Velmi spokojený byl s vystoupení svého týmu na vítkovickém Městském stadionu trenér Dynama Jaroslav Šilhavý, jehož tým výhrou šokoval proti ambicióznímu Baníku Ostrava. "Ostrava myslela na nejvyšší příčky a my jsme jim to asi trochu pokazili. S naší hrou jsem byl spokojený, protože jsem z hráčů cítil sílu a odhodlaní porvat se o co nejlepší výsledek," pochvaloval si trenér budějovického mužstva.

Trenér Jaroslav Šilhavý si nedělal těžkou hlavu ani s pozápasovými komentáři fanoušků Baníků a novinářů. "Média to trochu přehnala, protože jsme byli všude vedeni jako obětní beránci, kteří pouze betonovali a prakticky v zápase neexistovali. S tím ale nesouhlasím, protože třeba jenom v prvním poločase jsme měli šest rohů a kdybychom jenom betonovali, tak bychom se asi k tolika rohům určitě nedostali. Ostrava sice měla více ze hry, ale odehrála to hodně stereotypně," krčil rameny rekordman v počtu prvoligových startů.

Šokem pro domácí hráče i příznivce pak byla 22. minuta, kdy jeden z rohových kopů Rudolfa Otepky přetavil v jediný gól zápasu David Horejš. Právě díky překvapivému vedení domácí fotbalisté hodně přidali a ve druhém poločase měli územní převahu. "Ve druhém poločase nás soupeř sice více zatlačil, ale stále hrál takový styl, který nám vyhovoval," přikyvoval spokojený kouč Šilhavý.

Tři body z Baníku mohou Jihočeši docenit již tuto středu, kdy se na Střeleckém ostrově představí ve vloženém kole tým Bohemians 1905. Pražané na jaře spoléhají především na domácí zápasy, během kterých ve strahovském vyhnanství uhráli maximální počet šesti bodů. Venku naopak prohráli dvakrát 0:3 s Jabloncem a Plzní. Budějovičtí fotbalisté naopak sice v posledním kole překvapivě naplno bodovali v Ostravě, na domácím stadionu se ale výsledkově i herně hodně trápí. „Kvůli bodovému zisku, pohodě v týmu a také kvůli divákům bychom chtěli samozřejmě s Bohemkou doma uspět. Za celý dosavadní průběh sezony jsme doma vyhráli pouze jednou a teď uděláme pro druhé vítězství maximum,“ říká odhodlaně budějovický trenér Jaroslav Šilhavý.

Přestože tým Bohamians v posledních venkovních zápasech neoslňuje, neočekává kouč Dynama zápas podobný procházce růžovým sadem. „Bohemka vyhrála v neděli doma nad Mladou Boleslaví, má třiadvacet bodů a boj o záchranu v lize se jí teď tolik netýká. Během jejich zápasu na mě působila jako zdravý běhavý tým, který je nyní v pohodě, a v zádech má výborné fanoušky,“ dodává trenér Šilhavý, který má plnou hlavu starostí, jak ve středu poskládat základní sestavu svého týmu: „Do sestavy se může vrátit Tomáš Hunal, ale zároveň je důležité podotknout, že oba naši stopeři Horejš s Žižkou odehráli ve Vítkovicích skvělý zápas a těžko se mi tak budou vybírat dva stopeři pro zápas s Bohemians.“ Soutěžní zápas v dresu rezervy o víkendu úspěšně odehrál také Petr Benát a i jeho návrat do sestavy ligového A-týmu tak začíná získávat reálné obrysy.

Přestože Dynamu půjde v zápase s Bohemians 1905 o hodně, trenér Šilhavý očekává velmi zajímavou podívanou. „Očekávám z obou stran ofenzivní fotbal a příchozí diváci si snad přijdou na své. Tlak na naší straně bude asi větší, ale prostě musíme potvrdit ten bodový zisk z Ostravy,“ říká s odhodláním v hlase trenér aktuálně třináctého týmu prvoligové tabulky.