Těsně před devatenáctými narozeninami dostal záložník Dynama Michal Petráň možná nejhezčí dárek: poprvé ve své rozvíjející se kariéře naskočil do české nejvyšší soutěže. V sobotním utkání proti Olomouci vystřídal v 63. minutě Lovreho Vulina a o chvíli později se mohl na hřišti radovat z Hudsonova vítězného gólu.

„Zahrát si v naší nejvyšší soutěži je sen každého fotbalisty a já jsem rád, že se mi splnil. Pevně věřím a udělám pro to všechno, aby to nebyl můj poslední start,“ vyznal se Michal Petráň.

Jeden z talentů českobudějovického fotbalu se objevil na posledních zápasech A týmu Dynama na lavičce, na svou šanci trpělivě čekal. Trenér Šilhavý na něj ukázal v posledním duelu.

„Měl jsem takové menší tušení a doufal jsem, že mě tam trenér hodí. Připravoval jsem se na to a jsem rád, že tato šance přišla,“ prohlásil blonďatý záložník. „Trenér mi v kabině nic nenaznačoval, až při zápase na mě ukázal.“

Michal Petráň přišel na jih Čech před rokem a půl z Pardubic, kde se narodil. Své fotbalové začátky má ale spojené s nedalekou Chrudimí. „Jsem rád, že jsem do Českých Budějovic přišel, hodně mi to tady pomáhá v mém fotbalovém rozvoji,“ přiznal se.

Talentovaný záložník má na svém kontě i nominace do mládežnických celků reprezentace. Byl náhradníkem na posledních třech akcích reprezentační devatenáctky. „Rád bych hrál stabilně Gambrinus ligu a pak čert ví,“ usmál se Michal Petráň nad svou vysněnou budoucností.

Kromě fotbalu v Dynamu se musí pardubický rodák věnovat i studiím. „Naštěstí to krásně vychází časově. Školu máme nejpozději do dvou odpoledne a tréninky jsou od čtyř, stíhám je v pohodě,“ dodal s úsměvem novopečený ligový fotbalista.