Nevesele hodnotil nedělní zápas s Příbramí defenzivně ladění zkušený ligový matador David Homoláč, jenž zaznamenal na konci prvního poločasu veledůležitý gól na 1:1. "Při gólu jsem zavřel oči a nártem jsem to napálil doprostřed brány," říkal pětatřicetiletý fotbalista, jenž litoval promarněného zápasu, ve kterém Dynamo sahalo po třech bodech..

Davide, bod ze zápasu s Příbramí je asi málo, že?
Pro nás je to málo. Hned na začátku zápasu jsme dostali gól a pak se hrál takový neurovnaný fotbal. Více se bojovalo, než hrálo. Podařilo se nám ale do konce poločasu ještě vyrovnat. Říkali jsme si, že nás to zvedne, dali jsme následně na 2:1 a pak už to chtělo asi udržet. V každém případě to pro nás bude ztráta a asi i komplikace.

Ten první inkasovaný gól vypadal hodně smolně..
Já to pořádně ani neviděl. David Horejš mi potom říkal, že Hunymu ujela noha a narazili do sebe. Je to smůla, protože jsme pak hned v té druhé minutě dostali góla.

Vy osobně jste stihl těsně před koncem poločasu vyrovnat. Jak z vašeho pohledu vypadala gólová situace?
Po standardní situaci to vrátil Jarda Hílek do vápna. Nějak se to kě mě odrazil a já se pak soustředil hlavně na to, abych netrefil gólmana a trefil branku. Chtěl jsem to dát placírkou k tyči, ale viděl jsem, že se brankář pohnul, tak jsem tam dal nárt, zavřel oči a napálil doprostřed branky.

Přitom jste měl před tou standardkou střídat..
Vidíte, to jsem vůbec nevěděl, nezaregistroval jsem to.

Co se pak o poločase dělo v kabině?
Trenér nám říkal, že dáme ještě jeden gól a vyhrajeme.

Sice jste skutečně gól dali, ale soupeř rychle odpověděl..
Náš druhý gól a ani soupeřův jsem už neviděl, protože jsem byl po vystřídání v kabině. To nemůžu komentovat.

Poprvé v lize prošel těžkou zkouškou vyhřívaný trávník. Jak obstál?
Hřiště bylo dobré. Oproti minulému týdnu, kdy jsme tady hráli generálku, bylo pouze znát, že na něj padal sníh a trávník byl více mokrý. Kvalitu měl ale dobrou.

Je asi škoda, že zápas nesledovalo příliš diváků, že?
Na první zápas po přestávce to bylo asi málo, ale já ty lidi chápu. Byla zima, padal sníh a asi přišli jenom ti nejvěrnější.

Nyní vás čeká utkání na Spartě a to asi nebude nic lehkého..
Na Spartě rozhodně nemáme co ztratit. Můžeme jenom získat.