Čerstvě dostudovaný inženýr ekonomie Jiří Peroutka pod trenérem Tobiášem nastoupil v zápase ve Zlíně, v následujícím týdnu pak dvakrát hrál v dresu rezervního týmu a nyní opět hrál ligu v Plzni. V duelu proti Západočechům se významně podílel na konečné remíze 1:1, když na jediný gól Dynama přihrál Tomáši Sedláčkovi. "Škoda, že jsme nevyužili nějakou šanci v prvním poločase," řekl pravý bek budějovického týmu.

Jirko, jak hodnotíte zápas proti ambiciózní Plzni?
První poločas byl z naší strany hodně dobrý. Je jen škoda, že jsme nedokázali proměnit ty dvě šance, co jsme tam měli. Plzeň jsme prakticky do ničeho nepustili. Naopak ve druhé půli Plzeň přidala, zatlačila nás a z toho pramenily ty jejich šance.

Domácím asi také hodně pomohlo vynucené střídání Davida Horejše..
Horyna (David Horejš, pozn. autora) měl problémy s tříslem už v průběhu týdne. V průběhu poločasu šel do nějakého skluzu, kde si to opět natáhl a na začátku druhé půle už to nešlo a musel střídat.

Domácí se dostali do vedení a vy jste rychle odpověděli. Právě vy jste Tomáši Sedláčkovi přihrál na vyrovnávací gól, že?
Ano, dalo by se říci, že mám vlastně takovou gólovou asistenci (s úsměvem).

Fanoušci domácího celku se po gólu dožadovali odpískání ofsajdu. Jak jste viděl tu situaci vy?
Abych pravdu řekl, tak já to vůbec neviděl. Jak jsem to tam Tomášovi házel, tak jsem stál zády k bráně a kopal jsem to přes sebe. Pak byl Sedlo (Tomáš Sedláček, pozn. autora) skutečně z ničeho nic sám na malém vápně, ale někdo tam pak říkal, že jeden z obránců při tom rohu stál u tyče a nějak později se vysouval. Fanoušci se sice rozčilovali hodně, ale já to nedokáži posoudit.

Stále tým ale trápí koncovka. Vždyť i ten gól Tomáše Sedláčka byl hodně krkolomný..
Tomáš to sám říkal, že to tam protlačil opravdu asi velmi šťastně ramenem. Je pravda, že nás ta koncovka opravdu zatím trápí. Zatím to sbíráme jenom po bodu a už by to chtělo konečně vyhrát. Snad se nám to podaří v dalším zápase.

Vy osobně jste v posledních dnech nastupoval za první mužstvo i juniorku..
To je pravda, teď v posledních týdnech jsem to měl trochu na střídačku za áčko i za béčko. Samozřejmě bych chtěl nastupovat pravidelně v áčku, ale zase jsem moc rád, že se i těmi zápasy za béčko mohu udržovat v zápasovém rytmu.

Nyní ve středu hrajete pohár ČMFS v Mutěnicích, ale zraky fanoušků se budou upínat hlavně na nedělní duel s Jablonce..
To nás čeká hodně těžký zápas. Tady v Plzni od nás nikdo nic nečekal, tady jsme mohli jenom získat. Naopak proti Jablonci doma budeme muset vyhrát. Snad tým s Davidem Lafatou bude pro diváky lákavější než minule Mladá Boleslav a snad na fotbal přijde více fanoušků.