Poprvé v plné síle nastoupili fotbalisté Dynama České Budějovice do přípravného zápasu v rámci přípravy na jarní část sezony 2007/08. Svěřenci kouče Františka Straky sice s vedoucím týmem tabulky pražskou Slavií v Edenu prohráli 0:2, přesto ale mohli být s předvedenou hrou spokojeni. "Viděli jsme dobré utkání. Ten výsledek 2:0 mohl být pro nás i lepší, protože jsme měli dvě tutovky, které bychom měli dávat," začal zápas zimního turnaje Tipsport liga 2008 hodnotit kouč Jihočechů.

Audio ohlasy trenérů: František Straka - Karel Jarolím

Fotbalisté Dynama podali skutečně především v prvním poločase velmi solidní výkon a na fotbal obou týmů se dalo koukat. Jihočeši mohli litovat faktu, že první gól inkasovali již v sedmé minutě hry. "To pochopitelně naší hru trochu ovlivnilo," popisoval František Straka. Budějovická defenziva si proti nájezdům sešívaných počínala dobře, avšak na začátku druhé půle se dopustila druhé chyby, kterou domácí okamžitě potrestali. "Utkání jsme si kvůli individuálním chybám prohráli sami," dodal impulzivní trenér.

Celkový dojem ze zápasu měl ale dobrý: "Jinak bylo ale utkání OK a ukázali jsme, že dokážeme se Slávií hrát vyrovnanou partii a to byl náš záměr." Spokojen mohl být také s novou tváři v budějovickém dresu Petrem Dolejšem, který do Dynama přišel z divizních Strakonic. "Je na to sice ještě moc málo času, abychom dělali nějaké velké závěry. I tak si myslím, že Petr Dolejš by mohl našlápnout tu správnou cestu a uvidíme, co přijde dál," hodnotil kouč hráče, jenž dokázal ve svém prvním zápase za Dynamo vstřelit branku do sítě Příbrami a dobrý výkon zopakoval i proti Slavii.

Spokojen s předvedenou hrou byl kouč Straka také z toho pohledu, s jak silným týmem se jeho svěřenci střetli. Vedoucí tým tabulky posílil v zimě o sedm hráčů a to se na jeho síle projevilo. "My takové možnosti jako Karel nemáme. Když jsem tady viděl tu jeho smečku, tak to je prostě paráda," pokračoval s velkým úsměvem František Straka. Jedním dechem také poté dodal: "Kdybys nějakého nepotřeboval, tak zavolej."

Kouč Slavie Praha Karel Jarolím mohl být s výkonem svých svěřenců také spokojen. Jeho mužstvo odehrálo povedený zápas, ve kterém se dočkalo dvou pohledných branek. "Pro nás to bylo první utkání na normální ploše, i když tedy na umělé trávě. Projevily se tam některé nedostatky v naší hře, ale jsme spokojeni." Kouč sešívaných měl k dispozici řadu nových hráčů a zároveň také uzdravené hráče, kteří nedohráli zbytek podzimu. "Dostali příležitost všichni hráči, co jsou zdraví a tak jsme chtěli tu zátěž rozložit na co nejvíce hráčů, abychom mohli normálně pokračovat dále v přípravě," vysvětloval trenér Jarolím, který o poločasové přestávce poslal na hřiště hned šest jiných hráčů.

Tým Slavie je v současné chvíli v podobné fázi přípravy jako Jihočeši. Tréninky jsou zaměřené především na nabírání kondice a s míčem se hráči potkají jen minimálně. "Věřím, že u nových i stávajících hráčů půjde výkonnost nahoru. Ve hře se objevily nedostatky, ale my jsme neměli skutečně moc času se věnovat herním činnostem. To přijde na řadu teď," pokračoval Karel Jarolím. Krátce se také zastavil nad příchodem nových hráčů, kteří jeho tým posílili během zimní pauzy. "Hráči k nám přišli, protože se prosadili v jiných klubech, o jejich kvalitě tak nemusíme pochybovat a věříme, že se prosadí i u nás," řekl na závěr trenér Pražanů.