Devět odehraných utkání a sedm vstřelených branek. Takovou bilanci měli fotbalisté Dynama České Budějovice během letní přípravy na nadcházející ročník Gambrinus ligy. Poslední zápasy ale naznačily, že by se mohlo jednat pouze o správné načasování formy. Tým Jana Kmocha v předvedl v zápasech s Fenerbahce a Spartou "B" líbivý ofenzivní fotbal, který by měl přinášet i góly. "Snad jsme skutečně formu vyladili přesně na začátek ligy," řekl útočník Jan Svátek, který v sobotu odpoledne zaznamenal gól do sítě letenské rezervy.

Honzo, jak se vám dnes proti letenské rezervě hrálo?
Hlavně jsem dal dneska gól a za to jsem moc rád. Snad jsme si tu formu načasovali takhle na začátek ligy. Musíme věřit, že nám to tam začne padat a až na ty neproměněné šance to dneska bylo celkem slušné.

Můžete popsat váš gól ze 14. minuty zápasu?
Honza Kovařík poslal krásný balon před bránu, Tomáš Sedláček se k míči nedostal a já jsem vlastně už jen pak míč doklepával do brány.

Celkově se také zdá, že se vám po boku Tomáše Sedláčka začíná dařit..
S Tomášem si už na sebe začínáme rychle zvykat. Během zápasu mi tam připravil vlastně ještě jednu další šanci, takže věřím, že v tom problém během sezony nebude.

Cítíte i vy sami hráči, že se vám hraje lépe než na začátku přípravy?
Samozřejmě je už je znát, že ta tréninková zátěž není tak veliká jako na začátku přípravy. Sezona se blíží a tolik fyzicky se už netrénuje. Je to celkově lehčí a je vidět, že se začínáme sehrávat a hrajeme celkem dobře.

Třeba ještě před čtrnácti dny v Žirovnici jste vypadali dost unaveně..
Žirovnice byla po hrubé přípravě, kdy se hodně běhá a posiluje. Nyní se už několik dnů zaměřujeme především na fotbal, a proto to muselo být zákonitě lepší.

Teď vás již čeká start nového ročníku ligy v Teplicích. Je dobře, že budete začínat právě na severu Čech?
Určitě bude důležité, jak zápas skončí. Ale myslím si, že by nám tam mohl fotbal vyhovovat. Oni budou muset hrát a my budeme naopak čekat na rychlé brejky do otevřené obrany. Určitě tam ale nepojedeme jenom bránit. Do útoku budeme chodit ve čtyřech, v pěti lidech, jak nás nabádá trenér.

V týmu došlo k velkému množství změn, bude to výhoda nebo nevýhoda?
To ukáže až samotná liga, teď se to ještě hodně těžko odhaduje. Nyní je příprava, kdy není takový tlak. Nás prověří až nějaký těžký zápas v lize.

Z klubu odešel Martin Vozábal. Znamená to pro Vás jako pro útočníka nějakou změnu?
Bez Martina musíme hrát trochu jinak. Ale na druhou stranu si myslím, že Petr Benát je stejně kvalitní hráč a v tomhle směru určitě problém nebude. Až si na sebe všichni pořádně zvykneme, bude to snad dobré.

Celkově se dá letní příprava asi hodnotit pozitivně, že?
Výsledkově nebyla špatná, problémem pouze bylo, že jsme nedávali góly. Všichni ale věříme, že jsme si to jen šetřili na ligu a že nám to tam teď začne konečně padat. Tato příprava byla trochu jiná než obvykle. Trénovalo se víc s balonem a měla nové takové dynamické prvky. Snad to k něčemu bude a ty výsledky se dostaví.

Vrcholem asi bylo soustředění v Rakousku?
Ano, soustředění v Rakousku bylo super. Byla to vybočení z takového toho stereotypu. Podmínky jsme tam měli výborné, krásný hotel, dobré hřiště, výborní soupeři, takže to určitě celkově splnilo svůj účel. Především zápas s Fenerbahce byla veliká zkušenost a vydali jsme se v něm jako v normálním mistrovském zápase. Snad nám to v lize pomůže..

Díky za rozhovor a hodně štěstí.