Uplynulý víkend nepřinesl žádné výrazně zajímavé výsledky. Týmy, které vyhrály, získaly ve všech případech tři body díky jedné /navíc) vstřelené brance. Šest týmů si připsalo bod za remízu – ve dvou případech byl výsledek 1:1, třetí remíza byla bez branek. Po dlouhé době vyhrála Sparta B. na prvních dvou místech tabulky, shodně s 18 body, se stále jako klíšťata drží mužstva Kladna a Hradce Králové. Právě lídři druhé ligy získali v 9. kole pouhý bod za remízu. Tento stav velmi nahrává celkům, které se začaly zvedat – samozřejmě například Dynamu.
První Kladno bylo hostem Kroměříže. Obě mužstva hrála útočný fotbal, měla však i kvalitní obrany. Střelba z dálky tedy mohla být to jediné, co by vedlo ke gólu. Domácí byli k tříbodovému zisku blíže, když z přímého kopu nastřelil Gibala tyč a v samém závěru trefil Josl jen ležícího spoluhráče Paciorka. Hradec Králové hrál také venku, a to na hřišti HFK Olomouc. První se již v 15. minutě radovali domácí, když Chmelíčkův pokus nechtěně tečoval Filip. Hostům se podařilo vyrovnat již ve 46. minutě a vítězství domácího HFK zabránil gólman Podhajský, který svými efektními zákroky další změnu skóre nepřipustil. Holickému klubu patří čtvrté místo a má 16 bodů. Stejný počet bodů má Ústí nad Labem, které v pondělní dohrávce získalo bod na hřišti Brna B. V 79. minutě získal bod za remízu Severočechům ostrostřelec Džeko, přestože Severočeši hráli šest minut v deseti bez vyloučeného Nováka. Tým od Labe je před HFK Olomouc, tedy třetí, neboť má lepší skóre, a to 15:9. Pátou příčku se 14 body obývá Hornopočernický Xaverov, který získal tři body za výhru nad zálohou Olomouce. Jediný gól zápasu padl v 7. minutě, kdy se za záda gólmana Blahy trefil Hašler. O bod méně mají shodně Kunovice a SK Dynamo České Budějovice. Kunovice mají o jeden vstřelený gól lepší skóre a v 9. kole prohrály na hřišti Vítkovic 1:2. Jihočeši v tabulce povýšili na 7. místo díky výhře v Pardubicích. Vítězná branka padla po nevydařeném rohovém kopu, který domácí odvrátili jen ke kapitánovi Vozábalovi, jenž míč poslal Karlovi Poborskému, který se nemýlil a připsal si tak po svém nedávném příchodu již třetí gól za černobílý tým. Osmé místo osídlila Viktoria Žižkov, která prohrála v Drnovicích. Zajímavostí jsou jejich výsledky v podobě 3 výhry, 3 remízy a 3 prohry. Jedenáct bodů mají Vítkovice a Hlučín. Vítkovice předehrávaly s Kunovicemi deváté kolo v pátek. Slezané, posílení o Dariusze Dudka, bratra brankáře Liverpoolu, byli po celých 90 minut lepším mužstvem. I když po chybě obrany umožnili Kunovicím snížit na rozdíl jediné branky, do závěru zápasu těsnou výhru uhájili. Hlučín prohrál s rezervou Sparty. První gól Pražanů zařídili sami hosté, když již ve 2. minutě nepochopitelně nabídli míč před vlastní brankou Bírovi. Drubou branku přidal ve 37. minutě Honka a Sparta B se pak soustředila na obranu. Hlučínu se podařilo pouze snížit Barcalem šestnáct minut před koncem řádné hrací doby. Deset bodů má jedenáctá Kroměříž. Stejný počet bodů, ale horší skóre, má Brno B. I záloha moravského klubu má zajímavé výsledky – 1 výhra, 7 remíz a 1 prohra. 13.-14. místo si rozdělila mužstva s devíti body, kterými jsou Pardubice a Drnovice. Moravané získali po dlouhé době tři body díky gólu Adamce v 75. minutě. Spodní místa tabulky nadále patří i přes výhru 2:1 Spartě B a Olomouc B, která je (zatím) poslední, má pouze 5 bodů.

Jak napovídá titulek článku, padlo v uplynulém kole 13 gólů. Nejrychlejší gól kola vstřelil ve 2. minutě sparťanský Bíro. Hráči obdrželi 35 žlutých. V utkání Kroměříže s Kladnem udělil rozhodčí Čecháček pouze jednu žlutou kartu, a to kladenskému Neuwirthovi. Červená karta v tomto kole padla jedna, a to v dohrávce Brna B s Ústím. Nejvíce diváků bylo na zápase Pardubic s Českými Budějovicemi, a to 2350. Nejméně diváků přišlo zase na Letnou, kde hrála Sparta B s Hlučínem. Zápas sledovalo 126 fanoušků. V čele tabulky střelců druhé ligy se drží se sedmi brankami stále kunovický Petr Faldyna, jen o jednu branku méně mají Edin Džeko z Ústí nad Labem a Josef Galbavý z Kladna.