Trenér Dynama Pavel Tobiáš po svém příchodu do Dynama stále neprohrál. V sobotním zápase 7. kola Gambrinus ligy Dynamo nepadlo ani v Plzni a ze Štruncových sadů si odvezlo další bod za remízu 1:1. "Bylo to velmi bojovné utkání a my sem do Plzně přijeli s cílem vyhrát. Vyhrát chtěli pochopitelně i domácí, protože oba týmy ty body potřebujeme. V prvním poločase jsme byli aktivnější my a ve druhém zase domácí. I na šance to bylo asi vyrovnané, takže ta remíza byla spravedlivá a nakonec oba týmy můžeme být spokojeni s bodem," hodnotil utkání budějovický kouč.

Výkony Dynama se po příchodu zkušeného trenéra změnily k nepoznání. Zatímco v prvních čtyřech kolech Jihočeši doslova tápali, pod Tobiášem výrazně pookřáli a v dosavadních třech zápasech ani jednou nepropadli. Ba naopak, s těžkými soupeři odehráli ve všech případech naprosto vyrovnaný zápas. "My jsme naprosto změnili způsob hry. I mužstvo se vlastně změnilo na šesti postech a především jsme změnili přístup. Dalo by se říci, že jsme ligu začali hrát před třemi koly. Hráli jsme těžké zápasy ve Zlíně a v Plzni a bodík jsme urvali i v domácím zápase s Mladou Boleslaví. Ty tři zápasy jsme zvládli na úrovni a já věřím, že budeme pokračovat dál," přikyvoval po zápase v Plzni Tobiáš.

V zápase proti plzeňské Viktorii začali Jihočeši skutečně velmi dobře a v prvním poločase si vypracovali dvě čisté gólové šance. Fotbalisté Dynama mají po sedmi odehraných zápasech na kontě pouze tři vstřelené branky, přesto kouč Tobiáš hůl nad svými útočníky zdaleka neláme. "Kvalitních útočníků je v naší lize málo. My máme dobré útočníky, kteří mají ale v koncovce zatím smůlu. Ve třech zápasech, kdy jsem Dynamo letos trénoval, byl Sedláček minimálně v jedné gólové šanci. Dneska byl v jedné a dal jeden gól. Ve Zlíně měl minimálně dvě a v domácím střetnutí s Boleslaví měl také šanci. To samé platí o Svátkovi, který se také v předešlých zápasech dostával do šancí," řekl Tobiáš, jenž od svých svěřenců vyžaduje maximální koncentraci: "Musíme na tom pracovat a ty góly určitě přijdou. Hráči musí poctivě pracovat, o ničem jiném to není."

Ve třech zápasech pod vedením kouče Tobiáše uhráli Jihočeši tři body za tři remízy, což je vzhledem k těžkým soupeřům dobrý výsledek. "My jsme hráli tři těžké zápasy, kdy nás všichni již odepisovali a říkali, že máme nejslabší kádr v lize. Když už nic jiného, tak jsme alespoň ukázali, že to není pravda. V lize rozhoduje výkon, nasazení, morálka, disciplína, taktika a my máme mužstvo dobré," podotkl Tobiáš, který věří, že k úplnému nastartování týmu bude stačit jedna výhra. "My se potřebujeme chytit výsledkově tak, abychom získali tři body a když je pak uděláme třeba dvakrát po sobě, tak najednou budeme úplně někde jinde. Teď nás čekají soupeři, se kterými se budeme moci rovnat, na které se připravíme, a já věřím, že budeme vyhrávat," dodal závěrem budějovický trenér.


Zatímco trenér Dynama mohl být s bodem za remízu 1:1 spokojen, kouč domácího týmu Jaroslav Šilhavý bral domácí remízu s Dynamem jako ztrátu. "S bodem spokojeni být nemůžeme, je to naše pátá remíza v řadě a bod z domácího zápasu je málo. V podstatě ale souhlasím s Pavlem, že ta remíza byla zasloužená. Vyložené šance byly na obou stranách. My jsme zklamaní především z prvního poločasu, do kterého jsme vstoupili velmi špatně. My jsme se připravovali na úplně jinou hru. V prvním poločase jsme hráli bez pohybu, bez důrazu a soupeř nás přehrával ve středu pole. Z prvního poločasu jsme byli velmi rozčarovaní," zlobil se na své hráče domácí trenér.

Kouč Šilhavý celkově litoval právě prvního poločasu, kdy jeho mužstvo nepodalo vůbec dobrý výkon a mohlo tak být hodně rádo, že se do kabin odcházelo za stavu 0:0. "Bylo to všechno o pohybu, nasazení a důrazu. Soupeř v stoupil do zápasu v tomto směru lépe," všiml si trenér domácího celku.

"Koše v kabině jsem sice o přestávce nerozkopával, ale první poločas jsme si zhodnotili a z naší strany tam nespokojenost samozřejmě byla," přiznal plzeňský trenér. Především na začátku druhé půle se pak obraz hry změnil, což ale také domácím nakonec tři body nepřineslo. "Ve druhém poločase jsme kvalitu hry trochu zvedli, dali jsme i gól. Bohužel jsme ale v krátkém čase nedohráli standardní situaci a vlastní nekoncentrovaností jsme dostali soupeře opět do hry. V samém závěru pak měl náš Trapp velkou šanci, ale kdybychom dali gól, tak by to asi nebylo spravedlivé," uznal trenér Šilhavý, jenž v minulém ročníku vedl fotbalisty Kladna.