Jeden získaný bod si do tabulky připsali fotbalisté českobudějovického Dynama po úvodním zápase Gambrinus ligy s Jabloncem. Výsledkem 1:1 tak potvrdili svou pověst remízového krále z minulé sezony.

Lodivod jihočeského celku Pavel Tobiáš označoval první domácí zápas jako nesmírně důležitý a povinnost velela bodovat. V jeho plánu byl zisk všech tří bodů, miska pomyslných vah se však nepřevážila ani na jednu stranu, a tak si obě mužstva rozdělila po bodu.

„Byl to dobrý ligový zápas, jelikož obě mužstva chtěla hrát. Jablonec zejména na konci prvního a na začátku druhého poločasu ukázal, že má obrovskou sílu v kombinaci,“ ocenil Tobiáš herní komplexnost hostujícího týmu. „My jsme střetnutí poctivě odbojovali, nehráli jsme žádného „zaňďoura“ a i za stavu 1:1 jsme se snažili dát rozhodující branku a zvítězit,“ řekl a zmínil tím také šanci Meszároše nebo hlavičku Riegela v závěru. Pochvaloval si i střídající hráče: „Jak Mezlík, tak Dolejš hru výrazně oživili a vytvořili nám na polovině soupeře určitý tlak, který jsme ale nevyužili.“ Neopomněl zhodnotit ani výkon asi nejlepšího hráče na hřišti, budějovického Ľubomíra Meszároše. Ten sice v generálce proti rezervě Jihlavy příliš nezářil, avšak zkušený trenér čekal jeho zlepšený výkon. „Tak Luboš byl dnes velmi aktivní a potvrdil svou vysokou kvalitu. Viděl jsem v něm potenciál a jen jsem si přál, aby šel do zápasu s velkým nasazením. On to vzal zodpovědně, hrál na 100% a patřil k našim oporám.“

Připomněl také, že v kádru severočeského klubu je řada osobností. Namátkou Špit, Drsek či Lafata. „Tito zkušení hráči dokážou mužstvo pozvednout. V základní sestavě Dynama se neobjevily dvě výrazné osobnosti. Zatímco absence Horejše ve stoperské dvojici byla dopředu avizovaná, nepřítomnost zkušeného Hunala překvapila nejednoho diváka na stadionu. „Tomáše začala tahat achillovka, takže jsme se raději rozhodli nic neriskovat, proto dnes nenastoupil.“ Na hřišti tak na poslední chvíli vzniklo nové duo stoperů ve složení Žižka, Jarabica. „Oba své úlohy zvládly, hlavně Žižka potvrdil své kvality a zahrál nadprůměrně. Co se týče Jarabicy tak ten střídal lepší momenty s horšími, ale je to mladý hráč, jenž má ještě všechno před sebou“ dodal trenérský doyen k improvizovanému sestavení obranné čtyřky.


Oba trenéři si ve svých hodnoceních šli ruku v ruce. Jablonecký trenér František Komňacký remízu z jihočeské metropole bral. „Čekal nás zde výborně organizovaný soupeř, který hrál hlavně v defenzivě velmi kvalitně. Připravovali jsme se na standartní situace, jelikož jsme věděli, že je to silná zbraň Budějovických. Přiznám se, že jsme z nich měli i trošku strach, což se potvrdilo.“ Kouč Baumitu ocenil také kulišárnu domácího trenéra Tobiáše, jíž byl bleskurychle rozehraný rohový kop ve druhé minutě duelu, který změnil skóre. „Úvodní branka byla docela chytrá, ten roh byl zahrán mnohem rychleji než jsou hráči zvyklí. Obrana nebyla zformovaná a nevysoký Meszároš se hlavou prosadil,“ vysvětloval zkušený trenér, jenž dovedl v sezoně 2003/2004 k mistrovskému titulu tehdy podceňovaný Baník Ostrava.

„Obě mužstva chtěla hrát fotbal a vypracovala si dost zajímavých příležitostí, a tak je výsledná remíza pro obě mužstva zasloužená. Zhruba pětadvacet minut v úvodu druhého poločasu jsme praktikovali fotbal podle mých představ, naopak závěr jsme příliš nezvládli. Pustili jsme domácí do několika šancí a sami jsme byli dopředu téměř bezzubí,“ uvedl na závěr Komňacký.