Třetí týden přípravy na jarní část sezony zakončili fotbalisté Dynamam zápasem s Loko Vltavín (3:0). Jihočeši dle slov trenéra Davida Horejše podali velmi dobrý výkon a s velkým odhodláním a elánem se i v trénincích připravují na začátek března, kdy odstartuje jarní druhá polovina FNL.
David Horejš

Trenére, jak jste viděl druhý zimní přípravný zápas?
Byl jsem moc rád, jak k tomu kluci přistoupili. Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Hlavně první poločas byl z naší strany velice dobrý a vedle dvou gólů jsme tam měli spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. I když jsme tam udělali několik chyb v rozehrávce, tak v současné fázi přípravy se to dá očekávat. Radost mi udělalo to, že jsme hráli s velkým nasazením, dali jsme tři pěkné góly a soupeře jsme nepustili ani do jedné šance.

Máte za sebou tři týdny přípravy. Jak je hodnotíte?
Přípravu zatím hodnotím pozitivně. U některých hráčů se sice teď trápíme s nachlazením, což je sice nepříjemné, ale na druhou stranu jsme rádi, že nikdo nemá žádné vážnější zranění. Příprava probíhá podle plánů, takže celkově jsme spokojeni.

A co hráči, kteří přišli do Dynama na začátku přípravy na testy?
Je pravda, že všechny testované hráče jsme si nakonec bohužel nenechali a poslali jsme je domu. My chceme přivést hráče, kteří pro nás budou okamžitými posilami a kteří budou moci okamžitě začít hrát v základní sestavě. Naším cílem není kádr pouze početně rozšířit, chceme zvýšit jeho kvalitu.

Dá se tedy očekávat, že někdo další na testy ještě přijde?
Určitě stále sledujeme situaci na trhu a naším cílem je, aby v tomto týdnu někdo přišel. Máme vytipované některé hráče a budeme se snažit, abychom příští týden na soustředění odjeli v kompletním složení.

Radost vám musí dělat mimo jiné Adrián Čermák, který v zimní přípravě vstřelil ve dvou zápasech dva góly.
Adrián Čermák je pro nás klíčový hráč. Přivedli jsme ho v létě a celý podzim ukazoval, že má velkou kvalitu a nyní jsem samozřejmě rád, že se mu daří i střelecky. Jako trenéři to po něm vyžadujeme, aby se tlačil do zakončení. V tréninku vidíme, že má velmi dobré zakončení oběma nohama a je tedy jen dobře, že mu to tam teď padá.

Zimní příprava je mimořádně dlouhá, ještě vás čeká dalších šest týdnů přípravy. Jak se vy jako trenéři i samotní hráči s tak dlouhou pauzou vyrovnáváte?
Přípravě je dlouhá, ale to je prostě fotbal. My jsme si ten první týden dali takový opravdu rozjížděcí a vrcholem byly fyzické testy. Tu zátěž postupně navyšujeme a nyní ve třetím a čtvrtém týdnu by se to mělo stupňovat a ta zátěž na hráče by měla být nejvyšší. Přístup hráčů k tréninku je perfektní. Všechno se snažíme dělat hlavně na hřišti s balonem a já věřím tomu, že kluky takovéhle nabírání kondice baví a vstřebávají to lépe, než když by běhali někde po lese nebo po poli.

První výhra v přípravě po dobrém výkonu s Vltavínem (22. ledna 2017)

Po úvodní prohře v německém Regensburgu českobudějovické Dynamo v přípravě poprvé zvítězilo. Na Složišti černobílí přehráli třetiligový Loko Vltavín, když se o branky postarali Čermák, Táborský a Vaněk. Další přátelský duel odehrají Jihočeši následující sobotu 28. ledna v Jihlavě.