dva mimořádně kvalitní zápasy se Slavií a Plzní. O motivaci je tak postaráno, ne?
Samozřejmě! Dá se říct, že nás čekají duely se dvěma nejlepšími týmy u nás. Bude to s nimi jízda, uvidíme, jak se s tím popereme.

Dynamo veze z turnaje v Sezimově Ústí druhou příčku (24.6.2017)

Druhým místem začali fotbalisté Dynama letní přípravu. Na turnaji v Sezimově Ústí si v semifinále hladce poradili s místním Sokolem 6:0 a v následném finále padli s Táborskem 0:1 po penaltách. Vyrovnaný zápas gól nenabídl, v penaltách se zmýlili z kádru černobílých Benát a Moravec. Příprava svěřenců Davida Horejše pokračuje ve středu, kdy se černobílí utkají v Benešově se Slavií.