Pouhé vteřiny dělily fotbalisty Dynama České Budějovice od šesté letošní výhry. Jihočeši v zápase s Brnem vedli od 29. minuty díky Tomáši Sedláčkovi 1:0 a své vedení si dokázali bez větších problémů držet až do osudové dvaadevadesáté minuty, kdy lehké zaváhání obrany ztrestal vyrovnávacím gólem Tomáš Došek. Na odpověď už čas nebyl, hned po gólu totiž sudí Kovařík zápas ukončil. "Chyba byla, že jsme špatně vyřešili standardku, kterou jsme měli na polovině soupeře," všiml si trenér Dynama Pavel Tobiáš.

Nechybělo mnoho a trenér Dynama mohl utkání hodnotit s o poznání lepší náladou. "Hrál se otevřený dobrý fotbal. My jsme chtěli vyhrát. Vítězství jsme šli naproti, dali jsme nádherný gól. Snažili jsme se také eliminovat sílu Brna, kterou má především v ofenzivě. Brno hrálo výborně kombinačně především ve středu hřiště, ale do šancí se nedostávalo," uvědomoval si trenér Jihočechů, který při pohledu na konečný výsledek pouze litoval šancí, které Dynamo v průběhu zápasu promarnilo: "Z naší strany je škoda, že jsme nějakou tu naší střelu, kterou měl třeba Benát, nedotáhli do konce. Měli jsme tam i další situace, které mohly skončit gólem."

Až na závěrečných deset vteřin utkání mohl být ale kouč Dynama s výkonem svých svěřenců spokojený, na jihu Čech se totiž představil zdatný soupeř. "Brno hrálo dobře a je třeba říci, že stejným způsobem jako oni dnes jsme i my vyrovnali minule v Brně," pokračoval Tobiáš, jenž ale nešťastné branky v samém závěru hodně zalitoval: "Tentokrát se fotbalový bůh od nás odvrátil a vrátil Brnu bod, který jsme tam minule získali."

Ve druhé minutě nastavení se přitom zdálo, že mají Jihočeši vše pod kontrolou. Jediná standardní situace ale dokázala všechno změnit. "Chyba byla, že jsme špatně vyřešili standardní situaci, kterou jsme zahrávali na soupeřově polovině. Následoval protiútok a my jsme zase zbytečně přerušili hru. Pak už bylo jen otázkou, kdo bude mít jakou vůli a kdo půjde do toho posledního hlavičkového souboje. My tam těch hlavičkářů máme dost a ten poslední souboj jsme měli zkrátka vyhrát," krčil rameny s výsledkem smířený Pavel Tobiáš.


Bod za remízu 1:1 bral určitě i trenér Brna Miroslav Beránek, před začátkem ale chtěli Jihomoravané určitě více. "Z mého pohledu se hrál v prvním poločase otevřený fotbal se snahou, aby oba dva týmy vstřelili gól. My jsme měli první šanci, bohužel jsme jí ale neproměnili. Domácí byli ale produktivnější a z podobné akce gól vstřelili," uvědomoval si kouč Brňanů.

Hosté na Střeleckém ostrově ale nesložili zbraně a ve druhém poločase významně zvýšili své úsilí. "V kabině jsme si řekli, že ten zápas zkusíme otočit. Samozřejmě ale v české lize není jednoduché otáčet zápas, který prohráváte. Udělili jsme jednu změnu o poločase, druhou pak v polovině druhého poločasu a následně jsme tam poslali i třetího ofenzivního hráče. Domácí se přeskupili na 4-5-1, zatáhli obranu a nebylo jednoduché se tam dostat," pokračoval Beránek, který ale nakonec tým dovedl alespoň k remíze 1:1. "V posledních minutách jsme zkusili systém jednoduchých dlouhých míčů a v podstatě v nastaveném čase byli hráči odměněni vyrovnávacím gólem," dodal na závěr trenér hostujícího týmu.