Tak trochu netradičně s kapitánskou páskou na rameni nastoupil do utkání s pražskou Spartou stoper Tomáš Hunal, který odpovědnost vést tým převzal po vykartovaném Davidu Horejšovi. Právě pětatřicetiletý velezkušený obránce byl jedním z nejdůležitějších článků budějovické hry. Jihočeši v pražské AXA areně podali kvalitní defenzivní výkon a favorizovanému soupeři prakticky nic nedovolili. „Především ve druhém poločase jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem a bod za remízu jsme si jednoznačně zasloužili,“ řekl po zápase nejzkušenější hráč týmu.

Tomáši, jak hodnotíte výkon týmu na pražské Letné?
Myslím, že jsme na Spartě podali dobrý výkon, v první půli jsme vycházeli z defenzivy a měli jsme sice nějaké náznaky protiútoků, které jsme ale nedokázali dotáhnout do konce. Ve druhém poločase jsme pak už byli pro Spartu vyrovnaným soupeřem a bod za remízu si odvážíme určitě zaslouženě.

Splnili jste v zápase cíle, se kterými jste do něj vstupovali?
Dá se říci, že ano. Především asi tedy v té druhé půli, kdy Sparta už nebyla herně tak dobrá jako v prvním poločase. Po tom, co předvedli v Olomouci, jsme přijeli s respektem a očividně nám to pomohlo.

Několikrát jste měli i štěstí, když jste nebezpečné rány zpoza vápna zastavovali vy a nebo vaši kolegové v obraně..
K fotbalu obecně štěstí potřebujete. Doma jsme ho teď s Příbramí neměli a tady jsme ho naopak měli. Na druhou stranu si ale nemyslím, že by si Sparta tady vytvořila nějakou vyloženou šanci, po které by musela skórovat.

Dnešním zápasem jste si asi napravili reputaci po minulém domácím zápase, že?
Určitě se dá říci, že ta remíza s Příbramí byla pro nás ztráta a dnešním výsledkem jsme tu remízu tak trochu odčinili.

Na postu stopera s vámi dnes netradičně nastoupil Michal Žižka, jak se vám s ním hrálo?
Já si na něj nemohu stěžovat, kdykoliv jsme spolu takto hráli, tak to bylo úplně v pohodě. Nejprve sice trochu vázla ta komunikace, ale to chce vždycky čas. Pro něj je ale důležité, že si zahraje vedle mě nebo vedle Horyny a získává tak zkušenosti. Myslím, že když bude takto pokračovat, tak by z něj mohl vyrůst dobrý stoper.

Vzadu jste hráli bezchybně, avšak vepředu jste se příliš neprosazovali..
Sice jsme tam ztráceli balony, ale to je dáno tím, že jsou tam ještě hodně mladí kluci, kteří toho nemají ještě moc odehráno. Je ale vidět, že právě ti mladí se každým zápasem zlepšují a učí. V budoucnosti to může být určitě jen dobré.

V průběhu druhé půle jste si několikrát říkal o vystřídání, měl jste nějaké zdravotní problémy?
Během zápasu mě tlačil břišní úpon a skutečně jsem si říkal o střídání. Naštěstí jsme závěr zápasu odehráli s míčem vepředu a mohl jsem tam vydržet až do konce zápasu, za což jsme byli já i trenér pochopitelně rádi.

Tento výsledek na Spartě by vám mohl jako týmu pomoci i po psychické stránce, že?
Pro psychiku je to určitě dobré, když tým dokáže uhrát něco na Spartě, kde se klubu dlouhodobě nedaří. My si ale musíme pohlídat, aby to nemělo přesně opačný efekt. Hned na začátku týdne si musíme sednout, musíme si říci, že Sparta skončila a je za námi. Nyní se musíme opět stoprocentně připravit na Zlín a musíme ho doma porazit. To pro nás bude ještě důležitější zápas než na Spartě.

Právě zápas se Zlínem bude asi hodně důležitý. Jak se na něj připravit, aby nedopadl podobně jako ten s Příbramí?
V obraně to bylo na Spartě dobré a rádi bychom takové výkony odehráli i v dalších zápasech. Teď jde jen o to, abychom ještě zlepšili tu přechodovou fázi do útoku. Jinak je ale vidět, že nemáme rozhodně slabý tým, abychom se trápili někde dole v tabulce a bojovali o záchranu v lize.