Stačilo osm minut, aby rozhodli utkání. Taková je v současné době síla pražské Slavie. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili i hráči Dynama. „Prohrávat proti dnešní Slavii v desáté minutě 0:2, je složité,“ krčil rameny po zápase českobudějovický kouč František Cipro. Jihočeši si vlastně prohráli zápas sami. Nezachytili drtivý nástup soupeře a do hry se dostali až po půli. To už ale bylo pozdě. Stihli jen snížit.

V 5. minutě to byl krásnou střelou z dálky Kalivoda a tři minuty nato zakončil rychlý brejk Šenkeřík. Dvě rány a bylo po zápase! „Rozhodlo prvních deset minut, kdy jsme po zbytečných chybách, lehkých ztrátách ve středu hřiště dvakrát inkasovali. Prohrávat proti dnešní Slavii v desáté minutě 0:2, je složité,“ dobře ví František Cipro. Sám se o tom přesvědčil. „V tu chvíli jsme byli dole a soupeř nás přehrával,“ přiznal po utkání kouč Dynama. Ještě do obrátky ale mohl jeho tým snížit. „Škoda šance Radzinevučiuse v závěru poločasu, který měl šanci na snížení. Kdyby se šlo do šatny za stavu 1:2, zase by to bylo o něčem jiném,“ pousměje se ironicky Cipro.

„V prvním poločase jsme hráli špatně. Hráči přicházeli pozdě k soupeřům, ve středu hřiště jsme byli pasivní,“ nebral si servítky se svými ovečkami českobudějovický lodivod. Dlouho před poločasovým hvizdem přemýšlel, co svým svěřencům řekne v kabině. „Na nějaká moudra nedošlo, ale jednoduché to tam rozhodně nebylo,“ zvážní kouč. Jeho slova asi měla váhu, protože po obrátce to bylo na straně domácích jiné mužstvo. „Ve druhém poločase to bylo o něčem jiném,“ utrousil. „Je škoda několika standardních situací a hlavně šance Vozábala. Nevím, jestli to nečekal, nebo mu to tam Brabec přizvedl,“ krčí rameny Cipro. „Slavie se v závěru už jen bránila a škoda, že jsme nevyrovnali.“

V dresu Dynama nastoupili do utkání dva noví hráči. Tomáš Hunal přišel vyztužit obranu z Příbrami a sparťanský Ondřej Bíro měl pomoci středové řadě. Oba nastoupili prakticky bez tréninku. „Bylo to určité riziko. Bíro s námi trénoval jednou, Hunal absolvoval dva tréninky,“ vysvětluje trenér Jihočechů. „Čtyři hráči nemohli hrát. Kromě Horejše a Peroutky nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů Zelinka. Den před zápasem se na tréninku bohužel zranil Jungr,“ vypočítává František Cipro vážné absence. Nové tváře jej nezklamaly. „Bíro se na začátku trochu rozehrával tak dvacet minut a druhou půli hrál výborně. O Hunalovi platí prakticky to samé,“ uzavřel Cipro.


I kouč Karel Jarolím viděl jednoznačnou příčinu domácího neúspěchu v úvodu utkání. „Pomohlo nám, že se pro nás zápas dobře vyvíjel už od začátku a podařilo se nám vstřelit dvě branky hned v jeho úvodu. Byli jsme nebezpeční hlavně v prvním poločase, kdy skóre mohlo být i vyšší,“ hodnotil na pozápasové tiskové konferenci kouč Pražanů.

Po výměně stran byl asi trochu překvapen. Dynamo totiž velmi záhy vyrovnalo hru a prostovlasý kouč měl o čem přemýšlet. „To jsou chvíle, kdy můžete přijít o všechno,“ vychrlí bez váhání. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že domácí nemají co ztratit. Chtěli jsme být aktivní, nic nepodcenit, ale naopak jsme přestali běhat a nechávali hodně prostoru ve středu hřiště,“ krotuí hlavou Jarolím. Jihočeši pomalu zvyšovali obrátky, až jejich akce hrozily čím díl tím víc. „Z jedné takové situace soupeř snížil. Naprostředku jsme nepokryli Vozábala, který to dobře trefil,“ chválí domácího středopolaře trenér Pražanů.

Na změnu obrazu hry reagoval kouč změnami v sestavě. „Měl jsem obavy, proto jsme vystřídali. Přišel defenzivnější Švec a Volešák, kteří hru ve středu vyztužili,“ popsal Jarolím. Jeho svěřenci nakonec udrželi vedení 2:1 a z jihu Čech si zaslouženě odvezli tři ligové body.