Podepsáno. Útočník z Demokratické republiky Kongo Elvis Sukisa Mashike jde dál za svým snem. Čtyřiadvacetiletý nejlepší střelec budějovického týmu loňské sezony se z jihu stěhuje na sever, když na začátku letní přípravy přestoupil do prvoligového Slovanu Liberec.
Elvis Mashike v akci

Pohnutý životní osud (více ZDE) Elvise Mashikeho zaujal na jihu Čech všechny. Také díky tomu si mladý útočník okamžitě získal sympatie fanoušků. Plusové body pak pravidelně získával i v druholigových zápasech a na konci sezony se mohl pyšnit vizitkou nejlepšího střelce týmu. Během léta o jeho služby projevil zájem ambiciózní Slovan Liberec a 20. června dopoledne došlo k podpisu smluv.

Elvis Mashike hrál do patnácti fotbal ve své rodné Demokratické republice Kongo. Pak se sám vydal do Evropy, kde nejprve zakotvil na Ukrajině. Krátce působil ve věhlasné akademii Černomorec Oděsa, avšak vzhledem k černé pleti nakonec šanci prosadit se nedostal. Na vlastní pěst tak odcestoval na Slovensko, kde za pět let hrál v Seredi a Galantě (3. liga), Zlatých Moravcích (1. liga) a nakonec ve Zvolenu (2. liga). Na začátku roku 2017 se přesunul do Prahy, kde odehrál jarní část třetiligové sezony za Loko Vltavín. Počínal si velmi dobře, když v sedmnácti zápasech nastřílel třináct branek. Stačilo mu na to 619 minut na trávníku. V létě 2017 se dohodl na podmínkách v Dynamu České Budějovice.

Prakticky od začátku sezony si díky své pracovitosti získal místo v základní sestavě. Přestože s českou druhou nejvyšší soutěží neměl prakticky žádné zkušenosti, dařilo se mu i střelecky. Sezonu zakončil s bilancí sedmi gólů a pěti asistencí v sedmadvaceti zápasech. "Na Dynamo budu vždy vzpomínat v dobrém. Všechno v klubu bylo super. Tréninky, zázemi i parta v kabině. Dostal jsem důvěru od trenéra, a to mi pomohlo. Poslouchal jsem, co mi všichni radili a neustále jsem na sobě makal. Děkuji také fanouškům za jejich podporu, byla skvělá," vzkazuje Elvis Mashike, nyní již hráč Slovanu Liberec.

Sympatický útočník v Dynamu působil sice jen jednu sezonu, přesto v klubu zanechal velmi pozitivní stopu a klub mu za jeho působení na jihu Čech děkuje a přeje mnoho úspěchů v další fotbalové kariéře!